Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Moderátor finálových kôl Superstar: Také ticho ešte nikdy nebolo, prísť môže prekvapenie!

Ani päť dní pred prvým živým finálovým kolom Superstar televízie neprezrádzajú detaily o moderátorovi prenosov, také tajnosti doteraz ešte nikdy nerobili.

Moderátorské miesta Superstar sú už niekoľko posledných ročníkov až mimoriadne neistým miestom celej šou. Markíza a Nova majú za sebou roky, kedy doslova bojovali s obsadením tejto pozície, pričom majú za sebou aj trápenie, keď moderátora dlho nevedeli nájsť, no a v tomto roku, ani pár dní pred začatím finálovej fázy šou, dosiaľ jeho meno neoznámili.

Superstar mala naposledy „skutočného“ moderátora ešte v roku 2015. Markíza vtedy preplatila z Joj a projektu Česko Slovensko má talent talent späť k sebe Martina Pyca Rauscha, no už vtedy sa televízie trápili s obsadením prázdneho miesta jeho moderátorskej kolegyne pre živé prenosy. Výber padol na Jitku Nováčkovú, ktorý skončil katastrofou.

Televízie pritom od tohto ročníka začali s postupným utlmovaním dôležitosti moderátorskej pozície v Superstar. Kým v prvých ročníkoch, najmä našej slovenskej verzie, bol úspech formátu postavený na populárnych moderátoroch Pycovi s Adelou Vinczeovou, bez nich sa televíziám ťažko darilo nájsť vhodnú kombináciu.

V prípade federálnych verzií Superstar sa nosnou tvárou stal Leoš Mareš, ktorý však televíziám pre 3. aj 4. federálnu sériu po prestupe do konkurenčnej Primy padol. V roku 2013 Pyca aj Mareša získala konkurencia pre šou Česko Slovensko má talent, pričom Markíza a Nova nedokázali nájsť adekvátnych moderátorov a Superstar zažila svoje prvé moderátorské trápenie s chabou dvojicou Zorou Kepkovou a Romanom Juraškom.

Už od Pycovho návratu do šou v nasledovnej 4. federálnej sérii v roku 2015 televízie obmedzili jeho účinkovanie v kastingoch len na občasné vstupy, od ďalšieho ročníka už moderátora z kastingu vyškrtli úplne a ostal len pre priame prenosy.

V 5. federálnom ročníku z roku 2018 pritom televízie bojovali s prázdnou moderátorskou pozíciou, ktorú podľa zákulisných informácií dlho nevedeli obsadiť, čo mohlo taktiež stáť za vyškrtnutím moderátorskej pozície dokým to dramaturgia šou umožňovala. Nakoniec sa televíziám podarilo presvedčiť

Kuriózna situácia nastáva pritom aj ďalší rok po sebe. Televízie moderátorskú pozíciu z dramaturgie Superstar vyškrtli v celom priebehu predtočených dielov aktuálnej 6. federálnej série – kastingov a SuperVýberu, pričom šou už túto nedeľu prejde do záverečnej fázy priamych prenosov. Ani päť dní pred prvým z dvojice finálových kôl pritom meno moderátora či moderátorov nie je známe.

K takejto situácii v prípade Superstar ešte nikdy nedošlo. Markíza už oficiálne vydala všetky informácie ohľadom podoby priamych prenosov tohto ročníka speváckej šou, no o moderátorovi ani jedna televízia dosiaľ neprehovorila ani slovo.

Televízie by sa tak tento rok mohli postarať aj o veľké prekvapenie. V prípade, ak majú moderátora či moderátorov pripravených, nič im dosiaľ nebránilo v ich predstavení, práve naopak, mohli si na nich stavať ďalšie promo.

Nakoľko sa však tento rok Markíze a Nove podarilo vyskladať najkompaktnejšiu a najsilnejšiu porotu, pravdepodobne v celej doterajšej histórii Superstar, pripraviť môžu aj netradičný krok.

