Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Nedodržaný sľub čoskoro skončí, poznáme dátum finále! Nahradí ho nečakaná telenovela

Ženská stanica chystá do vysielania premiérovú telenovelu, ktorú v tohtoročných plánoch neavizovala.

Doma sa pripravuje na uvedenie ďalšej novinky z Turecka.

Po programových rošádach na jeseň 2022 a jar 2023 sa menšia stanica Markízy opäť vrátila k stabilnému vysielaniu tureckých telenoviel v hlavnom vysielacom čase, avšak v novom slote od 19. do 21. hodiny.

Stanica však, na rozdiel od minulosti, napevno zastabilizovala nasadzovanie tureckých premiér s dvomi časťami po sebe, na ktorom v novom vysielacom slote nič nemení. V minulosti viackrát v prípade mimoriadne úspešných telenoviel taktizovala a v snahe predĺžiť ich vysielanie ich razom stiahla len na jednu epizódu do dňa.

K tomuto kroku posledné mesiace nepristupuje.

Nedodržaný sľub vrcholí

Zároveň sa však v skoršom čase premiérovým telenovelám rekordne nedarí.

Po 19. hodine dosahujú skôr priemerné výkony sledovanosti, výnimkou nie je ani aktuálne vysielaná turecká séria Nedodržaný sľub. Spravidla dosahuje priemerné podiely na trhu okolo 3 – 4 % vo vynovenej obchodnej cieľovke.

Nedodržaný sľub

Nedodržaný sľub pritom na obrazovke Doma čakajú už iba posledné týždne.

Po tom, čo budú musieť jeho fanúšikovia strpieť krátku prestávku v okolí veľkonočných sviatkov, sa vo vysielaní zdrží iba v prvej polovici apríla.

Podľa prvých informácií by mal Nedodržaný sľub na Doma vyvrcholiť už v piatok 12. apríla.

Ponúknuť má v tento deň záverečné dve časti s vysielaním o 19. a 20. hodine.

Nečakaná náhrada

Doma následne počíta s rozbehnutím ďalšej premiérovej tureckej telenovely.

Pôvodne sa očakávalo, že stanica siahne po novšej a vôbec poslednej novinke z Turecka ohlásenej pre tohtoročné vysielanie Canim Annem.

Ide o vôbec najdlhšiu telenovelu, aká sa kedy na Doma objaví, dostať by mala približne 350 častí. Ide o mimoriadnu porciu epizód, akú bežne seriály na ženskej stanici nedosahujú.

Dramatická telenovela Canim Annem si však na svoj štart bude musieť počkať.

Doma totižto od apríla uprednostňuje premiéru výrazne staršej telenovely Keď kvitne láska (Kiraz Mevsimi), ktorá sa v domácom Turecku vysielala ešte v rokoch 2014 a 2015.

Televízia môže mať od nej nemalé očakávania, nakoľko pochádza od rovnakých tvorcov ako Láska na prenájom alebo S hlavou v oblakoch.

Koľko častí dostane Keď kvitne láska

Dôvodov, prečo sa Doma rozhodla uprednostniť sériu Kiraz Mevsimi pred Canim Annem môže byť niekoľko.

Keď kvitne láska je ďalšou z množstva odľahčených komediálne ladených telenoviel, ktorým sa na Doma v ostatnom čase darí viac ako dramatickým príbehom. Aj minulý rok sa jej upadajúcu sledovanosť po Veľvyslancovej dcére podarilo zvrátiť komediálnejším seriálom V hre je láska. Aj v tomto roku sa stanica rozhodla uchýliť k rovnakému kroku ako spred roka a po dramatickejšom Nedodržanom sľube siahne po ľahšom žánri.

Zároveň sa televízia mohla chcieť vyhnúť rozbiehaniu mimoriadne dlhého seriálu uprostred jari, krátko pred nástupom letného počasia.

Keď kvitne láska

Keď kvitne láska ponúkne výrazne menšiu porciu epizód, keď v origináli odvysielala telenovela 59 častí, v medzinárodnej verzii je rozdelená do celkovo 161 epizód. Toľko by ich mala dostať aj na slovenskej obrazovke.

Seriál by tak mohol stanici vydržať akurát do konca letných prázdnin.

Dá sa tak očakávať, že s mimoriadne dlhou novinkou Canim Annem začne následne od začiatku jesennej vysielacej sezóny.

Dej Keď kvitne láska
Skromná Oyku sníva o tom, že raz bude slávnou módnou návrhárkou. Už od detstva je zamilovaná do Meteho, brata jej spolužiačky, no ten sotva vie, že existuje. Mete sa ako naschvál zamiluje do Seymy, Oykinej priateľky. Bohatý sukničkár Ayaz pracuje ako architekt a spolupracuje s Metem. Oyku preto predstiera, že sa jej páči, aby sa neodhalili jej skutočné city k Metemu. Začne k nemu niečo cítiť, keď bude nútená hrať s ním jeho hru?

Zdroj: Markíza

Čítať viac...
Nahor