Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Rozboril nečakane zrušil výrobu Modrého z neba!

Matthias Settele sa prišiel vo štvrtok predstaviť do Markízy, v ten istý deň bola zrušená plánovaná výroba Modrého z neba.

Vo štvrtok predpoludním sa prišiel do Markízy predstaviť nový generálny riaditeľ. Viacerí zamestnanci sa však o tom dozvedeli neskoro a na oficiálne predstavenie nestihli doraziť. Matthias Settele sa zatiaľ odmietol konkrétne vyjadriť, s akou politikou do Markízy prichádza. Zrejme však nastanú zásadnejšie zmeny, aktuálne boli pozastavené prípravy na akékoľvek nové veľké projekty pre budúci rok.

Ako sme informovali začiatkom týždňa, Vilo Rozboril prostredníctvom médií otvorene podporil svoju partnerku Zuzanu Ťapákovú a naznačil, že v prípade jej odvolania uvažuje taktiež nad odchodom z Markízy. Po včerajšom oznámení o odvolaní Zuzany Ťapákovej došlo k nečakanej komplikácii pri výrobe relácie Modré z neba. Napriek tomu, že štáb relácie bol pripravený na nakrúcanie ďalšej epizódy, Rozboril na výrobu neprišiel. Nakrúcanie tak muselo byť preložené o týždeň neskôr. Televízii to môže spôsobiť nemalé problémy v plánovanom programe.

Aký ďalší vývoj bude v Markíze nasledovať, je ťažké odhadnúť. Nový šéf zrejme prichádza s jasným zadaním, ktoré zatiaľ nebolo priamo komunikované. Jeho hlavnou úlohou bude finančne konsolidovať televíziu, čím skôr vymazať dlh a dostať ju opäť do zisku. Je preto pravdepodobné, že si to vyžiada veľké škrty v budúcoročnom rozpočte, ktorý sa práve v tomto období začína pripravovať. Obchodné oddelenie Markízy pritom iba nedávano rozoslalo mediálnym agentúram a klientom informácie o projektoch na rok 2014. Je pravdepodobné, že plány budú zoškrtané. Vylúčené nie sú ani ďalšie personálne zmeny v manažmente televízie.

Čítajte aj: Rozborilove vyhrážky v prípade odvolania Ťapákovej

Na našom portáli sa dočítate aj: JOJ zverejnila 4 minútové video seriálovej novinky Dedičstvo

 

Zdroj: redakcia MediaBoom  Foto: Markíza.sk

Čítať viac...
Nahor