Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza prekvapuje! Druhý dych nahradia Rodinné prípady s novými časťami!

AKTUALIZÁCIA. Markíza preukázala veľkú dávku trpezlivosti, keď slabo výkonný Druhý dych ponechala v programe prakticky celý mesiac. Seriál nechytil.

Druhý dych definitívne končí v slote o 18:00. Rodinný seriál menšej stanice Domy, ktorým chcela Markíza nadviazať počas letných mesiacov na úspešný seriálový slot po seriáli Chlapi neplačú, sa posúva do skoršieho času.

Už od pondelka 7. júla bude Druhý dych pokračovať od pondelka do piatku o 16:00, kde nahradí doteraz vysielaný akvizičný seriál NCIS: Námorný vyšetrovací úrad. Ten dosahoval premenlivé výkony. O 17:00 pokračuje Markíza Prvými Televíznymi novinami, o 17:30 Reflexom.

AKTUALIZOVANÉ: Miesto po Druhom dychu zaplní seriál Rodinné prípady, ktorý vysielala Markíza počas jarnej sezóny. Televízia avizuje, že nezaradí do vysielania reprízy, ale premiérové epizódy, čím môže výrazne konkurovať reprízovým dielom Súdnej siene.

Markíza by týmto krokom mohla výraznejšie pomôcť Televíznym novinám, ktorým slabo výkonný Druhý dych ubližoval. Zaradenie premiérových epizód Rodinných prípadov má jasnú ambíciu napriek ich neefektívnemu vysielaniu počas inzertne slabého obdobia posilniť nábehovú krivku pre hlavné spravodajstvo televízie.

Rodinné prípady sa na Markízu vracajú s premiérovými časťami

Druhý dych nasadila Markíza od 9. júna, pričom už s prvou časťou dosiahol televízny líder nízky výkon 20,5 %. Postupne sa výkony seriálu ešte znižovali a ustálili sa na hodnotách hlbšie pod 20 percentami. Markíza po dvoch týždňoch stiahla programovou zmenou rodinný seriál z víkendu a upustila od zámeru vysielať ho stabilne sedem dní v týždni.

Čítať viac...
Nahor