Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Pikošky

Nový majiteľ poriadne zatrasie Nemocnicou! V jarnom programe končí, prvé detaily novej série

Joj nateraz uzatvára svoj hlavný seriálový projekt, naznačila, akou linkou sa bude uberať pokračovanie.

Nemocnica je v jarnej sezóne vo finále.

Jojka tento týždeň ukončuje vysielanie dramatického nemocničného seriálu, ktorý vyvrcholí poslednou časťou sériou už dnes, vo štvrtok 13. júna. Konkurenčná Markíza svoj hlavný seriál Dunaj, k vašim službám potiahne ešte o týždeň dlhšie.

Budúci týždeň mu bude Joj v rovnakom vysielacom čase konkurovať romantický seriál Viola, ktorého vysielanie televízia prerušila začiatkom tohto roka.

 


Letné plány televízií: Markíza vytasí nový seriál, Jojka české herecké hviezdy!Čítajte →

Následne od utorka 25. júna už odštartuje svoju nosnú letnú seriálovú novinku Hviezdy nad hlavou. Viac o prázdninových plánoch Joj, Markízy a RTVS v tomto článku.

Nový majiteľ nenechá kameň na kameni

Joj na záver jarných častí Nemocnice naznačuje, aké zmeny v seriáli chystá.

Televízia ich oznámila len prednedávnom, pričom avizovala veľké novinky, s ktorými príde v seriáli od novej sezóny. Nemocnica bude na Jojke pokračovať aj na jeseň, kedy vstúpi už do svojej šiestej vysielacej sezóny.

O novinky v seriáli sa postará nový majiteľ Martin Dejvický.

Televízia ho v deji predstavila iba tento týždeň, stvárňuje ho herec Juraj Rašla. V Nemocnici si zahrá kľúčovú novú postavu, ktorá spôsobí nemalé zemetrasenie.

„Aký bude majiteľ v mojom podaní? Pracháč, až taký, že jedna nemocnica hore, dole – budem ich mať totižto viac. A tak k tomu budem aj pristupovať. Aj rozhodnutia týkajúce sa nemocnice budú pre mňa veľmi rýchle a ľahké. No pre iných asi nie…“ povedal herec k svojmu účinkovaniu v dlhodobom projekte Joj.

Za celým rozruchom stojí seriálový minister zdravotníctva Daniel Vajnorský, ktorého hrá Pavol Plevčík. Po rozvode s bývalou riaditeľkou Nemocnice sv. Martina, Adrianou (Kristína Turjanová), využil všetky svoje právomoci a v mene osobnej pomsty sa rozhodol nemocnicu sprivatizovať. Predal ju tomu, kto dal viac a tým bol práve Dejvický. Ten je už dnes miliardárom, ktorý vybudoval sieť súkromných kliník v Českej republike a zaujíma ho len zisk.

Pribudnú aj výrazné mená

Do Nemocnice podľa našich informácií vstúpi rovno niekoľko výraznejších nových tvárí a seriál bude pokračovať v dlhodobom trende hereckého posilňovania.

Už len doteraz jej dejom prešlo vo väčších či menších postavách cez 100 hercov, a to bez epizódnych postáv pacientov. Tých sa už vystriedalo viac ako 1500.

Nové mená teraz pribudnú rovno na najdôležitejších miestach. Nový majiteľ Dejvický, ktorý bude mať na chod nemocnice iný pohľad ako dlhoročný manažér Marek Hauptmann (Marek Majeský), príde na Slovensko rovno s celým svojím tímom a začne zavádzať vlastné manažérske postupy.

„Zo začiatku sa zdá, že Dejvický, jeho kapitál a jeho ľudia, by mohli byť pre nemocnicu prínosom. Až do momentu, kedy začnú zavádzať svoje pravidlá. Tie skomplikujú život nielen doktorom a personálu, ale hlavne pacientom,“ naznačuje televízia.

Personálne zmeny

Tá už otvorene ohlásila, že veľké zmeny čakajú personálne obsadenie nemocnice.

Nový manažment si bude chcieť vyskladať tím podľa vlastných predstáv, čo zasiahne do osobných osudov hneď niekoľkých tvárí. „Nové vedenie so sebou prinesie nové problémy, ale aj výzvy. Pre seriálových hrdinov sú však vždy na začiatku i na konci všetkého pacienti a Dejvického musia presvedčiť, že ľudský život má väčšiu hodnotu ako tučné konto.“

Zmeny čakajú aj samotné priestory nemocnice, ktorá sa pod novým majiteľom prispôsobí štýlu jeho kliník.

Nemocnica by sa po letnej prestávke mala na obrazovke objaviť opäť od septembra.

S nakrúcaním novej série začne televízia už čoskoro, aktuálne si celý štáb aj s hercami dali od seriálových príprav niekoľkotýždňovú pauzu. Doteraz zabrala výroba Nemocnice už viac ako 630 filmovacích dní, čo z nej robí jeden z najdlhšie produkovaných seriálov v celej histórii Joj pri odvysielaní takmer 230 epizód.

Čítať viac...
Nahor