Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v roku 2020: Vlastný Farmár chýba, vytiahne dva nové seriály! Z veľkých šou Superstar a Tvoja tvár

Budúcoročné plány svojim klientom sprezentovala už aj Markíza, staví zväčša na istoty, z noviniek predstavila dva pripravované seriály.

Televízie už tradične v druhej polovici jesennej sezóny vo veľkom svojim obchodným partnerom prezentujú plány na ďalší rok. Klasicky svoj prehľad stavajú na najväčších ťahákoch, ktoré sa objavia na ich obrazovkách v budúcoročnej štruktúre alebo sa dočkajú realizácie.

Markíza potvrdzuje svoju cestu stávky na istotu, ktorá sa prejavuje aj v tohtosezónnej skladbe programu. Celkovo z nových programov uviedla len komediálne seriály Autoškola a Kameňák a reality šou Utajený šéf, ktorá sa na obrazovky dostane v novembri.

Televízia však aj pre budúci rok pripravila nové seriály, pričom v oboch prípadoch siahla po zahraničných predlohách. Prvým z nich je rodinno-komediálny seriál Pán profesor, ktorý prinesie seriálový projekt žánrovo podobný sérií komédií Fakjú, pán profesor. Hlavným hrdinom je totižto nekonvenčný profesor slovenčiny, ktorý pri svojej výučbe používa aj nekonvenčné metódy, no záleží mu na jeho žiakoch a urobí pre nich prvé aj posledné. Nadväzuje s nimi nadštandardný vzťah, no horšie je to už s jeho kolegami či nadriadenými.

Upútavka na dosiaľ poslednú sériu originálu Pán profesor

Seriál Pán profesor vychádza z nemeckého originálu Der Lehrer (titulná fotka), ktorého už siedmu sériu túto jar odvysielala nemecká stanica RTL. Pôvodne tento seriál bežal ako kratší polhodinový projekt v druhom večernom pásme, od druhej série už dostal štandardnú seriálovú 45-minútovú stopáž a od tretej série aj hlavný vysielací čas. Vyslúžil si to rastúcou sledovanosťou, ktorá sa od 2 miliónového publika začala čoraz častejšie dostávať k trojmiliónovej hranici či nad ňu. Seriál ponúkal vždy len jednu sériu za rok pri iba 8 až 13 častiach, dnes už ich však má Markíza k dispozícii na adaptáciu v prípade úspechu dokopy 75.

Anotácia seriálu Pán profesor
Je nezrelý, chaotický, impulzívny a nedisciplinovaný. Napriek tomu, že je už v strednom veku, ešte nikdy na seba neprevzal žiadnu vážnu zodpovednosť. No aj tak sa práve on stal učiteľom, ktorý má nekonvenčné učebné metódy a urobí čokoľvek, len aby pomohol študentom. Strata domova, kriminalita mladistvých, poruchy príjmu potravy, žiaden problém pre neho nie je príliš zložitý. Žiaci však nie sú jeho jedinou starosťou. Škrty v rozpočte, komplikovaní rodičia aj leniví učitelia ho často nútia bojovať za to, čo je správne – v triede aj mimo nej. Nedôvera kolegov v ňom prebudí bojovného ducha a rozhodne sa im dokázať, že to zvládne.

Ďalším novým seriálom, s ktorým Markíza počíta v budúcom roku, je komediálno-dramatická séria Klub červených náramkov. Emotívna, no rovnako humorná séria, sa odohráva v nemocničnom prostredí pediatrie a zobrazuje osudy hospitalizovaných detí. Seriál sa odohráva ich očami, v ich svete, v ktorom riešia napriek životu v nemocnici rovnaké problémy, radosti či lásky ako ktokoľvek. Aj tento seriál vychádza zo zahraničného originálu, predlohou je španielsky, resp. katalánsky seriál Polseres vermelles. Viac o seriálovej novinke nájdete v tomto článku.

Anotácia seriálu Klub červených náramkov
Klub červených náramkov je adaptáciou seriálového hitu plného veľkých emócií. Seriál, ktorý prináša príbeh priateľstva, prekonávania prekážok a vôle žiť, sa na rozdiel od väčšiny seriálov z nemocničného prostredia nie sú hlavnými postavami lekári, ale ich pacienti – deti vo veku od 8 do 17 rokov, ktoré napriek svojej chorobe majú rovnaké starosti ako ich zdraví rovesníci a tú istú túžbu smiať sa, milovať a objavovať svet. Sila priateľstva a zmysel pre humor im dodávajú silu bojovať so svojimi vážnymi diagnózami. Diváci budú mať možnosť sledovať, ako si deti zvykajú na spoločný život v nemocnici, ale tiež to, ako ich hospitalizácia zmení životy ľudí okolo nich – ich rodín, lekárov a priateľov.

