Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza

Pikošky

Po vražde Malvíny nastupuje nová postava! V Dunaji nenechá kameň na kameni

Voľné miesto v obchodnom dome obsadí nová predavačka, ktorá ostatným narobí poriadne problémy.

Do Dunaja, k vašim službám vstupuje ďalšia z avizovaných hereckých posíl.

Markíza pre 5. sériu dobového seriálu ohlásila vôbec najväčší príchod nových seriálových tvárí, pričom s väčšinou z nich sa diváci spoznali už v prvých častiach.

Ako dej ovplyvnili nové postavy

Najväčší priestor dostáva ambiciózny nemecký dôstojník Ludwig Weiss (Marek Fašiang), ktorý mieša kartami u Klausovcov. Kým na jednej strane je priamym pomocníkom Waltera (Ján Koleník), na druhej strane má čoraz bližšie k Helge (Jana Majeská), ktorá sa prostredníctvom Ludwiga bude chcieť pomstiť svojmu nevernému manželovi.

Rovnako výrazne do deja vstúpil seminarista Michal Belan (Peter Pecha). Najviac otriasol životom Alenky Valentovej (Lesana Krausková), ktorá sa bezhlavo zamilovala do muža, ktorý sa stáva kňazom. Belan je v miestnom kostole zároveň spojkou medzi Kasperom (László István Béhr) a Lenou (Janka Kovalčíková).

Vilme Rusnákovej (Monika Hilmerová) zas pomotal hlavu nemecký pacient Albert (Ján Dobrík), ktorý sa preberá k životu. Čoraz viac si bude získavať sympatie personálu v nemocnici, no zároveň oživovať zabudnutých démonov minulosti.

Jakub (Matúš Kvietik) sa navyše zapozeral do mladej zlatníckej učnice Gréty Kopeckej (Chiara Mederová), ktorá však v reštaurácii obchodného domu čaká na návrat svojej mladej lásky z frontu. O jej srdce sa napriek tomu pokúsi zabojovať…

Nová predavačka

Až po mesiaci vysielania vstúpi do deja aj piata ohlásená postava.

Dunaj sa naďalej spamätáva z ďalšej tragédie, pri ktorej prišla o život predavačka obchodného domu a matka malého Ondrejka Malvína Čontošová (Anna Jakab Rakovská).

Na oddelení módy ostalo prázdne miesto, ktoré čoskoro zaplní nová predavačka Tereza Lapšanská. Stvárni ju Barbora Chlebcová.

Tej sa na obrazovke Markízy v poslednom čase darí, keď sa postupne objavuje v jej najsledovanejších projektoch. Vlani nastúpila do denného seriálu Mama na prenájom v úlohe policajtky Milky, zahrala si tiež menšiu úlohu učiteľky v aktuálnej dramatickej sérii Zrada.

V Dunaji už bude jej postava výraznejšia, pričom zasiahne do osudov populárnych hrdinov.

Zarytá ľudáčka na oddelení módy

S novou kolegyňou nečakajú predavačky v obchodnom dome ľahké časy.

„Hrám jednoduchšiu, no o to viac zapálenú ľudáčku z vidieka s veľkými ambíciami,“ povedala k svojej postave v Dunaji, k vašim službám pre Eurotelevíziu Barbora Chlebcová.

Prejavovať sa to bude oddanosťou novému režimu: „Tereza sa netají svojím nadšením pre nový režim a jeho „výhody“ a neštíti sa ich využívať.“

Nová predavačka citeľne zasiahne do vzťahov na oddelení módy, kde pracujú Vilma, Eva, Alenka a Klára (Kristína Svarinská).

„Tereza má iné predstavy ako jej kolegyne, ako má vyzerať štát, ako sa majú ľudia správať, ako by sa mala správa a obliekať správna Slovenka,“ hovorí v rozhovore Chlebcová.

Barbora Chlebcová ako Tereza Lapšanská v Dunaji (zdroj: Markíza)

S Terezou prichádza do obchodného domu Dunaj nová udavačka, ktorá bude pozorne sledovať všetko, čo by mohlo byť v rozpore so záujmami nemeckej ríše.

„Neštíti sa v mene vlastného prospechu a povýšenia intrigovať a udávať,“ dodáva herečka.

Už teraz sa dá očakávať, že hlavného spojenca by mohla nájsť v Antonovi Holubcovi (Filip Tůma).

Majiteľ Dunaja má po odhalení jeho plánu s Lenou vážny problém u mocných Klausovcov a bude musieť urobiť všetko pre to, aby Walterovi opäť ukázal svoju cenu.

Samotná herečka však naznačuje, že jej postava nebude vždy u divákov vyvolávať iba emócie spravodlivého hnevu.

„Volám sa Tereza Lapšanská a budem vám asi liezť trochu na nervy. Ale určite vás pobavím. Aspoň trochu,“ uviedla s úsmevom pred časom k novej seriálovej úlohe na sociálnej sieti.

Čítať viac...
Nahor