Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Najväčší budúcoročný highlight Markízy Susedia: Veľký návrat sa blíži, nové časti odštartujú už čoskoro!

Markíza rozbehla výrobu Susedov len v novembri, s ich nasadením čakať nemusí.

Prípravy najočakávanejšieho projektu Markízy v budúcom roku sú v plnom prúde. Televízia sa po odchode Andyho Krausa z konkurenčnej Joj dohodla s autormi sitkomu Susedia na pokračovaní, na ktoré si legendárny seriál počkal takmer jedenásť rokov.

Kým obnovenie Susedov prišlo po vyše dekáde, ich uvedenie na obrazovky od výroby už môže byť rýchle. Markíza nové časti seriálu roztočila len 1. novembra, no s jeho nasadením ráta už čoskoro. Ako sama oficiálne informovala, Susedov chce vrátiť do vysielania už začiatkom budúceho roka, pričom nebude prekvapením, ak sa tak stane hneď skraja januára.

Markíze sa už takéto uvedenie komediálneho seriálu oplatilo. V januári 2015 odštartovala s mimoriadnym úspechom svoj budúci valec Horná Dolná, ktorého nasadeniu predchádzala intenzívna kampaň počas vianočných sviatkov. Práve to sa ukázalo ako kľúč k úspechu, ktorý si potvrdila v ďalších dvoch rokoch aj Joj. Tá o rok neskôr počas Vianoc kampaňovala seriál Naši, ktorý pri premiére v januári 2016 valcoval, takmer rovnaký mimoriadny úspech zaznamenal o rok neskôr v podobnom nastavení aj seriál Prázdniny.

Dá sa tak očakávať, že Markíza začne s kampaňou na Susedov už budúci mesiac a využije tak na spromovanie návratu populárneho seriálu veľkú koncetráciu divákov pri obrazovkách počas vianočných sviatkoch. Výroba sitkomu prebieha ako pred rokmi v ateliéroch, a tak by mala mať nové epizódy k dispozícii už čoskoro.

Televízia sa nateraz rozhodla pripraviť len obmedzený počet častí. S ďalšou výrobou počká po uvedení seriálu a diváckych reakciách. Tvorca Andy Kraus potvrdil, že zatiaľ je naplánovaných desať epizód. V prípade doterajšieho komediálneho ťaháku Hornej Dolnej, ktorá je produkčne oveľa náročnejšia a vyrábaná v exteriéroch, bolo dosiaľ zvykom uvádzanie len ôsmich epizód na sezónu, zmenilo sa to prvýkrát túto jeseň. Ako sme informovali, Markíza zhustila výrobu a pripravuje viac častí ako v minulosti. Susedia pred rokmi ponúkli 17 častí za sériu.

Čítať viac...
Nahor