Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Pikošky

Nový život sa po troch sériách rozlúči s divákmi! Joj túto jar skončí svoj hlavný večerný program

Kľúčová časť večerného programu Joj po roku a pol končí.

Tri sezóny od minulej jari tvoril hlavnú časť prime-time komerčnej Jojky počas pracovného týždňa semi-daily rodinný seriál Nový život.

Pre Joj sa Nový život stal novým pokusom oživiť vysielanie pravidelných večerných seriálov, ktoré kedysi tvorili nosnú časť hlavného vysielacieho času súkromných staníc.

Po sériách ako Búrlivé víno, Divoké kone či Zoo chcela Joj staviť na modernejší typ rodinného seriálu so striedmejším nasadzovaním, ktorý však bude vypĺňať viacero večerov v týždni, a to v priebehu celej sezóny.

Išlo tak o kontrast k väčšine aktuálne vysielaných seriálov v prime-time, ktoré zväčša ponúkajú v jednej sezóne okolo 10 epizód pri vysielaní jednej časti do týždňa. Nový život zväčša ponúkal 2 – 3 epizódy v týždni a stal sa tak významnou časťou večernej štruktúry Joj posledného jeden a pol roka.

Aktuálne tretia séria Nového života sa však má stať aj jeho poslednou.

Podľa najnovších informácií Nový život vysiela svoje posledné časti a jeho vysielanie Joj túto jar ukončí.

Správy o konci seriálu začínajú vychádzať z prostredia hercov, z ktorých už viacerí absolvovali posledné nakrúcacie dni seriálu.

Koniec Nového života po troch sériách potvrdili predstavitelia hlavných hrdinov Helena Krajčiová a Alexander Bárta.

Krajčiová zverejnila na sociálnej sieti spoločnú fotografiu s Bártom z ateliéru Nového života s tým, že išlo o ich posledný natáčací deň. „Úžasných 18 mesiacov,“ odpísal k fotografii Bárta.

Miesto Nového života by v druhej polovici roka mala prevziať pripravovaná seriálová novinka Nemocnica, ktorú Joj do vysielania avizovala už pre túto jar. Nakoniec ju odložila pre jesennú sezónu.

Joj prišla vlani s pravidelnou večernou seriálovou novinkou po tom, čo si dala dva roky prestávku od denných seriálov. 

Svoj nový dlhodobejší večerný seriál odštartovala v januári 2020, pre nasadzovanie svojej novinky si zvolila miesto denného vysielania tri večery do týždňa, pričom v prvej sérii so seriálom zabodovala.

Nový život Joj priniesol medziročne významný nárast večernej sledovanosti, keď sa pravidelne so seriálom hýbala na úrovni 6 – 8 ratingov a komerčnej dvojke tak zabezpečoval neraz nadpriemerné výkony v prime-time. Do jeho vysielania však už po pár mesiacoch hneď v jeho prvej sérii zasiahla koronakríza, ktorá zoštíhlila jeho nasadzovanie na jednu časť do týždňa, až kým sa Joj neminuli všetky nakrútené diely.

Televízia si v príprave Nového života nechala pootvorené dvere v závislosti od jeho úspechu. Na základe výkonnosti prvej série už začiatkom jari rozhodla o jeho pokračovaní s ďalšími časťami, ktorých sa diváci dočkali na jeseň 2020.

Od druhej série sa však už seriál začal po väčšinu času trápiť. Napriek tomu, že na sociálnych sieťach zaznamenáva aj dodnes úspech, na televíznej obrazovke pravidelnejšie padal pod hranicu 6 ratingov a prepadával sa aj do podpriemerov. Televízia napriek tomu pokračovala s Novým životom aj pre túto jar, tretia séria je však jej najslabšou. Pravidelne sa už hýbe na úrovni 4 – 5 ratingov.

Čítať viac...
Nahor