Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Na novú telenovelu Ambasádorova dcéra si budú musieť diváci Doma počkať

Aktuality

Nové telenovely na Doma dostávajú stopku: Divoký anjel od januára zaplní celý večer!

Markíza na svojej ženskej stanici poruší dlhoročnú tradíciu, v januári novú telenovelu neodštartuje.

Doma otvorí nový rok bez novej telenovely.

Ženská stanica Markízy pravidelne každoročne využila vianočné sviatky na kampaň novej telenovely, s ktorou následne na obrazovky prichádzala v priebehu januára.

Posledne takto uvádzala komediálne ladenú telenovelu Láska na prenájom, ktorá od prvej časti zabodovala u divákov ako jedna z vôbec najúspešnejších telenoviel vo vysielaní Doma.

Program ženskej stanice sa však po skončení Lásky na prenájom začal v druhej polovici roka rúcať.

Ešte v lete zažívala Doma nebývalý úspech návratom retro argentínskej telenovely Divoký anjel, ktorá v popoludňajších hodinách dosahovala vysoko nadpriemerné výkony sledovanosti a porážala dokonca aj večernú dramatickú premiérovú telenovelu Zachránené životy.

Nepomer úspechu poobedňajšieho archívneho Divokého anjela a večerných Zachránených životov vyprovokoval Markízu k nečakanému kroku, keď Divokým anjelom obsadila hlavný vysielací čas od 19:30 do 21:30 a nové Zachránené životy zosunula do hlbokých nočných hodín pred polnoc.

Toto rozhodnutie pripravilo Doma o popoludňajšiu sledovanosť Divokého anjela, pričom si jeho zaradením aj do večerného vysielacieho času oproti predtým vysielaním Zachráneným životom prakticky nepomohla.

Doma zároveň v tejto jesennej sezóne po prvýkrát po dlhých rokoch nevysielala žiadny premiérový ženský seriál v hlavnom vysielacom čase.

Od finále tureckej telenovely Láska, rozum, pomsta ešte začiatkom novembra, ktorú už tak stanica vysielala po 21:30, nasadila Doma len zväčša reprízové romantické vianočné filmy. Jej večerný program program vypĺňajú na takmer dva mesiace, až do štvrtka im večer predchádzal reprízový Divoký anjel.

Nové telenovely odsúva

Novej premiérovej telenovely sa diváci Doma nedočkajú ani po novom roku.

Stanica pre rok 2023 ohlásila dve seriálové premiéry – návrat kolumbijského hitu z roku 2003 v súčasnom pokračovaní Skrytá vášeň 2 (Pasión de Gavilanes 2) a novú tureckú telenovelu Ambasádorova dcéra (Sefirin Kızı).

Po tom, čo skončila telenovela Láska, rozum, pomsta a v hlavnom vysielacom čase neostala žiadna premiérová telenovela, diváci očakávali, že jedna z týchto noviniek odštartuje od januára.

Doma však ani s jednou z premiérových telenoviel vysielanie v novom roku neotvorí.

Obe telenovely podľa našich informácií odkladá až na ďalšie mesiace tohto roka, pričom ako prvá by sa uvedenie mohla dočkať Skrytá vášeň 2.

Ešte predtým by však mala odvysielať kompletný pôvodný seriál z roku 2003, ktorý by mal vo vysielaní nahradiť Divokého anjela. Informovali sme v tomto článku.

 


Markíza vytiahne ďalšiu kultovú telenovelu: Vieme, čo na Doma nahradí Divokého anjela!Čítajte →

Divoký anjel zaplní celý večer

Retro telenovela Divoký anjel aktuálne odštartovala svoju dvojtýždňovú vianočnú prestávku, po ktorej sa na obrazovky vráti.

Do jeho konca ostávajú už len posledné týždne, tento štvrtok sa rozlúčil 230. časťou, celkovo sa Divoký anjel dočkal spolu 270 epizód.

Divoký anjel sa po prestávke na Doma vráti od 2. januára, odkedy obsadí ešte lukratívnejší vysielací čas.

Od konca septembra stanica Divokým anjelom okrem popoludnia zaplnila čas o 19:30 a zároveň hlavný slot o 20:30, z ktorého odsunula Zachránené životy. Po príchode vianočných filmov sa jeho čas zosúval už bližšie k 20. hodine.

Divoký anjel bude v novom roku pokračovať v dvoch častiach za sebou, pričom vyplní celý večer na Doma od 20:30 až do 22:10. 

Jeho predchádzajúci slot o 19:30 od nového roka vyplní nová 4. séria New Amsterdam.

Zachránené životy v lepšom čase

Doma zároveň potvrdzuje dobrú správu pre divákov Zachránených životov.

Ako portál Mediaboom.sk informoval, Markíza zvažovala vysunutie premiérovej telenovely z neskorých nočných hodín, keď sa od konca septembra vysiela až okolo 23:30, v niektorí dni začínajú aj okolo polnoci.

Markíza skutočne od nového roka presúva telenovelu do lepšieho času.

Zachránené životy sa po vianočnej prestávke vrátia do programu taktiež v pondelok 2. januára, odkedy im bude patriť skorší vysielací čas od 22:10.

Doma zároveň potvrdzuje, že dovysiela Zachránené životy do konca.

Súčasne od budúceho roka vôbec po prvýkrát zdvojí vysielanie dramatickej telenovely, vďaka čomu ju stihne dovysielať ešte v prvých mesiacoch roka 2023. Zachránené životy sa blížia do poslednej tretiny svojho vysielania.

Aj po presune do lepšieho času však ale diváci Zachránených životov budú musieť pri svojom seriáli vytrvať do neskorých nočných hodín.

S dvomi časťami za sebou bude seriál vrcholiť až po polnoci.

Čítať viac...
Nahor