Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Nauč ma milovať sa expresne lúči s obrazovkami! Známy dátum poslednej časti

Najkratšia telenovela v histórii Doma sa na jej obrazovke neohreje ani mesiac.

Prvý z tohtoročných premiérových seriálov ženskej stanice ide po pár týždňoch do finále.

Doma sa hneď na úvod roka rozhodla „zbaviť“ najkratšieho a v Turecku neúspešného seriálu Nauč ma milovať (Ya Cok Seversen), v ktorom mala svoj herecký tromf.

Divákov lákala na herca Kerema Bürsina, ktorého poznajú ako hrdinu telenovely Láska na prenájom. Tá je nateraz poslednou tureckou premiérou, s ktorou stanica výrazne u divákov zabodovala, pričom Markíza sa po úspechu jej názvom nechala inšpirovať aj pri neskoršom uvedení kľúčového pôvodného podvečerného seriálu Mama na prenájom.

Ako sa darí Nauč ma milovať

Nauč ma milovať v jej vysielaní nezažiarilo ani neprepadlo.

Krátka telenovela sa v premiérach od 19. do 21. hodiny pohybuje na priemerných podieloch na trhu okolo 2 – 4 % v obchodnej cieľovke, čiže na priemeroch svojej stanice. Premiérové seriály na Doma v minulosti uhrávali neraz dvojnásobné podiely na trhu, od šachovania s ich vysielacím časom v rokoch 2022 a 2023 sa však úspešnosť večerných tureckých sérií na stanici prepadla.

Nepomáha im ani zaradenie do skoršieho času oproti minulosti.

Kým kedysi sa premiérové turecké telenovely vysielali od 20:30 do 22:30, kedy si už ženský divák našiel čas po večernej rutine s rodinou aj na seba, teraz ich Doma vysiela oproti večerným spravodajstvám a ukončuje už pred 21. hodinou. Robí tak z dôvodu, aby sa telenovely vyhli na ženy cieliacim programom Markízy ako Dunaj, k vašim službám, Na nože, Druhá šanca alebo Ruža pre nevestu.

Nauč ma milovať je o niečo úspešnejšie v poobedných reprízach o 14. a 15. hodine, ktoré sa pohybujú aj na podieloch na trhu okolo 5 – 6 %. Práve na poobedie sa začala stanica so svojím vysielaním sústrediť viac, než na hlavný vysielací čas.

Dátum finálovej časti

Doma potvrdila informácie Mediaboom.sk, že zo seriálu Nauč ma milovať odvysiela celkovo 40 epizód.

Viac jej nedovoľuje originál, ktorý sa v Turecku nedočkal úspechu a pre nízku sledovanosť bol ukončený predčasne. Na stanici Kanal D ponúkol iba 13 častí, navyše v menej exponovanom letnom období.

Markíza seriál ukončí už budúci týždeň.

Nauč ma milovať čakajú na obrazovke Doma posledné časti, pričom seriál definitívne uzavrie v piatok 26. januára od 19:00 dvomi časťami za sebou.

Doma tak najkratšiu telenovelu vo svojej histórii stihne odvysielať za štyri týždne.

Odštartuje hlavná novinka jari

Po Nauč ma milovať predstaví Doma svoju nosnú telenovelu pre jar 2024.

Od konca mesiaca vyťahuje do vysielania úspešnejšiu tureckú dramatickú novinku Evlilik Hakkinda Her Sey, ktorá dostáva oficiálny slovenský názov Nedodržaný sľub.

Štart naplánovala Doma už na pondelok 29. januára od 19:00.

Nedodržaný sľub je adaptáciou britského seriálu The Split, ktorý tureckí tvorcovia spracovali do väčšieho počtu epizód.

Ich verzia Evlilik Hakkinda Her Sey sa na obrazovky televíznej stanice Fox dostala od septembra 2021 a trvala do mája 2022. Celkovo ponúkla 33 originálnych tureckých dielov.

V medzinárodnej distribúcii dostal seriál Nedodržaný sľub spolu 104 epizód. Toľko by sa ich mala odvysielať aj Doma.

V jej programe sa tak ohreje viac ako dva a pol mesiaca, a teda počas kľúčovej časti jari.

O čom je novinka Nedodržaný sľub

Novinka Doma nebude klasickou telenovelou zameranou na ľúbostný príbeh dvoch hlavných hrdinov.

Stanica po čase stavia opäť na dramatickejšie ladenú sériu, ktorá bude postavená na štyroch hrdinkách.

„Nedodržaný sľub popisuje milostné vzťahy štyroch veľmi odlišných žien z rodiny Cevherovcov. Colpan je rozvedená, Azra je už dlhé roky vydatá, Günes sa chystá vydávať a Sanem odmieta čo i len myšlienku manželstva,“ uvádza televízia.

Novinka sa odohráva v rozvodovej právnickej kancelárii v Istanbule.

„Kancelária je zároveň rodinnou firmou, ktorú vedie renomovaná právnička Colpan Cevherová spolu so svojimi dvoma dcérami. Potom však jej najstaršia dcéra Azra odíde z kancelárie a nechá sa zamestnať v konkurenčnej firme.“

Práve to sa stane katalyzátorom celého deja.

„Jej tvrdohlavá sestra Sanem, tiež právnička, zostáva s matkou, zatiaľ čo najmladšia sestra Günes nevykonáva právnickú prax a pracuje v kaviarni. Veci sa ešte viac skomplikujú, keď sa ich otec Faruk (Cevdet Aricilar) 25 rokov po úteku s opatrovateľkou vráti, aby požadoval svoj podiel vo firme, a Azrin usporiadaný život sa obráti naruby, keď sa dozvie, že je jej manžel Sergen (Sarp Akkaya), taktiež rozvodový právnik, neverný. Napriek bohatým skúsenostiam nie je Azra pripravená na vlastný rozvod, a aby toho nebolo málo, v novej spoločnosti sa opäť stretáva so svojou starou láskou Yildirimom (Yigit Kirazci). Chaotický rozvod, obnovený milostný vzťah a trpká obchodná rivalita s jej matkou privádza Azru na pokraj síl…“

V hlavných úlohách známe tváre

Medzi štvoricou hlavných hrdiniek uvidia slovenskí diváci viaceré tváre z bývalých telenoviel Doma.

Colpan si zahrá herečka Sumru Yavrucuk, ktorú diváci poznajú z jednej z najúspešnejších telenoviel Doma Fatmagül ako postavu Ebe Nine. Azru v Nedodržanom sľube hrá Gökçe Bahadir.

Günes spoznajú diváci ako Menekse z nedávnej série Veľvyslancova dcéra. Tvár obom postavám prepožičala herečka Tülin Ece.

Sanem zase stvárňuje herečka Gökçe Eyüboğlu, ktorú si pamätajú fanúšikovia z ďalšej mimoriadne populárnej tureckej série Sila ženy ako Ceydu. Doma dodnes seriál nedovysielala do konca.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor