Premiéra 96 hodín šokovala, Markíza až trojkou na trhu! Multireprízový film porazil Svokru
6. marca 2017  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Víkend pre Markízu dobre nezačal, nepodržala ju ani premiéra jej trháku.

NEDEĽA: Súboj jari odštartoval, 1890 najsledovanejším programom týždňa! Tvoja tvár opäť padla, vedenie si projekty striedali

PIATOK: Svokra v premiérach v piatky naďalej nefunguje. Markíza sa s ňou tentoraz prepadla na pozíciu trhovej trojky, pričom v podieli atakovala len 15 %. Vpredu bolo Milujem Slovensko, repríza silvestrovského dielu uhrala share tesne nad 18 %, šou o vedenie bojovala s multireprízovým filmom Deň po tom na Joj, ktorý dosiahol 19 %.

Plus sa darilo s filmom Svadby podľa Mary, ktorý šiel pod 8 %, Muži v čiernom 2 na Dajto sa dostali nad 6 %. Doma so snímkou Znovu zamilovaní uhrala vyše 5 %, Myšlienky vraha na Wau sa hýbali tesne nad 3 %.

Podvečer sa Markíza a Joj dorovnali. Rodinné prípady šli nad 17 %, kým Moja mama varí lepšie ako tvoja podliezla 18 %. Počiatočný rozdiel spôsobil rozdielny nábeh, Joj sa s podvečerným spravodajstvom nedarilo. To večerné už však viedlo, Noviny atakovali 28 %, Televízne noviny sa dostali pod 25 %. Najsledovanejším programom dňa bolo Najlepšie počasie.

SOBOTA: Večerné poradie televízií sa nezmenilo ani v sobotu. Markíza sa opäť prepadla s hlavným programom až na pozíciu trojky večera, keď ju sklamala premiéra jej úspešnej filmovej série 96 hodín. Prvý film z tejto série prinášal Markíze vysoké nadpriemery aj v reprízach, premiéru druhého filmu vytiahla televízia rýchlou zmenou programu ako najsilnejšiu zbraň proti Tancu snov na jar 2015. Dosiahla s ňou rating 11,8 %. Tretie pokračovanie však televíziu potopilo, premiéra 96 hodín: Zúčtovanie v ratingu uhrala len 6,9 % a v podieli 18,3 %.

Zem spieva na Jednotke prekročila 7 ratingov s podielom 18,5 %, v 12+ jasne viedla s podielom nad 25 %. Joj bola v komerčnej cieľovke lídrom s reprízovým filmom Drsniačky, ktorý podliezol 8 ratingov s podielom o málo nad 22 %. Menšie kanály príliš neuspeli, romantika Kandidáti na lásku na Doma atakovali 4 %, Plus s Tekken – Boj o život uhrala 3,5. Komédia Nekecaj a pádluj! na Dajto mala ísť pod 3 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja a Inkognito sa na Wau hýbali medzi 2 – 3 %.

Podvečer Smotánka spadla s podielom cez 19 %, Prázdniny uhrali 16 %. Televízne noviny sa dostali pod 25 %, Noviny na 26,5 %.