Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Markíza v prime-time štartuje netradičný seriálový event! U susedov tretí týždeň boduje u divákov

Prvá originálna seriálová produkcia pre Voyo mieri na obrazovky.

Netradičný seriálový event Markízy štartuje.

Už začiatkom marca portál Mediaboom.sk informoval o blížiacej sa unikátnej situácii, keď dve najsledovanejšie konkurenčné televízie v priebehu jedného víkendu v hlavnom vysielacom čase odvysielajú dva programy s rovnakými názvami.

Popri seriáli Iveta režiséra Jana Hřebejka, ktorý pokračuje v nedeľné večery na Joj, Markíza od tohto týždňa vyťahuje na soboty vlastnú životopisnú minisériu Iveta, ktorá mapuje život speváčky Ivety Bartošovej.

V Česku boduje

Miniséria vznikla originálne pre platenú platformu Voyo, najmä ako projekt pre českých divákov.

Nakoľko čoskoro uplynie 10 rokov od tragickej smrti jednej z najznámejších českých speváčok, televízie Nova a Markíza sa rozhodli seriál pri tejto príležitosti nasadiť aj na televízne obrazovky.

Ide o vôbec prvý originálny seriál vyrábaný pre Voyo, ktorý uvedú v televíznom vysielaní, pričom má ísť iba o mimoriadny krok pri špeciálnej príležitosti v rámci spomienkového vysielania.

Nova Ivetu nasadila do vysielania už koncom marca.

Urobila tak rovno v najsledovanejšom nedeľnom hlavnom vysielacom čase, v ktorom súperí so seriálom Vytoč môjho agenta na Prime. V doterajších troch týždňoch Iveta v Česku zakaždým dominovala s približne miliónom divákov a podielmi na trhu v okolí 27 – 30 %, Vytoč môjho agenta nefunguje ani u susedov, kde prepadáva podobne hlboko podpriemernými podielmi na trhu okolo 7 %.

Ako sme už informovali, Markíza minisériu Iveta nasadí na sobotné večery o 20:30. Na obrazovke odvysiela prvé dve série, ktoré mali spolu šesť epizód.

Slovenský líder však bude seriál vysielať odlišne ako jeho česká sestra.

Kým Nova každý týždeň uvádza po jednej časti Ivety a vysielanie natiahla na šesť týždňov, Markíza k tak odvážnemu kroku nepristúpila a rozhodla sa Ivetu odvysielať v zrýchlenom režime seriálovej udalosti s dvomi časťami do týždňa. Prvé dva diely uvedie 20. apríla, vysielanie seriálu ukončí v sobotu 4. mája.

V poslednú sobotu po Ivete Markíza spomienkové vysielanie ukončí televíznou premiérou dokumentu Málo mně znáš, ktorý okrem výpovedí kolegov a priateľov Ivety Bartošovej prinesie aj osobné spomienky Artura Štaidla a pohľad na fungovanie československého šoubiznisu.

Televízie už majú pripravenú aj premiérovú a záverečnú tretiu sériu, ktorú pri príležitosti výročia smrti Ivety Bartošovej uvedú iba na Voyo.

O minisérii Iveta

Námet minisérie Iveta začal vznikať so súhlasom rodiny Ivety Bartošovej. Rozprávanie začína prvou sériou, ktorá mapuje začiatky speváčkinej kariéry v 80. rokoch.

„Seriál sa zameral hlavne na vplyv rodiny, vzťah s jej dvojčaťom Ivanou a na prvú lásku s Petrom Sepéšim. Okrem udalostí zo života speváčky divákov strhne tiež atmosféra Československa 80. rokov, s ktorou je neodmysliteľne spojená popkultúra plná neónov, diskoték a tužidla z načesanej trvalej,“ uviedla televízia.

Druhá séria sa odohráva v zlatých 90. rokoch, kedy speváčka tvorí pár s Ladislavom Štaidlom a splodia spolu syna. Zachytáva tiež obdobie návratu na scénu po materskej.

„Ťažiskom pokračovania je, okrem speváčkinho súkromného života, aj jej fenomenálny kariérny vzostup. Diváci sa prostredníctvom ďalších troch dielov prenesú do obdobia, kedy Iveta získava jedno ocenenie za druhým, dostane hlavnú rolu vo filme Jaroslava Soukupa Svatba upírů, kde sa zoznamuje so svojím hereckým kolegom Rudolfom Hrušínským najml., a spieva v muzikálovom megahite Karla Svobodu Dracula. Zároveň však zažíva prvú skúsenosť s bulvárom, ktorá vrcholí okolo kauzy jej údajného únosu v roku 1994.“

Tretia séria celý príbeh uzatvára so všetkým, čo plnilo bulvárne titulky.

„Trinásť rokov po odchode od Ladislava Štaidla sa Ivetin život a kariéra zmenili na nepoznanie: alkohol, antidepresíva a každodenný záujem bulvárnych médií jej berú nádej. Vypredané haly a úspešné albumy sa zdajú byť minulosťou, ale Iveta sa nemieni vzdať. Je presvedčená, že pravá láska na ňu stále čaká. A predovšetkým, má vedľa seba toho, kto ju nikdy neopustí – svojho dospievajúceho syna Artura,“ predstavuje finálnu sériu Markíza.

Ivetu Bartošovú stvárnila spomínaná Anna Fialová, Petra Sepéšiho si zahral Vojtěch Vodochodský. Ondřej Brzobohatý sa predstavil v úlohe Ladislava Štaidla, Eliška Křenková zas Ivetinej sestry. Josefa Rychtářa bude hrať David Prachař.

Čítať viac...
Nahor