Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Ďalšie retro na Doma: Potvrdený dátum štartu Túžby tela! Nedodržaný sľub čaká prestávka

Markíza potvrdila informácie Mediaboom.sk, na menšej ženskej stanici štartuje ďalšiu retro telenovelu.

Oprašovanie archívnych seriálov na Doma pokračuje.

Už od leta 2022 vysiela menšia ženská stanica Markízy v popoludňajších hodinách staré telenovely pochádzajúce z Latinskej Ameriky a plánuje to tak robiť aj vo zvyšku tohto roka.

Finále Rany z lásky

Po Divokom anjelovi, Skrytej vášni a Rosalinde do vysielania vytiahla menej úspešný seriál Rany z lásky, v ktorom sa opäť stretli Natalia Oreiro a Facundo Arana.

Ani úspech Divokého anjela v reprízach spred dvoch rokov, či pretrvávajúci sentiment voči dvojici latinskoamerických hercov nepomohol telenovele k väčšej popularite.

Ranám z lásky sa dlhodobo nedarí, uhrávať majú podiely na trhu na úrovni iba 1,5 – 3,5 % vo vynovenej obchodnej cieľovke. Sú tak nateraz suverénne najslabšou retro telenovelou Doma.

Súčasne sú ale aj jednou z najdlhších, keď dostali až 230 epizód. Na obrazovke tak vydržali takmer sedem mesiacov. Viac častí z doteraz odvysielaných starých seriálov mal len Divoký anjel.

Rany z lásky sa na obrazovke Doma ohrejú už iba pár dní, finále totiž stanica naplánovala už na utorok 26. marca.

V tento deň ponúkne záverečné dve epizódy o 15:50 a 16:45.

Nedodržaný sľub s krátkou prestávkou

Nakoľko Rany z lásky vyvrcholia priamo pred Veľkou nocou, ich retro nasledovník na ne nadviaže okamžite.

Ako sme už exkluzívne informovali, po skončení Rany z lásky plánuje Doma po čase znovu nasadiť mexicko-kolumbijskú telenovelu Túžba tela (El cuerpo del deseo), v ktorej jednu z hlavných postáv stvárňuje Mario Cimarro.

Na jej štart si diváci počkajú do apríla.

Vo zvyšku marca totižto vyplní Doma program sviatočnou ponukou – znovu do vysielania vytiahne už klasické série vysielané v priebehu veľkonočných sviatkov Vtáky v tŕní a Anna zo zeleného domu.

Ovplyvní to aj vysielanie premiérovej telenovely Nedodržaný sľub.

Doma v priebehu Veľkej noci jej nasadzovanie preruší, z programu sa vytratí od štvrtka 28. marca. Priamo na jej mieste uvedie Annu zo zeleného domu.

Nedodržaný sľub sa následne vráti do vysielania od utorka 2. apríla.

Pokračovať bude v štandardnom režime dvoch častí každý pracovný deň od 19. hodiny, chýbať nebudú ani reprízy vysielané o 14. hodine.

Dátum štartu Túžba tela

Po Veľkej noci sa už na Doma rozbehne aj ďalšia retro séria.

Túžbu tela plánuje odštartovať rovno po sviatkoch v utorok 2. apríla, vysielať ju bude v klasických časoch okolo 15. a 16. hodiny následne stabilne od pondelka do piatka.

Popoludňajší program stanice vyplní telenovela až do konca jarnej sezóny.

Túžba tela dostala celkovo 143 epizód, nakrútené boli na námet pôvodnej staršej telenovely En cuerpo ajeno pochádzajúcej z roku 1992.

Dej telenovely Túžba tela
Túžba tela rozpráva príbeh Pedra José Donosa, bohatého muža, ktorý vo svojich sedemdesiatich rokoch už dosiahol všetko, čo si zaumienil, vrátane lásky Isabel Arroyovej, mladej a atraktívnej ženy. Nanešťastie, zásahom osudu Pedro José náhle zomiera na infarkt v rovnakom čase ako mladý roľník menom Salvador Cerinza. Duša Pedra José Donosa sa však odmietne vzdať všetkého, čo na tomto svete zanechal a prevtelí sa do tela predčasne zosnulého Salvadora Cerinzu.

Vďaka novej príležitosti, ktorú mu život dal, sa Pedro José vracia, hľadajúc všetko, čo stratil, bez toho aby tušil, čo všetko odhalí. Nezvyčajný a tajomný návrat Pedra Josého, teraz už v tele mladíka, spustí sériu udalostí, pri ktorých vyjdu na povrch mnohé tajomstvá, pravdy a klamstvá.

Takto Pedro José zistí, že Isabel Arroyová bola milenkou jedného z jeho verných zamestnancov Andrésa Coronu, že jasnovidka Gaetana Charryová je podvodníčka, ktorá nedisponuje vlastnosťami, ktorými sa prezentovala, že jeho svokra Nina Arroyová a jej sestra Rebeca Macedová sú ziskuchtivé ženy a že Walter, komorník, o ktorého sa staral, k nemu v skutočnosti prechovával hlbokú nenávisť.

Vďaka novým podmienkam sa Pedro José utvrdí v dôvere k Abigail, jeho vernej gazdinej a jej synom Antoniovi a Simonovi, takisto ako k Valerii, milej a láskavej sesternici Isabel. Vinní alebo nevinní – nikto nebude môcť utiecť pred znepokojivou prítomnosťou tohto cudzinca, ktorý prišiel, aby si vyrovnal účty s nepriateľmi a ochránil tých, ktorí ho mali vždy radi.

Zdroj: Wikipedia

Čítať viac...
Nahor