Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíze nástup Susedov nestačil, prvý týždeň roka vyhrala v prime-time Joj! Viedla aj s nedeľným filmom

Markíze sa nepodarilo využiť pondelňajší valec k celkovému víťazstvu v úvodnom týždni nového roka, od utorka už viedla večer Joj.

Filmový súboj vyhrala Joj aj v nedeľu. V posledný večer pred koncom školských prázdnin odvysielala premiéru Siedmy syn, s ktorou mala prekročiť rating 8 % s podielom pod 21 %. Markíza konkurovala filmom Rýchlo a zbesilo 6, pozrelo si ho pod 7 % divákov s podielom cez 18 %. Ratingovo Markízu predbehla Jednotka, ktorá nasadila prvý z trojice dielov klasiky Sváko Ragan, pozrelo si ho cez 7 % divákov s podielom takmer 17 %.

Manželský sľub na Plus prekročil 5 %, Žandár zo Saint Tropez na Dajto 5 % podliezol. Lásky čas na Doma uhral len okolo 3 %, vyššie bola Wau s Myšlienkami vraha a podielmi pod a okolo 4 %.

Markíza podvečer zreprízovala úvodný mimoriadne sledovaný diel nových Susedov, pozrelo si ho 7,6 % divákov s podielom 20,9 %. Susedia v minulosti dominovali aj v repríze, ktoré Markíza dokonca nasadzovala v rovnaký týždeň v prime-time. Silná bola vo svojich najlepších časoch s reprízami aj Horná Dolná, ktoré taktiež nasadzovala Markíza v nedeľnom accesse. Vyskakovala s nimi na 9 – 10 ratingov. Joj potvrdila stabilné postavenie s nedeľnými magazínmi, napriek ich reprízam dosiahlo Na chalupe podiel cez 17 %, Nové bývanie zas nad 19 %. Novinka Gurmáni ulice však prepadla, úvodný pilot nasadila Joj do programu iba minulý týždeň zmenou programu, skončil s podielom iba cez 11 %.

Spravodajský súboj ovládla Joj, ktorej Noviny sa v oboch hlavných cieľovkách stali najsledovanejším programom dňa. Ratingovo mali podliezť 12 % s podielom okolo 28 %, Televízne noviny zaostali o necelý pol rating s podielom pod 28 %. V celkovom publiku Noviny sledovalo až vyše 760-tisíc divákov, Televízne noviny si vybralo cez 620-tisíc divákov.

Napriek pondelňajšiemu valcu sa Markíza nedokázala stať najsledovanejšou televíziou v prime-time počas prvého týždňa roka 2018. Zradilo ju najmä rozhodnutie nasadiť na večery minisériu Zakázaná láska, kým Joj uspela so štartom noviniek Vlci aj Veľký balík. Joj však vyhrala týždeň s minimálnym náskokom, jej prime-time priemer mal dosiahnuť úroveň 20,8 %, Markíza zas mala ísť na 20,5 %. Celodenný súboj bol opäť na strane Markízy, viedla o štyri podielové body, no oproti svojim bežným priemerom klesla len na 19,5 %.

Čítať viac...
Nahor