Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Naši sa vrátia do programu, Joj im našla nový čas! Od októbra mení podvečer, dotkne sa aj Novín

Televízia po operatívnych zmenách pripravuje od októbra rozsiahlejšiu úpravu off-time, premietne sa aj do vysielania popoludňajšieho spravodajstva. Do programu sa zároveň vrátia Naši.

Narýchlo stiahnutí Naši z utorka dostanú od budúceho mesiaca nový vysielací čas. Televízia sa po sklamaní zo štartu štvrtej série komediálneho seriálu rozhodla okamžite zasiahnuť a premiérové časti presunúť do iného slotu, kým čase Našich nasadila hneď od tohto týždňa premiéry vynoveného Nikto nie je dokonalý.

Našich pritom chce do štruktúry vrátiť o dva týždňa od 3. októbra a zaradiť ich na stredajšie večery. Vytvorí pritom dvojičku s komediálnym seriálom Som mama, ktorý sa zatiaľ televízii chytil. Naši budú bežať v stredy o 21:30, Joj teda zároveň nebude viac míňať epizódy Som mama v zrýchlenom režime. Celý september uvádza v stredy po dve epizódy.

Od októbra pritom Joj pristúpi aj k zásadnejšej zmene off-time. Po operatívnych úpravách chce zastabilizovať novú podobu poobedného programu, pričom po druhýkrát v kratšom čase pohne s vysielacím časom podvečerných správ, ktoré aktuálne začínajú o 17. hodine.

Na 15:00 plánuje Joj od pondelka 1. októbra nasadiť pôvodný seriál Zoo, ktorý patril k jej hlavným projektom jari 2016. Vysielať sa bude v dennom nasadení päťkrát do týždňa. Práve po ňom budú nasledovať popoludňajšie správy, ktoré ponesú názov Noviny a po novom pobežia od 16:30. Joj tak nadviaže na vysielací čas hlavných správ Noviny TV JOJ, ktoré roky bežia o 19:30. Len na jeseň 2016 Joj pohla s vysielacím časom podvečerných Novín prvýkrát, keď ich presunula na 16:00 a priestor o 17-tej dala novinke Uhádni môj vek. Programy si nakoniec vysielacie časy vymenili.

Joj navyše popoludnie posilní ďalšou premiérovou tvorbou. Na podvečer po Novinách totiž vytiahne nové časti Súdnej siene, ktorú nakrúcala dlhodobo aj v čase, keď jej premiéry neuvádzala. Pokračovať zároveň má šou Moja mama varí lepšie ako tvoja. Práve tú Joj od tohto týždňa presunula z 18. hodiny na 16:00, v stredu však jej premiéry opäť vrátila do pôvodného času. Či šou v tomto slote vydrží aj od októbra, je otázne, televízia na 17:50 od októbra avizuje práve Súdnu sieň, kuchárska šou by mala nájsť stabilné miesto o 16:50.

Čítať viac...
Nahor