Inšpektor Max pri štarte uspel, dotiahol aj Tajné životy! Markíza cez víkend bodovala, podaril sa jej husársky kúsok
29. januára 2018  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Jednotka na nedele vrátila pôvodný seriál, dlhoočakávaný Inšpektor Max odštartoval na úrovni finále Tajných životov. V komerčnej cieľovke cez víkend dominovala večer Markíza s filmami.

SOBOTA: Ďalší zo série dramatických filmov inšpirovaných skutočnosťou priniesol Markíze úspech. Premiéra Ukradnutá z kolísky jej mala vyskočiť na rating až 9,4 % a v podieli sa dostať na 25 %. Dvojkou večera v komerčnej cieľovke bola Jednotka so šou Zem spieva, ktorá oproti minulej sobote stratila necelý pol rating výkonom tesne nad 6 % a podielom okolo 16 %. Celkovo si však folklórnu šou pozrelo v tejto sérii zatiaľ najviac divákov, v 12+ podliezla úroveň 460-tisíc divákov. Až trojkou bola podobne ako v piatok Joj s filmom Exodus: Bohovia a králi ratingom v komerčnej cieľovke cez 4 % a podielom 13,5 %.

Medzi menšími Tridsať prípadov majora Zemana na Dajto malo prekročiť 4 %, romantika Ži svoj sen na Doma zas 4 % podliezť. Koniec hry na Plus malo dosiahnuť totožný share pod 4 %, Wau sa s Kosťami a Inkognitom mala hýbať pod a nad 3 %.

Smotánka podvečer podliezla 24 %, prepadli sa Prázdniny, ktoré uhrali share len pod 12 %. Televízne noviny prekročili 26 %, Noviny šli pod 24 %. Celkovo obe spravodajstvá malo sledovať 570-tisíc divákov, deň však v oboch cieľovkách vyhralo Počasie Markízy.

NEDEĽA: Aj v nedeľu sa z večernej výhry tešila Markíza. Po necelom roku zreprízovala vlaňajšiu premiéru 96 hodín: Zúčtovanie, s ktorou sa jej však podaril husársky kúsok. Kým premiéra filmu vlani v marci prekvapila slabým ratingom len 6,9 % a podielom 18,3 %, o rok neskôr jej repríza tohto filmu už mala výrazne poskočiť o takmer dva ratingy. Markíza tak už s tretím pokračovaním populárneho filmu uspela, keď dosiahla výkon 8,7 % a podiel 23,9 %. Joj konkurovala premiérou Život je boj, podliezť mala 6 ratingov s vlažným podielom cez 16 %.

Jednotka 28. januára odštartovala v poradí štvrtý pôvodný večerný seriál od znovuobnovenia pôvodnej seriálovej tvorby v roku 2014. Kriminálny seriál Inšpektor Max v hlavnej úlohe s Jurajom Kukurom nasadila opäť do nedeľného prime-time, v ktorom na prvý raz uspela. Krimiseriál sa uviedol na identických číslach, s akými sa na jar 2017 rozlúčil seriálový hit RTVS, Tajné životy, keď si ho malo celkovo pozrieť 451-tisíc divákov s podielom 19,2 %. V komerčnej cieľovke Inšpektor Max s prvou časťou uhral rating 5,8 % pri podieli 14,1 %.

Inšpektor Max pri svojom nástupe vysoko predčil štart predošlého seriálu RTVS, Doktor Martin. Jeho prvá séria na jeseň 2015 však rovno nastúpila v ťažkej konkurencii Superstar a V siedmom nebi, ktorá jeho výkon poznačila. Doktora Martina pri štarte prvej série sledovalo 280-tisíc divákov, postupne však rástol, finále už v konkurencii filmov na konkurenčných staniciach videlo 336-tisíc divákov. Štart druhej série na konci augusta 2016 malo sledovať necelých 320-tisíc divákov, seriál sa ešte s prvou časťou vyhol následnej konkurencii Tvoja tvár znie povedome a Česko Slovensko má talent.

Z menších staníc Žandár vo výslužbe mal na Dajto uhrať vyše 4 %, Hooten a Lady: Lovci pokladov priniesli Plus podiely pod 4 a okolo 6 %. Anna Kareninová na Doma mala ísť cez 3 %, kriminálky na Wau postupne rástli spod 3 % pod 4 %.

Podvečer si reprízu Susedov malo pozrieť cez 8 % divákov s podielom 24 %, Nové bývanie Dizajn sa malo hýbať okolo 17 %. Tento týždeň sa podarilo Televíznym novinám otočiť vývoj v nedeľnom súboji s Joj a vyhrať v oboch hlavných cieľovkách s podielom takmer 28 % a celkovo s takmer 615-tisíc divákmi. Noviny zaostali podielom v komerčnej cieľovke vyše 22 % a s vyše 590-tisíc divákmi.

Do čela sledovanosti na Slovensku sa po jednotýždňovej pauze vrátili opäť premiéroví Susedia. Ich štvrtá časť uplynulý pondelok vyhrala týždeň v oboch hlavných cieľovkách s celkovo 661-tisíc divákmi a ratingom 13,2 % v komerčnej cieľovke. Markíza si celotýždenne v prime-time polepšila na 24 %, Joj po prepade Vlkov aj piatkovom a sobotnom neúspechu klesla pod 17,5 %.