Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza už stratila s Bez servítky nervy, šou sťahuje z vysielania! Šokuje vás náhrada?

Televízia sa dostala do rovnakej situácie ako na jeseň s Majstrom pekárom.

Prirovnanie pondelňajšieho výkonu Bez servítky s jesenným prepadákom lídra Majstrom pekárom je presné. Kuchárska šou nielenže na začiatku týždňa dosiahla po druhý raz podobný výsledok ako neúspešná pekárska relácia, dočká sa aj podobného osudu.

Kým so špeciálnymi sériami Bez servítky chcela Markíza po slabej jesennej sezóne posilniť slot o 18-tej, dosiahla presný opak. Dostala sa do ešte väčších podpriemerov ako s Kukučkou, Rodinnými aj Susedskými prípadmi, pričom teraz stratila trpezlivosť.

Markíza totiž Bez servítky okamžite sťahuje z accessu a neodvysiela tak aktuálnu sériu s hudobníkmi. Namiesto kuchárskej šou však nevyťahuje Rodinné prípady, ktorých premiéry nasadila na 16-tu proti Súdnej sieni, ale niekdajší hit, ktorým pravidelne zachraňovala problematické sloty.

Televízia sa aktuálne došla do štádia, kedy sa vracia do minulosti a v accesse si skúsi pomôcť Susedmi. Tí už o 18-tej v poslednom období, keď sa v tomto čase vysielali, stratili výtlak, vždy však dosahovali lepšie výkony ako aktuálne premiéry Bez servítky. Zmenu už televízia avizuje aj kraulom vo vysielaní.

Susedia pritom zatlačia minutáž Reflexu, ktorý dnes Markíza skráti. Podľa programu by mal magazín bežať len 10 minút. Nasadzuje totiž rovno dvojporciu Susedov, ktorými chce prekryť štart Moja mama varí lepšie ako tvoja a nechce zmenou žánru o 18-tej dovoliť divákom prepnúť na úspešnú šou Joj. Zároveň Susedov začne presne v čase, kedy na Joj skončia Noviny o 17 a vystrieda ich Topstar.

Markíza už raz prepad, aký zažila v pondelok, zažila. Stalo sa tak v prvej polovici februára, kedy rovnako šou prepadla s ratingom len 3,2 % a podielom pod dvanástkou. Vtedy však ostala trpezlivá a s ďalšími časťami sa relácia dvihla, z hlbokého podpriemeru sa ale dodnes nevyhrabala.

Čítať viac...
Nahor