Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Koronavírus

Nakazil sa už aj moderátor Talentu: Joj mala práve teraz nakrúcať novú sériu!

Televízie sa v lete pripravovali na historicky prvé zimné nakrúcanie Talentu, plány na prípravu šou im opäť stroskotali.

Posledné kastingové kolá šou Česko Slovensko má talent mali podľa najpôvodnejších plánov práve teraz bežať na obrazovkách Joj a Primy, ktoré chceli novú deviatu sériu nakrútiť pre túto jeseň.

Ako už tradične, výrobu najdôležitejších divadelných kôl pripravovali na prelom mája a júna, kedy talentovú šou každý rok nakrúcajú. Práve kastingy sa stali kľúčovou časťou šou, keď už vykrývajú prakticky kompletné vysielanie Talentu. Televízie postupom rokov rezignovali na vyraďovacie fázy medzi divadlami a finálovým prenosom.

Prvá jarná vlna koronavírusu plány Joj a Primy zmarila. Televízie zrušili už realizáciu úvodných predkastingov, ktoré sa mali konať v marci, následne očakávanú stopku dostala aj samotná televízna výroba divadelných kôl.

Už o pár týždňov neskôr však pozitívny vývoj pandémie reštartoval snahy televízií o nakrútenie novej série Talentu.

Joj a Prima uprostred júla oznámili, že predkastingy uskutočnia uprostred leta, pričom potvrdili, že s nakrúcaním deviatej série Česko Slovensko má talent historicky prvýkrát rátajú koncom roka.

Novú sériu mali nakrúcať práve teraz v priebehu novembra.

Z týchto plánov však podľa viacerých informácií zišlo už pár týždňov po opätovnom vyhlásení predkastingov.

 


Zmena plánov nového Talentu: Šou prvýkrát nakrútia v zime, otvorená zostava tvárí! Vráti sa Pyco?Čítajte →

Jedným z dôvodov malo byť napríklad aj publikum, keď ešte pred rapídnym zhoršením situácie vyzeralo nereálne nakrútiť šou s plnohodnotnou účasťou divákov. Následný nástup druhej vlny pandémie zmaril akúkoľvek možnosť účasti publika.

Joj bola pritom v rámci účasti publika na nakrúcaní programov konzervatívna už v lete, kedy bola situácia najlepšia. Kompletne bez divákov napríklad natočila Inkognito pre túto jeseň. Markíza v podobnom čase nakrúcala s polovičným publikom šou Dvaja na jedného.

Televízie tak plány s novým Talentom ponechajú, nateraz, pre opäť tradičný čas výroby, na jar 2021. Markíza, napríklad, ešte predtým chce stihnúť nakrútiť novú sériu Superstar, ktorú by vysielala už budúci rok.

Práve v období, kedy sa mala nová séria Talentu nakrúcať, sa nakazil moderátor šou, David Gránský. Momentálne je v domácej karanténe.

Z nej ostro skritizoval popieračov koronavírusu aj konšpirátorov ohľadne rúšok.Svet sa zbláznil. Rúško ako náhubok? Toto má byť sloboda prejavu? Maximálny výsmech všetkým zdravotníkom,“ uviedol.

Čítať viac...
Nahor