Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Medialne.sk už potvrdilo, že bude patriť pod Pentu. Finančná skupina garantuje nezávislosť

Mediálny portál spoločne s produktami vydavateľstiev Trend Holding a 7 Plus bude vlastniť finančná skupina Penta.

Po J&T bude mať na Slovensku vlastné médiá aj Penta. Kým tá sa doteraz orientovala skôr na zdravotníctvo či bankový sektor, vlastniť už bude aj významné akvizície na poli mediálneho biznisu.

Vydavateľstvá kupuje firma V3 Media Holdings, ktorá je spriaznená s Pentou. „Akvizíciu 7 Plus realizovala novovzniknutá slovenská pobočka spoločnosti V3 – MP, s. r. o. Trend Holding kupujú firmy Media TPH a Media TPR. Jediným konateľom všetkých troch eseročiek je právnik Peter Rokaš, jediným spoločníkom spomínaný holandský V3 Media Holdings,“ píše portál Mediálne.sk, ktorý patrí pod vydavateľstvo Trend Holding a po novom tak bude financovaný Pentou. Tá bude mať prostredníctvom spomínaných firiem stopercentný podiel v oboch vydavateľstvách.

Napriek chystajúcej sa transakcii by nemali odkúpené média pocítiť stratu nezávislosti. „Nový investor sa hlási k demokratickým hodnotám a garantuje zachovanie nezávislosti, ktorá bola v štvrťstoročnej histórií hlavnou devízou vydavateľstva,“ poznamenal spoluzakladateľ 7 Plus Štefan Šimák. V týždenníku Plus 7 dní by mal naďalej pokračovať šéfredaktor Miloš Luknár.

Penta tak nastupuje líniu finančnej skupiny J&T, ktorá už niekoľko rokov rozširuje svoje mediálne akvizície. Okrem televíznej skupiny Joj Group či bilbordovej spoločnosti Akzent BigBoard má skupina blízko aj rádiám Jemné a Anténa Hitrádio. Ako sme vás nedávno informovali, v Česku až 70 % denníkového trhu ovláda Andrej Babiš spoločne s Patrikom Tkáčom z J&T. Čítajte viac. Babiš tiež na Slovensku vlastní vydavateľstvo Ecopress.

Mediálne.sk vo svojom článku uvádza, že kým Ecopress, ktorý kúpila Babišova Mafra, je v strate (Ecopressu patrí aj špecializovaný časopis a portál Stratégie), obe vydavateľstvá, ktoré kupuje Penta, sú v zisku. „Tržby Trend Holdingu za rok 2013 dosiahli 5,18 milióna eur (medziročne -8,1 percenta) pri zisku 181-tisíc eur. 7 Plus dosiahol vlani tržby 26,4 milióna eur (-2,1 percenta) pri zisku 1,37 milióna eur,“ udáva portál.

Pod vydavateľstvo Trend Holding patria: týždenník Trend, magazín Profit a portál Trend.sk, pod ktorý patria značky Mediálne, TREND Reality, TREND Reštaurácie či eProfit.Pod vydavateľstvo 7 Plus patria: denník Plus 1 deň, časopisy Plus 7 dní, EMMA, Báječná žena, Šarm, Záhradkár, Zdravie, Brejk, Pekné bývanie, Dobré jedlo, Poľovníctvo a rybárstvo a detské tituly Ohník, Zornička, Včielka a Bobík. Vydavateľstvu patria aj veľké portály Centrum.sk, Atlas.sk, Pluska.sk a online tituly ako Glanc.sk, Mamina.sk či ďalšie špecializované portály k tlačeným titulom.

Čítať viac...
Nahor