Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Viete prví

Praskli najväčšie tajomstvá Dunaja: Odhalené tehotenstvo aj skutočný otec Kláry Kučerovej!

Markíza už naznačila, kto je Klárin otec, vieme, kto vstúpi do deja. Rodinu Kučerovcov čaká séria prekvapení. Upozorňujeme, že článok obsahuje spoiler.

Seriálový hit Dunaj, k vašim službám rozpletá ďalšie svoje tajomstvo.

S pribúdajúcimi časťami sa tvorcovia čoraz viac ponárajú do vzťahov jednotlivých postáv a s novými zápletkami pokračujú v uvádzaní nových seriálových tvárí do deja.

Pribudnú hneď dve tváre

V najbližších častiach do Dunaja vstúpi rovno dvojica nových hrdinov.

Ako sme prednedávnom informovali, po vražde Malvíny (Anna Jakab Rakovská) si to do oddelenia módy obchodného domu namieri nová predavačka Tereza Lapšanská, ktorú bude hrať Barbora Chlebcová.

Herečka už naznačila, že jej postava nebude len do počtu, pričom sa zaradí do šíku problematických hrdinov.

„Hrám jednoduchšiu, no o to viac zapálenú ľudáčku z vidieka s veľkými ambíciami. Netají sa svojím nadšením pre nový režim a jeho „výhody“ a neštíti sa ich využívať,“ povedala Chlebcová k svojej postave v Dunaji pre Eurotelevíziu.

Život bude komplikovať najmä kolegyniam v obchodnom dome.

Nová predavačka citeľne zasiahne do vzťahov na oddelení módy, kde pracujú Vilma (Monika Hilmerová), Eva (Petra Dubayová), Alenka (Lesana Krausková) a Klára (Kristína Svarinská). S Terezou totiž prichádza do obchodného domu Dunaj nová udavačka, ktorá bude pozorne sledovať všetko, čo by mohlo byť v rozpore so záujmami nemeckej ríše.

„Tereza má iné predstavy ako jej kolegyne, ako má vyzerať štát, ako sa majú ľudia správať, ako by sa mala správa a obliekať správna Slovenka. (…) V mene vlastného prospechu a povýšenia sa neštíti intrigovať a udávať,“ hovorí v rozhovore Chlebcová.

Upozornenie: Pokračovanie článku vyzrádza detaily z deja.

Skutočný otec Kláry

V centre jarných epizód Dunaja bude aj naďalej Klára spoločne s Kučerovcami.

Mladá nevesta sa po svadbe s Petrom (Marek Rozkoš) naďalej snaží zapadnúť do rodiny, čo sa jej však nedarí po boku Petrovej matky Edity (Zdena Studenková). Tá odmieta prijať Kláru najmä pre jej pôvod, no už čoskoro bude všetko inak.

Nosnou témou aktuálnych častí je pátranie po skutočnom Klárinom otcovi.

Na stope je mu vďaka uchovaným dokumentom, ktoré si odkladala jej biologická matka, sestra Bernadeta. Klára sa k nim dostala vďaka mníške, ktorá jej ich odovzdala v čase, keď už Bernadeta ležala na smrteľnej posteli.

„Klára dostala od mníšky záhadnú škatuľu. V nej sa nachádzali dopisy, ktoré posielal Klárin otec jej mame. Podľa nich bol do nej veľmi zaľúbený. Klára vďaka listom zistila dôležitú vec, ktorá jej pomôže v pátraní po svojom otcovi. Podpisoval sa veľkým písmenom E, čo môže znamenať, že jeho meno sa začína práve týmto písmenom. Klára je tak k svojmu otcovi o krok bližšie,“ píše Markíza.

Klára sa napokon skutočne dopátra po mene svojho otca, ktorého napokon stretne na najnečakanejšom mieste.

Do deja Dunaja budúci mesiac vstúpi aj posledná ohlásená nová jarná postava Ernest Almásy, ktorého stvárni herec Ady Hajdu. Objavovať sa pritom začne v spoločnosti Kučerovcov.

„Šarmantný bonviván so šľachtickým pôvodom. Dokáže komukoľvek povedať čokoľvek, je neuraziteľný a nevyhoditeľný, schopný okamžite realizovať svoje bláznivé nápady a neustále generovať chaos, rozpaky a komplikácie. Do konzervatívnej domácnosti Kučerovcov vnesie nový vzduch a je sympaticky komickou, no pozitívnou figúrou, ktorej nakoniec človek, a taktiež divák, aj tak vždy všetko odpustí,“ predstavila nového hrdinu pred štartom 5. série Markíza.

Do života Kučerovcov vstúpi šľachtic, ktorého si zahrá Ady Hajdu (foto: Markíza)

Práve Ernest Almásy má byť biologickým otcom Kláry Kučerovej, resp. Emílie, ktorá bola vychovávaná ako sirota v miestnom sirotinci. 

Klára takto vytrhne Edite z rúk i posledný tromf, keď sa ukáže, že aj ona je šľachtického pôvodu.

Nechtiac odhalené tehotenstvo

Nebude to však jediná správa, ktorá Editou zamáva.

Ukáže sa, že Klára nie je jediná, ktorú s Ernestom spája puto, pričom nechcenú nevestu už nebude musieť akceptovať iba pre manželstvo s Petrom.

Už v marci totiž má vyjsť najavo, že Klára s Petrom čakajú potomka, ktorého splodili po jeho zázračnom návrate domov z frontu.

Kým v deji sa táto informácia objaví až budúci mesiac, na verejnosť prenikla, podľa všetkého, skôr, než televízia s tvorcami plánovali.

Klárine tehotenstvo predčasne vyzradilo aktuálne video z nakrúcania, ktoré zverejnil herec Peter Pecha. V Dunaji hrá mladého seminaristu Michala. Objavila sa ňom herečka Kristína Svarinská s tehotenským bruškom.

Na videu bol po boku Kristíny Svarinskej aj herec Ady Hajdu, ale tiež Marek Rozkoš, Barbora Andrešičová alebo Petra Dubayová.

Zdroj: IG Michal Pecha, Plus jeden deň

Záber, ktorý zverejnil Pecha, vznikol z pokročilejšieho štádia nakrúcania, oproti aktuálne vysielaným epizódam.

„A práve tejto seriálovej posile sa nechtiac podarilo vyzradiť niečo, čo ešte rozhodne nemala. A to tehotenstvo Kláry Kučerovej, ktorú hrá Kristína Svarinská. Pecha totiž na sociálnej sieti zverejnil video z natáčania, kde sa nedalo nevšimnúť si, že Kláre spod šiat vytŕča už výrazné tehotenské bruško. Už teraz je tak jasné, že Editu Kučerovú (Zdena Studenková) čaká ďalšia správa, ktorá ňou mimoriadne otrasie,“ píše Plus jeden deň.

Čítať viac...
Nahor