Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Viete prví

Markíza zarezala letný prepadák: V prime-time natvrdo končí, odsúva ho do hlbokej noci!

Televízny líder reaguje na hlboký neúspech svojej novej šou.

Posila letného programu jej nevyšla.

Markíza sa ešte pred začiatkom leta rozhodla popri reprízovom programe a českých kriminálkach zaradiť do prázdninovej štruktúry aj jednu vlastnú večernú premiéru, keď chcela menej dôležité mimosezónne obdobie využiť na odvysielanie novej reality šou Šaty snov.

Vysielanie v letných mesiacoch ju posmelilo k nasadeniu novinky rovno do hlavného času na 20:30, čo sa jej však aj pri vlažnej prázdninovej konkurencii vypomstilo.

Reality šou vybuchla hneď pri štarte pri ratingoch len okolo 2 % a podieloch na trhu 10 – 11 % v obchodnej cieľovej skupine, minulý týždeň na tom nebola lepšie, keď sa jej podiely hýbali okolo 11 a 8 %.

Počká na koniec Ivety

Novinka tak má za sebou iba dva týždne vysielania, po ktorých nad nimi televízia láme palicu.

Zaujímavosťou však je, že Markíza neurobí zmenu hneď.

Šaty snov budú vo svojom pôvodnom večernom čase pokračovať ešte najbližšie dve stredy, keď televízia plánuje ich vyhodenie z prime-time až od druhého augustového týždňa.

Dôvodom môže byť fakt, že na vlastný prepadák v stredajší večer nezareagovala konkurenčná Joj.

Nielen Markíze totiž nezafungovala zmena stredajšieho programu spred začiatku leta. Joj sa pokúsila v rovnaký večer od júla zreprízovať po polroku tohtoročný najsledovanejší seriál Iveta, s ktorým však minulú stredu zažila ešte väčší prepadák ako Šaty snov.

Do konca vysielania Ivety ostávajú zrovna posledné dva týždne, počas ktorých Markíza ponecháva v hlavnom vysielacom čase Šaty snov. Od ďalšej stredy už Joj zaradí filmy.

Premiéry odsúva do hlbokej noci

Identický krok urobí Markíza, ktorá plánuje zvyšok stredajších augustových večerov vyplniť filmami.

V stredu 9. augusta avizuje o 20:30 reprízu českej komédie Ženy v běhu, Joj v ten istý večer odvysiela francúzsku komédiu Policajt z Belleville.

Súčasne po filmoch bude Markíza v stredy okolo 23. hodiny vysielať reprízové Extrémne premeny.

Šaty snov tak po tvrdom prepadáku nedostanú ani druhé večerné pásmo, keď ich televízia odsunie až do hlbokej noci po polnoci.

Premiérová časť reality šou pôjde v stredu 9. augusta až o 00:25.

Televízia navyše divákom neponúkne žiadnu náhradu v lepšom vysielacom čase.

Markíza neplánuje do programu zaradiť alternatívny pozerateľnejší termín, Šaty snov vysiela ešte Doma v skoré nedeľné ráno pred 7. hodinou.

Mení sa aj vysielací čas reprízy seriálu Najhorší týždeň môjho života, ktorý bude chodiť až po nočných premiérach šou Šaty snov.

 

Čítať viac...
Nahor