Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Zaujímavosti

Takto bude vyzerať špeciál Hornej Dolnej z karantény! Môže ísť o poslednú premiéru jari

So začiatkom prepuknutia koronakrízy na Slovensku Markíza stopla z vysielania okrem Superstar všetky hlavné premiérové programy. Kým konkurencia dovysielala aspoň nakrútené premiérové časti seriálov aj relácií, z ktorých niektoré skúša vyrábať aj počas krízy, Markíza okamžite zastavila všetky premiéry a ako jediná televízia zo zábavných programov ani nič nenakrúca.

Až na Oteckov, ktorých držala v programe po prepuknutí krízy najdlhšie, stopla Markíza uprostred vysielania všetky ďalšie seriály. Podobne, ako pri sitkome Susedia či novinkách Pán profesor a Červené pásky, aj pri Hornej Dolnej má Markíza k dispozícii doteraz pripravené časti, ktoré sa však rozhodla počas krízy nevysielať a vo veľkom šetriť. Necháva si ich pritom na jeseň, kde sa Markíze črtal veľký problém.

Na štvrtky v posledných týždňoch po stiahnutí Mimoriadnych relácií ku koronavírusu nasadzuje reprízy Hornej Dolnej, pričom aktuálne ich výnimočne aj ona doplní premiérovým programom vyrobeným v čase koronakrízy. Markíza cez víkend informovala o nakrútení špeciálneho dielu „Hornej Dolnej v karanténe“, ktorý tak bude venovaný aktuálnej situácii.

Špeciálny diel ukáže, ako prežívajú domácu izoláciu postavičky z Hornej Dolnej. Chýbať nebudú majiteľ červenej „rapidečky“ Ďuro Brmbalík (Dano Heriban), policajt Stano Sojka (Michal Kubovčík), starosta Karol Frlajz (Peter Sklár), asistentka starostu Erika Bednáriková (Petra Polnišová), chlapec pre všetko Lacko Frlajz (Peter Brajerčík), farár Ján Chalupka ml. (Marek Majeský) a trojica krčmových štamgastov Bystro (Matej Landl), Kokos (Roman Slanina) a Tunel (Juraj „Šoko“ Tabaček).

Premiérovú špeciálnu časť odvysiela Markíza najbližší štvrtok 14. mája o 20:30. Do vysielania k nej nasadila rovno trojicu ukážok.

Môže ísť pritom zároveň o poslednú premiérovú časť, ktorú Markíza z Hornej Dolnej túto jar odvysiela. Televízia z novej série stihla pred vypuknutím krízy odvysielať jedinú novú časť, s týmto špeciálom ide len o druhú premiéru tejto sezóny. Pri šetrení, ktoré televízia zaviedla, sa už ďalšia vo vysielaní objaviť túto jar nemusí.

Čítať viac...
Nahor