Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Pohlavie aj matka Walterovho dieťaťa potvrdené! Aké tajomstvo skrýva Eva?

Ďalšie detaily deja jesenných častí Dunaja sú známe.

Dobový seriál Dunaj, k vašim službám sa vracia na obrazovky.

Televízia divákom v novej 3. sérii sľubuje podobne zamotaný a napínavý príbeh ako na jar, pričom do deja okrem nových postáv zasiahnu aj udalosti prebiehajúcej vojny.

Očakáva sa, že tvorcovia Dunaja aj medzi 2. a 3. sériou postúpia o čosi v čase a nové diely sa začnú odohrávať uprostred stupňujúceho sa vplyvu nacistického Nemecka. Markíza avizuje, že jesenné časti seriálu sa začnú odohrávať v období, kedy nacistické Nemecko obsadilo Paríž. K tejto historickej udalosti došlo v júni 1940.

Dusno v obchodnom dome

Ťažké časy čakajú najmä samotný obchodný dom Dunaj, ktorý sa ocitne pod kontrolou fašistov.

O rušno sa postará Anton Holubec (Filip Tůma). Po odvrhnutí Kučerovcami mu už nič nebráni v ceste plnému podriadeniu sa nacistickému režimu a spojenectvu s Walterom Klausom (Ján Koleník), pričom hnaný pomstou začne rodinu vydierať.

Vyhodený oknom sa napokon do Dunaja vráti dvermi. Kučerovci totiž nemajú na výber, keď režim dostal za mreže Rudolfa (Emil Horváth). Anton má pre rodinu návrh – pokiaľ sa vráti do vedenia obchodného doma, využije svoj vplyv, aby Rudolfa dostal na slobodu.

Toho po prepustení čaká nepríjemný pohľad.

 


Kedy budú v predstihu? Prehľad vysielania a predpremiér Dunaja, Nemocnice či Mamy na prenájom!Čítajte →

Narastajúci vplyv nacistov stupňuje čistky a Židia čelia hromadnému prepúšťaniu. Nevyhne sa tomu ani Dunaj, ktorý napokon čelí akútnemu nedostatku zamestnancov.

V obchodnom dome sa objaví nová tvár – krásna Lena (Janka Kovalčíková), objekt, aký si už v minulosti mnohokrát vyhliadol Holubec. Tentokrát však prekvapí aj sám seba.

Antona viac zaujíma jeho vplyv a dianie v obchodnom dome, pričom medzi Kučerovcami nečakane nachádza nového spojenca…

Matka a pohlavie Walterovho dieťaťa

K zlomovému okamihu dôjde v životoch vplyvných nacistov Klausovcov.

Walter sa na jar ocitol medzi dvomi mlynskými kameňmi – kým doma jeho manželka Helga robila všetko preto, aby mu konečne porodila potomka, Klaus v rovnakom čase chodil za svojou milenkou Evou Dušekovou (Petra Dubayová) a robil všetko, aby si ju omotal okolo prsta.

Výsledok je však rovnaký – dve ženy v jeho živote sú napokon tehotné a otcom je on sám.

Walter sa tak napokon dočká vytúženého pocitu – konečne sa stáva otcom.

No čo viac, v rukách drží vytúženého syna, ktorý sa tak má stať nasledovníkom jeho nacistickej kariéry.

Markíza zároveň potvrdila, že matkou dieťaťa sa skutočne stane jeho manželka Helga.

„Máme syna, Walter. Konečne,“ odcitovala televízia slová Schatzi.

Čo sa však stalo s dieťaťom Evy Dušekovej?

Tajomstvo Evy

V obchodnom dome dôjde aj na dobré správy.

Keď sa mestom začne šíriť šokujúca správa, že rieka Dunaj vyplavila mŕtve telo mladej ženy, všetky obavy smerujú k nezvestnej Eve. Po dlhom čase bez správ, čo je s ňou, však všetkým odľahne.

Eva sa totiž opäť objaví na scéne a snaží sa vrátiť ku svojmu pôvodnému životu. Znovu sa tak zamestná v Dunaji a s Klárou (Kristína Svarinská) a Alenkou (Lesana Krausková) opäť vytvoria nerozlučné trio.

Nikto však netuší, že Eva po svojom zmiznutí ukrýva tajomstvo.

Ako je dobre známe, v 2. sérii bolo odhalené jej tehotenstvo, pričom otcom mal byť Walter Klaus. Ten svojej bývalej milenke otvorene pohrozil. S nožom na krku, ktorý v rukách pevne zviera jeho žena Helga (Jana Majeská), dal Eve ultimátum – buď sa zbaví ich spoločného dieťaťa alebo ju znesie zo sveta.

Eva sa, zdá sa, so situáciou vysporiadala po svojom.

Pred dverami penziónu Márie Gutmannovej, v ktorom spoločne žijú Klára, Alenka, Eva či Jakub (Dávid Gutmann), nájdu jedného dňa ženy opustené bábätko…

Na Evu však čakajú krušné chvíle.

Helga nezabúda, akú úlohu Walterovi zadala a ako ju zradil.

Eva už dnes nemala byť medzi živými a Schatzi sa postará o to, aby nenávidenej milenke život poriadne strpčila. A nielen jej…

 

Čítať viac...
Nahor