Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Stana Topolska, TV JOJ

Televízia

Nový život sa vráti od septembra, do deja pribudnú známe mená! O čom bude druhá séria? (foto)

Joj začiatkom roka predstavila nový večerný rodinný seriál, po splnení očakávaní mal na pôvodné časti okamžite nadviazať druhou sériou, plánované nakrúcanie však zmarila koronakríza.

Joj má po takmer štyroch rokoch opäť v prime-time dennú seriálovú posilu. Po Paneláku, Divokých koňoch a Zoo predstavila tento rok v januári nový seriál Nový život, ktorý pôvodne nasadila do vysielania tri večery do týždňa – od utorka do štvrtka.

Novému rodinnému „semi-daily“ seriálu sa podarilo na Joj uspieť, keď svojej televízii priniesol zvýšenie výkonov vo svoje dni oproti predošlým sezónam. Spravidla sa Nový život ratingovo v komerčnej cieľovke hýbal v priemere okolo 7 %, skákal však aj nad 8 až ku 9 %. V celkovom publiku mu spravidla patrila pozornosť vyše 420-tisíc divákov.

Joj v prípade Nového života pripravila 40 epizód, ktoré aj kompletne na jar odvysielala. V pláne mala plynulé nadviazanie ďalšími časťami, no po prepuknutí koronakrízy sa nemohla pustiť do plánovaného nakrúcania. Televízia v očakávaní ďalšieho vývoja okresala seriál z troch častí na jednu za týždeň v stredajšie večery a dovysielala nakoniec všetky časti, ktoré mala pripravené.

 


Oteckovia hlásia návrat, na jeseň s novými postavami! Markíza seriál potvrdzuje rovno pre jar 2021Čítajte →

Televízia opätovne rozbehla výrobu začiatkom júna, kedy sa všeobecne televízie vrhli po uvoľnení pandemických opatrení do nakrúcania svojich programov. V rovnakom čase roztočila opäť aj Markíza svoj denný seriál Oteckovia.

Druhá séria Nového života sa tak na obrazovky dostane na jeseň. Joj plánuje s jej nasadením od začiatku septembra, pričom aj v novej sezóne plánuje s Novým životom vyplniť prime-time trikrát do týždňa od utorka do štvrtka.

Televízia už aktuálne ukázala aj prvé zábery z druhej série seriálu, nájdete ich na konci článku.

Do Nového života pribudnú od jesene nové postavy, prostredníctvom ktorých vstúpia do deja seriálu viaceré známe mená. Prvými z nich budú Ján Dobrík a Robo Jakab, podľa televízie v priebehu jesene do deja vstúpia aj ďalší známi herci.

Viac o nových postavách aj deji druhej série priblížila prostredníctvom televízie kreatívna producentka a spoluautorka Nového života Danica Hričová.

Dej a nové postavy druhej série Nového života

Druha séria Nového života nadväzuje priamo na prvú sériu, takže diváci budú vidieť osudy postáv presne tam, kde prestali. Lucia (Helena Krajčiová) a Paľo (Alexander Bárta) budú musieť po prvotnom romantickom šoku naozaj začať jeden s druhým existovať vo vzťahu, vyfackuje ich krutá realita každodenného spolunažívania.  S Paľom to nikdy nebude ľahké. Bude musieť Lucii pravidelne dokazovať svoju vernosť a rázne demonštrovať nezáujem pre iné ženy. Lenže, ako to už býva, zadaný chlap je pre ženské všetkého druhu práve obrovským lákadlom.  Lebo veď zakázané ovocie je naj.

Vzťahové peripetie zažije aj Juraj Lohinský (Juraj Loj), ktorý sa bude motať vo vzťahu medzi učiteľkou Medeveckou  (Švidraňová) a ortopedičkou Darinkou (Hurajová), a bude postavený pred veľmi zásadnú otázku adopcie dieťatka.

Pred veľkú prekážku a test bude postavený vzťah Dušana (Milo Kráľ) a Aleny (Alžbeta Stanková), vždy verná a poslušná Alena sa pri nakrúcaní filmu podľa Paľovej knihy v Prahe  tak trochu zblázni, čo bude mať dopad na celú rodinu.

Tomáš (Max Bolf) si v tejto kríze začne s Vanesou (Laura Kronauerova), a vyzerá to na celkom vydarený vzťah. Až kým Vanesa nezačne žiarliť…

Jednoduché to nebude ani pre Aleniných rodičov- Fedor (Jozef Vajda) a Stela (Hana Letková) budú takisto postavení pred otázku, či ich manželstvo vydrží. Takisto vždy poslušná Stela zrazu zistí, že jej život sa môže uberať úplne iným, lepším smerom a zrazu bude Fedor totálne mimo.

Evald (Thomas Kamenar)  natiahne Paľa do FK Ilava, do piatej  futbalovej ligy a spoločne sa pokúsia oživiť tento beznádejný klub. Na pomoc im príde kamarát z basy,  kedysi výborný futbalista Rudo Kapusta (Ján Dobrík), onoho času najväčší bonviván a podvodník, no z basy vyšiel veľmi, ale veľmi kresťansky založený. Do kondičky ich má dostať Dragan (Robo Jakab) fitnes tréner z Bosny.

Evald sa začne topiť v nových dlhoch a tak budú musieť starnúci hráči vymyslieť namiesto futbalu čosi iné… začne podnikať spolu s Paľom, Kapustom a Lohinským. Zriadia si firmu Nový život, ktorá radí bývalým športovcom ako majú začať znovu žiť, naštartovať sa, nakopnúť a vyhrabať sa z depky. Tam vznikne množstvo vtipných príbehov – lukostrelec vzpierač, akvabely, rugbista, baletka…

Zábery z druhej série Nového života

Foto: TV JOJ

Čítať viac...
Nahor