Markíza po úspechu Oteckov na nič nečaká, vo veľkom vyrába nové diely! Prvú sériu potiahne dlhšie
13. apríla 2018  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Televízia mala pripravený balík epizód denného seriálu, prvú sériu však, zdá sa, predĺži. 

Oteckovia sa stali jednoznačným highlightom Markízy, ktorý po rokoch trápenia zlomil sériu jej neúspechov v podvečernom čase. Televízia v ňom začala padať od skončenia série Chlapi neplačú a nástupu Kukučky na jeseň 2015 a situáciu nevyriešila ani Búrlivým vínom, reprízami Susedov, oživením Kolesa šťastia či kuchárskej šou Bez servítky. Stabilnú pôdu pod nohami získala až v predošlej sezóne opätovným nasadením Rodinných prípadov, na ktoré od tohto roka nadviazal nový denný seriál rekordným spôsobom.

Oteckovia vrátili Markízu do čias zo začiatku roka 2013, kedy televízia s podobným úspechom nasadila jej prvý veľký denný seriálový hit Búrlivé víno. Oteckovia v ostatných dňoch pravidelne prekračujú podiely až 40 % a väčšinu pracovných dní sa v komerčnej cieľovke stávajú najsledovanejším programom na trhu.

Markízu mimoriadny úspech Oteckov bez prekvapenia okamžite naštartoval k výrobe nových dielov. Televízia mala v pláne odvysielať balík epizód, ktorý jej podľa zákulisných informácií pri takomto nasadzovaní mal vydržať len do tohto mesiaca. Markíza však neváhala a roztočila pokračovanie seriálu už pre túto jar, vďaka čomu by mala jeho vysielanie predĺžiť až do mája, prípadne až bližšie k letným prázdninám. Televízia by sa tak v prvej sérii dostala cez stovku epizód.

Pre porovnanie, prvú sériu Búrlivého vína potiahla Markíza až do polovice júna, odvysielala spolu takmer 110 dielov. Pre mimoriadnu sledovanosť seriálu s jeho výrobou pokračovala kontinuálne a druhú sériu odštartovala bez prestávky hneď ešte v júni. Seriál tak potiahla celé leto aj jeseň až do polovice decembra, bez prerušenia ho tak vysielala bez dvoch decembrových týždňov celých dvanásť mesiacov.