Nebude totiž prekvapením, ak by, aj vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu a obmedzenia, pripravila produkcia speváckej šou netradičný krok a do úlohy moderátorov by nasadila z porotcovských miest Leoša Mareša a Patríciu Pagáčovú.

Obaja v porote zdôrazňujú svoju pozíciu laikov popri ich, v oblasti spevu a techniky, fundovanejších kolegov z poroty. V oboch finálových prenosoch pritom už porota nebude mať žiadnu rozhodovaciu úlohu, keď o všetkých postupujúcich či víťazovi rozhodnú iba diváci v hlasovaní. Mareš navyše už v predošlých kolách neraz aj z poroty šou aj prakticky moderoval.

Zároveň, ako už história ukázala, televízie bez Pyca či Mareša v moderátorskej úlohe nedokážu nájsť vhodného adepta, ktorý by úlohu zvládol. Navyše, táto séria zafungovala práve na porote a atmosfére, ktorú vytvára, čo by nový prvok v zostave, navyše tesne pred koncom šou, mohol narušiť. Naopak, tváre z poroty by dokázali udržať atmosféru aj úroveň, vďaka ktorej Superstar tento rok zaznamenáva päťročné rekordy.

Moderátormi tohtoročných finálových kôl by sa tak mohla stať netradične samotná porota. Či už televízie vyberú do tejto pozície niekoľkonásobného moderátora Superstar vo dvojici s herečkou, ktorá by bola na tomto mieste prvou schopnou moderátorskou kolegyňou po Vinczeovej či Tine, alebo prenechajú moderovanie, ako neraz v prípade SuperVýberu, striedavo celej porote.

V tomto prípade by už dávalo zmysel ticho, ktoré okolo moderátorov Superstar krátko pred priamymi prenosmi panuje.

Priame prenosy budú bez divákov

Markíza a Nova odvysielajú živé prenosy v nedeľu 24. mája a 31. mája.„V prvom prenose sa za sprievodu živej kapely predstaví kompletná desiatka finalistov a na základe diváckeho hlasovania päť súťažiacich s najnižším počtom hlasov šou opustí. V druhom živom prenose – Superfinále – vystúpi pätica postupujúcich, každý s dvomi pesničkami. Divácke hlasovanie sa následne pozastaví a SuperStar opustia ďalší dvaja súťažiaci s najnižším počtom hlasov. Z troch najúspešnejších sa stanú superfinalisti a divákom zaspievajú ešte raz. Jeden z nich sa potom stane SuperStar 2020,“ vysvetľuje pravidlá kreatívny producent a režisér šou Pepe Majeský.

Do živých prenosov postupuje TOP 10 finalistov SuperStar 2020 v nasledujúcom zložení: Lucie Bikárová, Diana Koval’ová, Júlia Kramárová, Esther Lubadika, Dominika Lukešová, Barbora Piešová, Timotej Májsky, Giovanni Ricci, Martin Schreiner, Michal Šafrata.

Produkcia a realizácia oboch živých prenosov bude prebiehať za prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení a bez prítomnosti publika. Súťažiaci aj porota prejdú testom na ochorenie COVID-19. Samozrejmosťou a povinnosťou sú rúška, rukavice, štíty a ďalšie zdravotnícke pomôcky pre štáb. Súťažiaci, porota a kapela budú počas živého vysielania na obrazovke bez rúšok. Natáčanie všetkých medailónikov bude prebiehať za prísne stanovených hygienických pravidiel podľa aktuálnych opatrení. Finalisti sa ubytujú v hoteli s prísne stráženým režimom, aby sa minimalizoval kontakt s verejnosťou. S rodinnými príslušníkmi súťažiacich sa v priebehu živých prenosov spojí produkcia online vďaka moderným technológiám. Televízie budú naživo prenášať aj reakcie rodinných príslušníkov z ich domovov a diváci tak uvidia bezprostredné reakcie.

 

Čítať viac...
Nahor