Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dovysiela Zachránené životy do konca? Seriál sa na Doma dočká lepšieho vysielacieho času!

Televízia po mesiacoch môže vypočuť divákov.

Na konci septembra sa Markíza rozhodla pre drastický krok na svojej menšej stanici Doma.

Po dlhých rokoch, odkedy začala v prime-time vysielať primárne premiérové turecké telenovely, televízia vyškrtla z hlavného vysielacieho času o 20:30 premiérový seriál a do najlukratívnejšieho času presunula retro telenovelu Divoký anjel.

Za obeť padla rozbehnutá premiérová dramatická telenovela Zachránené životy, s ktorej vysielaním začala Doma ešte na konci júna a plynule ju ponúkala po jednej časti o 20:30 celé leto až do začiatku jesennej sezóny.

Kým už aj v lete dosahovali Zachránené životy iba vlažné výkony sledovanosti, ďaleko za úrovňou tohtoročnej jarnej telenovely Láska na prenájom, definitívne sa ich sledovanosť prepadla od septembra, kedy sa výrazne zostrila televízna konkurencia a na obrazovky sa vrátili viaceré populárne programy.

Zosunula hlavný program

Už po troch týždňoch novej jesennej sezóny sa Markíza rozhodla tvrdo zakročiť.

Premiérové Zachránené životy z týždňa na týždeň zosunula z 20:30 do hlbokej noci až za 23:30, čím pobúrila ich divákov.

Okrem toho, že do hlavného času sa rozhodla viac nezaraďovať premiérový titul, ale starého Divokého anjela, nový rozpozeraný seriál odsunula až do nočných hodín, kde si ho už väčšina divákov uprostred pracovného týždňa  nemohla nájsť. Zároveň Doma Zachránené životy nevysiela v dennej repríze, nočná hodina je jediná, kedy ich ponúka.

 


Markíza vytiahne ďalšiu kultovú telenovelu: Vieme, čo na Doma nahradí Divokého anjela!Čítajte →

Doma súčasne postupne zosunula začiatok hlavného programu.

Divokým anjelom sa v ostatné týždne rozhodla vyplniť prakticky celý prime-time, keď začiatok hlavného programu odsunula z pol deviatej až na 20:50. Divokým anjelom takto vypĺňa ešte väčšiu časť večera od 19:50 až do 21:45.

O to neskôr začína nasledovný program, Zachránené životy by sa inak rozbiehali po 23:00.

Najradikálnejší odsun do noci

Odsun Zachránených životov patril pritom k najdrastickejším spomedzi premiérových seriálov Doma.

Stanici už v minulosti nezafungovalo viacero premiérových telenoviel, len v posledných sezónach sa v podpriemeroch trápili Spútaný motýľ, Meryem alebo Dve tváre Istanbulu.

Pri každom z neúspešných seriálov Doma, ktoré pre slabú sledovanosť presúvala do horšieho času, siahala po ich odsune za 22. hodinu, pričom ich o 20:30 nahrádzala uvedením ďalšej premiérovej tureckej novinky.

Už od konca septembra sa diváci dožadujú návratu premiér na hlavného vysielacieho času, ktorý naďalej okupuje Divoký anjel. Aktuálne ho dopĺňajú primárne reprízové vianočné filmy.

Zachránené životy pokračujú v hlbokých nočných hodinách, v niektoré dni začínajú po zosune začiatku hlavného programu Doma až pred polnocou.

Dovysiela ich do konca?

Mnohí z divákov Zachránených životov prichádzajú s otázkou, či ich Doma dovysiela do konca.

V minulosti sa už neraz stalo, že stanica neponúkla úplne kompletný seriál od prvej po poslednú časť, dialo sa tak v prípade ich delenia na viaceré série.

Všetky série napríklad neodvysielala zo Sultána, rovnako tak diváci už niekoľko rokov čakajú na ukončenie jednej z najpopulárnejších telenoviel Sila ženy. Doma dodnes neponúkla finálovú tretiu sériu, a to napriek tomu, že ju sľubovala priniesť už v roku 2020.

Zachránené životy sú pre Markízu o to väčším problémom, že patria k jej dlhším telenovelám.

Originálny seriál Sen Anlat Karadeniz ponúkol v domácom Turecku spolu až 3 série a 64 epizód. Ako je už známe, každá originálna epizóda, ktorá trvá aj dve hodiny, sa v našom regióne delí na tri až štyri kratšie približne 40-minútové časti. Na Slovensku sa tak dočká viac ako dvesto epizód.

Doma sa najbližší týždeň prehupne cez 120 časť už v rámci jej číslovania epizód, a tak sa nachádza ešte len za polovicou seriálu.

Zachránené životy pritom v tomto roku čakajú už len posledné tri týždne vo vysielaní.

Spoločne s Divokým anjelom ich Doma pre túto sezónu uzavrie tesne pred Vianocami, pre zvyšok roka bude ponúkať už len sviatočný program, primárne zložený z romantických vianočných filmov.

Presun do lepšieho času

Zachránené životy sa však napriek neúspechu majú dočkať na Doma kompletného dovysielania.

Markíza podľa našich informácií plánuje vysielanie dramatickej telenovely aj budúci rok, na obrazovky ženskej stanice by ju mala vrátiť rovno od pondelka 2. januára 2023.

Zachránené životy by takto mali plynule pokračovať s ďalšími zvyšnými časťami až do samotného finále.

Pre rok 2023 môže pritom Markíza po niekoľkomesačnej diváckej kritike siahnuť po zmene vysielacieho času.

Televízia podľa našich informácií zvažuje vysunutie Zachránených životov do lepšieho času.

Od januára budúceho roka by ich totižto mohla Doma zaradiť o okno vyššie so začiatkom vysielania o 22:30.

Týmto presunom by už zaradila neúspešnú telenovelu do času, kam odsúvala aj predchádzajúce slabo sledované seriály.

Pridá ďalšiu epizódu

Skalní fanúšikovia seriálu sa však napriek jeho skoršiemu začiatku skôr do postele nedostanú.

Súčasne s vysunutím aktuálne jedinej premiérovej telenovely Doma na 22:30 zvažuje Markíza od januára podľa prvých informácií aj zdvojenie Zachránených životov.

Za večer by tak ponúkala dve epizódy, vďaka čomu by aj naďalej vrcholili až po polnoci.

V prípade potvrdenia tohto kroku bude ale prakticky isté, že Doma ponúkne kompletne všetky tri série Zachránených životov.

Pri zdvojení sa totižto s vysielaním telenovely poponáhľa a dokáže ju uzavrieť približne v priebehu dvoch až troch mesiacov.

 

Čítať viac...
Nahor