Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Návrat hlásia tváre rekordných telenoviel: Doma odštartuje hlavnú premiéru jari 2024!

Markíza si vybrala, s ktorou telenovelou vyrazí do boja o jarného diváka. Známy dátum štartu.

Televízna jar začne v najbližších týždňoch naberať na obrátkach a na obrazovky sa začnú dostávať hlavné projekty sezóny.

Platiť to bude tiež o menšej ženskej stanici Doma, ktorá sa po uvedení menej dôležitej novinky Nauč ma milovať pripravuje na odštartovanie nosnej seriálovej premiéry, s ktorou vyplní obchodne najdôležitejšiu časť jari.

 


Nauč ma milovať sa expresne lúči s obrazovkami! Známy dátum poslednej častiČítajte →

Vysielací čas nezmení

Pokračovať pritom bude v novom režime vysielania telenoviel v skoršom čase.

Kým kedysi sa premiérové turecké telenovely vysielali od 20:30 do 22:30, kedy si už ženský divák našiel po večernej rutine s rodinou čas aj na seba, teraz ich Doma vysiela oproti večerným spravodajstvám a ukončuje už pred 21. hodinou.

Sledovanosť tureckých seriálov v premiére v skoršom čase výrazne poklesla, oproti minulosti aj dvojnásobne, v porovnaní s najúspešnejšími telenovelami je to ešte viac.

Markíza však na zaradení telenoviel na Doma neplánuje nič meniť.

Nový vysielací čas im vybrala z dôvodu, aby sa vyhli na ženy cieliacim programom Markízy ako Dunaj, k vašim službám, Na nože, Druhá šanca alebo Ruža pre nevestu.

Zároveň sa viac zameriava na ich vhodné nasadenie v reprízach, ktorým sa v čase medzi 14. a 16. hodinou darí dosahovať aj násobne vyššie podiely na trhu oproti večerným premiéram.

S hlavnou novinkou od konca mesiaca

Hlavná jarná telenovela odštartuje na Doma ešte v januári.

Markíza od konca mesiaca vyťahuje do vysielania úspešnejšiu tureckú dramatickú novinku Evlilik Hakkinda Her Sey, ktorá dostáva oficiálny slovenský názov Nedodržaný sľub.

Štart naplánovala Doma už na pondelok 29. januára od 19:00.

Nedodržaný sľub je adaptáciou britského seriálu The Split, ktorý tureckí tvorcovia spracovali do väčšieho počtu epizód.

Ich verzia Evlilik Hakkinda Her Sey sa na obrazovky televíznej stanice Fox dostala od septembra 2021 a trvala do mája 2022. Celkovo ponúkla 33 originálnych tureckých dielov.

V medzinárodnej distribúcii dostal seriál Nedodržaný sľub spolu 104 epizód. Toľko by sa ich mala odvysielať aj Doma.

V jej programe sa tak ohreje viac ako dva a pol mesiaca, a teda počas kľúčovej časti jari.

O čom je novinka Nedodržaný sľub

Novinka Doma nebude klasickou telenovelou zameranou na ľúbostný príbeh dvoch hlavných hrdinov.

Stanica po čase stavia opäť na dramatickejšie ladenú sériu, ktorá bude postavená na štyroch hrdinkách.

„Nedodržaný sľub popisuje milostné vzťahy štyroch veľmi odlišných žien z rodiny Cevherovcov. Colpan je rozvedená, Azra je už dlhé roky vydatá, Günes sa chystá vydávať a Sanem odmieta čo i len myšlienku manželstva,“ uvádza televízia.

Novinka sa odohráva v rozvodovej právnickej kancelárii v Istanbule.

„Kancelária je zároveň rodinnou firmou, ktorú vedie renomovaná právnička Colpan Cevherová spolu so svojimi dvoma dcérami. Potom však jej najstaršia dcéra Azra odíde z kancelárie a nechá sa zamestnať v konkurenčnej firme.“

Práve to sa stane katalyzátorom celého deja.

„Jej tvrdohlavá sestra Sanem, tiež právnička, zostáva s matkou, zatiaľ čo najmladšia sestra Günes nevykonáva právnickú prax a pracuje v kaviarni. Veci sa ešte viac skomplikujú, keď sa ich otec Faruk (Cevdet Aricilar) 25 rokov po úteku s opatrovateľkou vráti, aby požadoval svoj podiel vo firme, a Azrin usporiadaný život sa obráti naruby, keď sa dozvie, že je jej manžel Sergen (Sarp Akkaya), taktiež rozvodový právnik, neverný. Napriek bohatým skúsenostiam nie je Azra pripravená na vlastný rozvod, a aby toho nebolo málo, v novej spoločnosti sa opäť stretáva so svojou starou láskou Yildirimom (Yigit Kirazci). Chaotický rozvod, obnovený milostný vzťah a trpká obchodná rivalita s jej matkou privádza Azru na pokraj síl…“

V hlavných úlohách známe tváre

Medzi štvoricou hlavných hrdiniek uvidia slovenskí diváci viaceré tváre z bývalých telenoviel Doma.

Colpan si zahrá herečka Sumru Yavrucuk, ktorú diváci poznajú z jednej z najúspešnejších telenoviel Doma Fatmagül ako postavu Ebe Nine. Azru v Nedodržanom sľube hrá Gökçe Bahadir.

Günes spoznajú diváci ako Menekse z nedávnej série Veľvyslancova dcéra. Tvár obom postavám prepožičala herečka Tülin Ece.

Sanem zase stvárňuje herečka Gökçe Eyüboğlu, ktorú si pamätajú fanúšikovia z ďalšej mimoriadne populárnej tureckej série Sila ženy ako Ceydu. Doma dodnes seriál nedovysielala do konca.

Čítať viac...
Nahor