Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Sledovanosť

Nemocnica pred finále jesene vystrelila na rekord! Porazila valcujúcu Druhú šancu

Nemocnica pred jesenným vyvrcholením naberá na sile.

Štvrtkový zvrat priniesol Nemocnici sezónny rekord.

Kým ešte koncom augusta rozbiehal lekársky seriál svoju druhú jesennú sezónu vôbec najhoršími výkonmi len na ratingoch okolo 5 % v komerčnej cieľovke, už po pár dňoch porástol a vo väčšine sezóny dosahuje výkony na úrovni nad 6 až 7 %.

V celkovom publiku už sporadickejšie prekračuje polmiliónovú hranicu, nad ktorou sa pravidelne udržiaval vo svojich prvých sezónach.

Rekord jesene

Najnovší diel seriálu však vrátil lekársku sériu k jej najsilnejším časom.

Výmena vo vedení seriálovej nemocnice, v ktorom skončil Marek Majeský a nahrádza ho nová postava v podobe Kristíny Turjanovej, prilákalo divákov, keď ich bolo vôbec najviac v celom tohtoročnom jesennom vysielaní.

Nemocnica vystrelila na jesenný rekord s ratingom 8 % a podielom 27,6 % v komerčnej cieľovke, sledovalo ju aj najviac divákov v sezóne, celkovo až 553-tisíc. V doterajšom priebehu sezóny len párkrát o málo prekročila hranicu pol milióna.

Seriál Jojky po výstrele prevalcoval konkurenciu.

 


Ďalšia seriálová pohroma: Náhrada Hornej Dolnej na Markíze totálnym fiaskom!Čítajte →

Markíze sa naďalej nedarí s komediálnym seriálom Chatári, ktorí minulý týždeň zažili najtvrdší prepadák.

Tento štvrtok, pri absentujúcej konkurencii silných zápasov MS vo futbale, si polepšili na rating 4,4 % a podiel 15,7 % v komerčnej cieľovke. Ostali však v hlbokom podpriemere. Celkovo ich sledovalo len 226-tisíc divákov.

Finálový týždeň Nemocnice

Nemocnica sa blíži do jesenného finále.

Vo vysielaní Jojky ju pred blížiacimi sa Vianocami čaká posledný týždeň v tomto roku, poslednú časť odvysiela televízia vo štvrtok 15. decembra o 20:35. O deň neskôr uzavrie pre túto jeseň Joj aj Hranicu.

Oba seriály však budú pokračovať aj s ďalšími časťami, vrátiť sa majú od januára.

Predbehla Druhú šancu

Nemocnici sa na diaľku, ale aj v priamom súboji, podarilo tento týždeň predbehnúť najsledovanejší pravidelný program roka Druhá šanca.

Tá si od začiatku jesennej 2. série udržuje stabilnú výkonnosť s ratingami medzi 9 – 10 % a celkovo viac ako pol miliónom divákov.

Druhá šanca tento pondelok uhrala v komerčnej cieľovke rating 9,1 % s podielom 27,7 % a ešte výraznejšie predbehla konkurenciu než štvrtková Nemocnica. Hranica na Jojke totiž v pondelok dosiahla tentokrát výraznejší podpriemer ratingom 4,2 % pri podiele 12,6 %.

Televízie v tento večer ovplyvňoval nadpriemerne sledovaný futbal na stanici :Šport, ktorý sa hýbal nad 4 ratingami.

Menší rozdiel medzi programami zas bol v celkovom publiku, kde Druhú šancu sledovalo 515-tisíc divákov a Hranicu 284-tisíc divákov.

Druhú šancu si tak tento týždeň vybralo o takmer 40-tisíc divákov menej ako Nemocnicu. Platilo to však iba pri jej štvrtkovom vysielaní, v utorok si Nemocnicu pozrelo 441-tisíc divákov.

V utorňajší večer navyše dokázala Nemocnica poraziť Druhú šancu rovno v priamom súboji.

Markíza totiž výnimočne na utorok o 20:30 zaradila krátky vianočný špeciál Druhej šance, ktorý končil pred 21. hodinou.

Mimo klasického pondelka Druhá šanca neprilákala divákov, krátky vianočný diel neuspel pri ratingu 5,1 % a podiele 15,6 %. Celkovo ho sledovalo 314-tisíc divákov.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor