Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Naplánovaný vyhadzov z Farmy? Na návrat na statok boli okamžite pripravené tri hráčky!

Tvorcovia Farmy zasahujú do priebehu súťaže mimoriadnym spôsobom.

V záverečnej fáze 14. série Farmy došlo tento týždeň k netradičnej situácii.

Na začiatku dvanásteho týždňa na statku sa dostal do hľadáčika tvorcov jediný súťažiaci – Minh Nguyen Anh. Excentrický hráč, ktorý pôvodne vypadol už v začiatkoch súťaže, no bol vrátený do hry, patril medzi najvýraznejších súťažiacich. Aj keď sa staral aj o zábavu na statku, pravidelne nedokázal skrotiť svoju výbušnú povahu a neraz demonštratívne hrozil odchodom zo statku.

Najviac Minhovi prekážala úloha sluhu.

Napriek tomu bol do nej zvolení ostatnými farmármi hneď trikrát. Za celú Farmu si nenašiel vzťah k zvieratám, o ktoré sa nechcel starať, odmietal aj nosiť sluhovské oblečenie či obriaďovať kuchyňu.

Paradoxne, najzodpovednejšie svoju úlohu zvládol, keď sa dostal do pozície sluhu po tretí raz pod vedením farmára týždňa Šimona, ktorého rešpektoval.

Napriek tomu sa tvorcovia práve po tomto týždni rozhodli zamerať na jediného sluhu a pre menšie porušenia pravidiel sluhov ho automaticky zvolili za pomocníka aj pre tento týždeň.

 


Na Farme opäť zakročili tvorcovia: Dramatický vyhadzov z hry krátko pred finále!Čítajte →

Na farme pritom k podobným porušeniam pravidiel dochádzalo medzi sluhami aj predtým.

Minh, ktorý pôvodne pozíciu sluhu okamžite odovzdal na druhý deň po dueli, vybuchol a začal si baliť veci. Nakoniec sa k farmárskemu stolu vrátil.

Okrem trestu v podobe opakovaného sluhovstva dali tvorcovia súťažiacemu navyše ultimátum – tri životy, ktoré stratí za akékoľvek porušenie pravidiel sluhov. Pri minutí všetkých životov končí v hre.

Stačil jeden večer, aby tvorcovia napočítali hneď dve porušenia, po ktorých sa Minh dvihol spoza farmárskeho stola a dobrovoľne hru porušením tretieho pravidla opustil.

Naplánovaný vyhadzov?

Celá neobvyklá situácia otvorila dvere špekuláciám.

Len deň pred zásahom tvorcov do priebehu súťaže poslali Minhovi balík aj s listom z domova.

V niektorých prípadoch štáb takto posielal balíky tým hráčom, ktorí boli v danom týždni ohrození vypadnutím, a tak im stihli listy odovzdať ešte pred duelom.

Zároveň mala Markíza okamžite za Minha pripravenú náhradu, a to dokonca vo viacnásobnom počte.

 


Na Farme opäť zakročili tvorcovia: Dramatický vyhadzov z hry krátko pred finále!Čítajte →

Historický zásah do hry

Minhovým odchodom z Farmy tvorcovia prekopali pomery v hre, keď umelo do súťaže vrátili rovno tri bývalé farmárky.

Urobili tak tri týždne pred finále, kedy týmto zásahom oživila dianie na statku, kde razom o výhru bojuje opäť desiatka súťažiacich.

K takémuto zásahu do priebehu reality šou došlo vôbec po prvýkrát.

Doteraz sa ešte v žiadnej sérii Farmy nestalo, aby za jedného vylúčeného súťažiaceho vrátila do hry hneď troch bývalých.

V minulosti pri predčasnom odchode, vyhadzove či odstúpení súťažiaceho Markíza vracala do hry posledného vypadnutého hráča z duelu.

Takýmto spôsobom sa do hry vrátil aj práve Minh ešte v druhom týždni, keď zo súťaže odstupoval pre fyzické problémy Zdeněk Novák. Minh vo Farme 14 absolvoval vôbec prvý duel, ktorý prehral s Kristiánom Mesíčkom.

Markíza na Farmu tentoraz za jedného odstúpeného súťažiaceho poslala rovno tri posledne vypadnuté hráčky.

Do boja o výhru sa vrátili Natália Lenártová, Alex Mináriková a Saška Čillíková.

Televízia to obhajovala tým, že Minhovi dala pri jeho ultimáte tri životy a za každú jeho stratu posiela do hry jedného bývalého farmára.

Tvorcom sa pritom podarilo zmeniť dynamiku diania v reality šou. Miesto siedmych súťažiacich sú tak v hre až desiati, čo vyvolalo u niektorých hráčov tesne pred finále zúfalstvo. Naopak, iní sa z príchodu hráčok mimoriadne tešili a do boja o finálové miesta sú posilnení.

Vopred pripravené na návrat?

Zaujímavosťou je, že všetky tri súťažiace boli pripravené na návrat do hry okamžite po nočnom Minhovom odchode zo statku.

Na farmu prišli zbalené hneď zavčasu na druhý deň, pričom je málo pravdepodobné, že ich tvorcovia stihli všetky tri osloviť a pripraviť na návrat v priebehu pár hodín.

Pred príchodom na statok sa zároveň všetci účinkujúci musia testovať, aby nerozniesli na výrobe reality šou koronavírus.

Práve pre pozitívny test sa napríklad omeškal v úvode súťaže spomínaný Zdeněk Novák, ktorý do hry vstupoval s oneskorením.

 

Čítať viac...
Nahor