Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Joj môže už cez prázdniny odštartovať svoj najväčší seriálový ťahák! Spustila prvú jesennú kampaň

Komerčná dvojka pripravuje pre najbližšiu jeseň hneď niekoľko seriálových noviniek, tú najdôležitejšiu chce spustiť už čoskoro.

Na konci minulého roka sa Joj pustila do realizácie svojho vlastného seriálu z nemocničného prostredia, ktoré v minulosti na našom trhu, a dodnes na tom zahraničnom, zaznamenávajú veľkú popularitu.

Nový seriál Nemocnica, ktorý by nasadzovaním či intenzitou vysielania mohol kopírovať rok a pol vysielaný rodinný seriál Nový život, avizovala Joj už pre uplynulú jar. Aj po viacerých komplikáciách s výrobou spôsobených pandémiou nakoniec jeho štart odložila pre druhú polovicu roka.

Nemocnica ako jeden z highlightov televíznej dvojky pre najbližšiu jeseň, by sa pritom mohla dočkať prekvapivo skorého štartu.

Joj už počas tohto týždňa spustila intenzívnu televíznu kampaň na seriálovú novinku, a to prostredníctvom trojice zoznamovacích teasrov, v ktorých predstavuje hlavné postavy seriálu. Stvárnia ich herci ako Nela Pocisková, Richard Autner, František Kovár, Noel Czüczor, Marián Mitaš, Eva Mores, Marek Majeský či Anna Nováková alebo Dávid Uzsák.

Nemocnica je vôbec prvý a nateraz jediný jesenný projekt, na ktorého promo už intenzívne beží.

Televízia s kampaňou začala prakticky šesť až sedem týždňov pred očakávaným ostrým štartom jesennej sezóny. K tomu by mohlo dôjsť postupne až od 6. septembra, tradične sa však už očakáva napríklad skorší nástup Farmy ešte na konci augusta.

Joj avizuje Nemocnicu odštartovať už čoskoro.

Pokiaľ nepripravila seriálu vôbec najdlhšiu seriálovú kampaň, mohla by ho spustiť už budúci mesiac. V doteraz zverejnených programových plánoch sa Nemocnica neobjavila, posledne televízie zverejnili štruktúry do prvej polovice augusta.

Nemocnica je seriálovou novinkou kreatívnej producentky Danice Hričovej. Tá má za sebou realizáciu najmä dlhodobejších sérií Búrlivé víno, Divoké kone alebo spomínaný Nový život, ktoré obsadzovali viac večerov v prime-time. Nový seriál z nemocničného prostredia sa bude odohrávať na urgentnom príjme fiktívnej Nemocnice sv. Martina, ktorej názov tvorcovia zvolili na základe inšpirácie Nemocnicou sv. Michala, s ktorej špecialistami konzultujú reálne prípady z urgentu zakomponované do seriálového deja.

Seriál si zakladá na výraznej hereckej výprave, keď sa v ňom popri 35 stabilných hercoch prestriedalo doteraz cez 230 epizódnych hercov a postáv s viac ako 700 komparzistami.

Prvé upútavky na seriál Nemocnica

Dej seriálu Nemocnica
Na mieste, kde ide každý deň o život, sa zdá, že nie je priestor na nič iné, a už vôbec nie na vlastné životy lekárov. Ale aj lekári sú iba ľudia, a tak sa často stane, že tam, kde nie je priestor pre osobné zlyhanie, také zlyhanie musí nevyhnutne nastať. Dennodenný boj o život na Urgente, a o to, či nad pacientom bdie Boh, alebo je všetko výlučne iba v rukách lekárov, prináša samotným lekárom mnohé traumy, večné otázky a dilemy.

Na centrálny príjem prichádzajú dvaja mladí lekári, ktorí si ešte z fakulty nesú svoje ideály a predstavy. Tie sa švihnutím prútika rozplynú nástupom do reálnej nemocnice, kde si obaja robia atestáciu. Agáta a Braňo majú navyše spoločnú minulosť, ktorá na škole nedopadla úplne najlepšie a tak medzi nimi vzniká prirodzená lekárska rivalita.

Povrchnosť, nadradenosť, srdce, súcit a solidarita, to sú situácie, ktorými sa deň čo deň lekári zaoberajú a každý z nich do práce vnáša to svoje. Každým dňom je čo nové sa naučiť, a často hlavní hrdinovia pochopia, že nie sú Bohovia. To sa dvom mladým lekárom, ktorí práve prišli a myslia si, že môžu zachrániť svet, učí asi zo všetkého najťažšie. Lekári v Nemocnici žijú svojou prácou na maximum a tak majú len málo priestoru na zoznámenie sa so životným partnerom mimo nemocnice. Preto často vznikajú vzťahy na pracovisku a ťahanie životných peripetií a vzťahových problémov priamo na oddelenie.

V nemocnici sa zomelie všetko – je tu lekár, ktorý si so sebou nesie smútok v podobe nešťastného úmrtia jeho manželky, manželský pár lekárov chirurg a internistka. Obaja si deň čo deň nechtiac dokazujú, ktorý z nich dvoch je lepší, lenže v rodine môže byť chirurg iba jeden. Ale kto z nich má na to väčšie právo, a kto z nich je ten, ktorý musí ustúpiť tomu druhému, lepšiemu? A kto vlastne určí, ktorý z nich je lepší? Je tu aj lekár, ktorý nikdy nemal čas na vlastnú rodinu a tak zistil, že mu unikol celý život a nevidel vyrastať vlastné dieťa. Múdry a elegantný primár, ktorému vždy išlo o dobro veci, čo sa často obrátilo proti nemu, večne bojujúci s narcistickým riaditeľom nemocnice. Všetko sa prelína s reálnymi pacientskými prípadmi, ktoré sa v reálnom živote naozaj stali. Rámcujú ich vzťahy našich lekárov, a ich pacienti sa ich bytostne dotýkajú. Možno niekedy viac, ako by bolo milé.

Čítať viac...
Nahor