Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Inšpektor Max pri štarte uspel, dotiahol aj Tajné životy! Markíza cez víkend bodovala, podaril sa jej husársky kúsok

Jednotka na nedele vrátila pôvodný seriál, dlhoočakávaný Inšpektor Max odštartoval na úrovni finále Tajných životov. V komerčnej cieľovke cez víkend dominovala večer Markíza s filmami.

SOBOTA: Ďalší zo série dramatických filmov inšpirovaných skutočnosťou priniesol Markíze úspech. Premiéra Ukradnutá z kolísky jej mala vyskočiť na rating až 9,4 % a v podieli sa dostať na 25 %. Dvojkou večera v komerčnej cieľovke bola Jednotka so šou Zem spieva, ktorá oproti minulej sobote stratila necelý pol rating výkonom tesne nad 6 % a podielom okolo 16 %. Celkovo si však folklórnu šou pozrelo v tejto sérii zatiaľ najviac divákov, v 12+ podliezla úroveň 460-tisíc divákov. Až trojkou bola podobne ako v piatok Joj s filmom Exodus: Bohovia a králi ratingom v komerčnej cieľovke cez 4 % a podielom 13,5 %.

Medzi menšími Tridsať prípadov majora Zemana na Dajto malo prekročiť 4 %, romantika Ži svoj sen na Doma zas 4 % podliezť. Koniec hry na Plus malo dosiahnuť totožný share pod 4 %, Wau sa s Kosťami a Inkognitom mala hýbať pod a nad 3 %.

Smotánka podvečer podliezla 24 %, prepadli sa Prázdniny, ktoré uhrali share len pod 12 %. Televízne noviny prekročili 26 %, Noviny šli pod 24 %. Celkovo obe spravodajstvá malo sledovať 570-tisíc divákov, deň však v oboch cieľovkách vyhralo Počasie Markízy.

NEDEĽA: Aj v nedeľu sa z večernej výhry tešila Markíza. Po necelom roku zreprízovala vlaňajšiu premiéru 96 hodín: Zúčtovanie, s ktorou sa jej však podaril husársky kúsok. Kým premiéra filmu vlani v marci prekvapila slabým ratingom len 6,9 % a podielom 18,3 %, o rok neskôr jej repríza tohto filmu už mala výrazne poskočiť o takmer dva ratingy. Markíza tak už s tretím pokračovaním populárneho filmu uspela, keď dosiahla výkon 8,7 % a podiel 23,9 %. Joj konkurovala premiérou Život je boj, podliezť mala 6 ratingov s vlažným podielom cez 16 %.

Jednotka 28. januára odštartovala v poradí štvrtý pôvodný večerný seriál od znovuobnovenia pôvodnej seriálovej tvorby v roku 2014. Kriminálny seriál Inšpektor Max v hlavnej úlohe s Jurajom Kukurom nasadila opäť do nedeľného prime-time, v ktorom na prvý raz uspela. Krimiseriál sa uviedol na identických číslach, s akými sa na jar 2017 rozlúčil seriálový hit RTVS, Tajné životy, keď si ho malo celkovo pozrieť 451-tisíc divákov s podielom 19,2 %. V komerčnej cieľovke Inšpektor Max s prvou časťou uhral rating 5,8 % pri podieli 14,1 %.

Inšpektor Max pri svojom nástupe vysoko predčil štart predošlého seriálu RTVS, Doktor Martin. Jeho prvá séria na jeseň 2015 však rovno nastúpila v ťažkej konkurencii Superstar a V siedmom nebi, ktorá jeho výkon poznačila. Doktora Martina pri štarte prvej série sledovalo 280-tisíc divákov, postupne však rástol, finále už v konkurencii filmov na konkurenčných staniciach videlo 336-tisíc divákov. Štart druhej série na konci augusta 2016 malo sledovať necelých 320-tisíc divákov, seriál sa ešte s prvou časťou vyhol následnej konkurencii Tvoja tvár znie povedome a Česko Slovensko má talent.

Z menších staníc Žandár vo výslužbe mal na Dajto uhrať vyše 4 %, Hooten a Lady: Lovci pokladov priniesli Plus podiely pod 4 a okolo 6 %. Anna Kareninová na Doma mala ísť cez 3 %, kriminálky na Wau postupne rástli spod 3 % pod 4 %.

Podvečer si reprízu Susedov malo pozrieť cez 8 % divákov s podielom 24 %, Nové bývanie Dizajn sa malo hýbať okolo 17 %. Tento týždeň sa podarilo Televíznym novinám otočiť vývoj v nedeľnom súboji s Joj a vyhrať v oboch hlavných cieľovkách s podielom takmer 28 % a celkovo s takmer 615-tisíc divákmi. Noviny zaostali podielom v komerčnej cieľovke vyše 22 % a s vyše 590-tisíc divákmi.

Do čela sledovanosti na Slovensku sa po jednotýždňovej pauze vrátili opäť premiéroví Susedia. Ich štvrtá časť uplynulý pondelok vyhrala týždeň v oboch hlavných cieľovkách s celkovo 661-tisíc divákmi a ratingom 13,2 % v komerčnej cieľovke. Markíza si celotýždenne v prime-time polepšila na 24 %, Joj po prepade Vlkov aj piatkovom a sobotnom neúspechu klesla pod 17,5 %.

Čítať viac...
Nahor