Televízia tiež potvrdila, že ponúkne, podľa očakávaní, tretiu sériu seriálu Sestričky, ktorý je seriálovým hitom a najsledovanejším jesenným programom Markízy mimo správ, ako sme vás už informovali, televízia mala nakrúcať nové diely už súčasne pri príprave druhej série. Už jedenástej série sa dočká tiež Horná Dolná, pokračovať budú aj Susedia.

Už vo februári tohto roka sa na obrazovky Markízy mala dostať veľká pripravená novinka, ktorá obletela celý svet a vzbudila tam nemalé vášne. Šou Svadba na prvý pohľad prinesie kontroverzný formát zoznamky, v ktorom sa celkovo tri páry po prvý raz stretnú až na vlastnej svadbe. Po nech odchádzajú na svadobnú cestu a mesiac žijú v spoločnej domácnosti, vďaka čomu sa majú možnosť spoznať. Páry sú tvorené odborníkmi, ktorí analyzovali prihlásených účastníkov a snažili sa vytvoriť dvojice, ktoré majú najväčšie predpoklady vytvoriť vzťah. Viac o šou, aj s úspešnosťou, koľko párov ostalo po šou spolu žiť, nájdete v tomto článku.

Anotácia šou Svadba na prvý pohľad
Odvážni nezadaní, ktorí v minulosti vyskúšali všetky možné spôsoby randenia, a stále nenašli toho pravého alebo pravú, sa prihlásili do sociálneho experimentu. Výber svojho životného partnera nechali na odborníkov z oblasti psychológie či biológie. Tí zo všetkých nezadaných záujemcov po náročných testoch vytvorili tri páry. Na troch sobášoch sa tak tri nevesty v krásnych svadobných šatách pred zrakmi svojich najbližších uvidia so svojimi partnermi po prvý raz v živote. Po sobáši ich čaká svadobná cesta a štyri týždne spoločného života v jednej domácnosti. Po ukončení tohto experimentu sa každý pár rozhodne či spolu ostanú, alebo pôjde každý z nich svojou cestou.

V prípade ťažiskových šou ostane Markíza verná dnes už tradičným formátom. Na jar počíta v poradí už so šiestou sériou federálnej česko-slovenskej speváckej šou Superstar, ktorú pravidelne nasadzuje s minimálne ročnými prestávkami, piatu sériu vysielala na jar 2018. Na jeseň zas ostane pri celebritnej imitačnej šou Tvoja tvár znie povedome, z ktorej taktiež odvysiela už šiestu sériu. Z tejto dvojice šou sa už na lepšie výkony môže spoliehať skôr pri Superstar, ktorá v minulej sérii pravidelnejšie hýbala okolo ôsmich ratingov, v úvodnej kastingovej fáze bola najsilnejšia – od deviatich ratingov rástla až nad 10 či 11 %. Tvoja tvár je aktuálne vo svojej najslabšej sezóne a hýbe sa medzi 6 – 8 ratingami.

Markíza tiež dala zelenú novým častiam Extrémnych premien, ktoré jej už v tejto sezóne v porovnaní s ostatnými programami neprinášali taký sezónny nadpriemer ako pri prvej sérii. Naďalej sa však s nimi drží na úrovni okolo či nad 8 ratingami. Ráta tiež s Farmou či druhou sériou úspešnej pôvodnej šou Dvaja na jedného, ktorú už naplno začala vysielať túto jar. Bez prekvapenia je tiež pokračovanie stabilných formátov Chart Show, Dobre vedieť ale i Telerána, Smotánky alebo Na telo.

Čo však, naopak, v plánoch Markízy chýba je už pre tento rok ohlásená vlastná verzia šou Farmár hľadá ženu, ktorú plánuje uviesť pod názvom Láska na vidieku. Televízia s ňou počítala ako s jedným z jej budúcich highlightov, odhalila ju práve vo vlaňajšej klientskej brožúre pre tento rok. Do tej aktuálnej v rámci budúcoročných plánov ju ale nezaradila. Počas jari pritom televízia aktívne hľadala účinkujúcich, zameriavala sa najmä na mužských uchádzačov. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor