Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markízu kontroverzná Svadba na prvý pohľad presvedčila: Šou dostane druhú sériu!

Televízia chce dať dokopy ďalšie páry, pripraví pokračovanie šou.

Jeden celý rok od plánovaného spustenia trvalo Markíze, kým na obrazovky nakoniec definitívne uviedla svetový kontroverzný formát Svadba na prvý pohľad. Šou, v ktorej sa majú prostredníctvom odborníkov dávať dokopy nezadaní ľudia hľadajúci partnera, pričom sa prvýkrát spoznávajú až na vlastnej svadbe, mala na Markízu prísť už vlani začiatkom roka, kedy televízia spustila kampaň. Nakoniec prekvapila stiahnutím programu z vysielania, pričom o pár mesiacov neskôr mohol byť známy aj dôvod. Aj keď šou mala byť do vysielania pripravená už v januári, tvorcovia v lete priznali, že práce na šou len finalizujú, a teda epizódy, podľa všetkého, prekopávali.

Ročný odklad Markíze neublížil a, naopak, šou sa aj po slabom nástupe nakoniec chytila. Kým kampaňou nezaujala a štartovala na ratingu 7,2 % s podielom 19,1 %, na prelome januára a februára sa už dvakrát vyšvihla ratingovo k okoliu 9,5 %, rekordom je výkon 9,8 %. S ostatnými vydaniami sa hýbe na úrovni 8 – 8,5 ratingu, čo potvrdila aj minulotýždňovým poklesom.

Napriek tomu, že šou sprevádzajú viaceré kontroverzie a pochybnosti, výkonnosťou, najmä po náraste nad deväť ratingov, Markízu presvedčila. Už v priebehu februára sa definitívne rozhodla, že pripraví druhú sériu. Začala hneď aj s hľadaním nových adeptov, ktorí by si chceli účasť v šou vyskúšať a ešte v priebehu vysielania Svadby na prvý pohľad ich vyzvala na prihlásenie sa. Rovnako rýchlo sa Markíza v minulosti rozhodla pokračovať napríklad s formátom Extrémne premeny, ktorých nábor do druhej série spustila ešte v priebehu prvej.

V oboch prípadoch ide pritom o produkčne náročné programy, do ktorých nie je navyše ľahké zohnať záujemcov. Extrémne premeny vznikajú od náboru po vysielanie dva roky, v prípade Svadieb ide taktiež o dlhší proces, najmä pri kastingu. V prípade samotného nakrúcania, od príprav na svadbu po rozhodnutie, či páry ostanú spolu, prechádza niekoľko týždňov. V originálnom formáte spolu páry žijú celkovo osem týždňov od svadby do ich spoločného verdiktu.

Čítať viac...
Nahor