Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Nové projekty

Markíza ukázala prvé zábery nového seriálu: S týmto vyrukuje od januára na obrazovky!

Televízny líder svoju jedinú ohlásenú novinku pre rok 2021 odvysiela hneď mimo hlavnej sezóny od januára.

Markíza, narozdiel od konkurencie, štartuje nový rok šetrením. S plným programom nastúpi až od začiatku hlavnej časti jarnej sezóny v priebehu februára a marca, keď podobne ako vlani v týchto mesiacoch vytiahne svoje hlavné relácie a seriály.

Pre úvod roka vyplní večer filmami či off-time klasikou Zámena manželiek, no súčasťou programu bude rovno i vôbec jediná novinka, ktorú Markíza ohlásila pre tento rok, nový komediálny seriál Najhorší týždeň môjho života.

Už aj v minulých rokoch však skúšala niektoré nové krátke komediálne seriály nasadzovať mimo hlavnej sezóny rovno na začiatku roka. Takýmto spôsobom uviedla v januári 2015 mimoriadne úspešnú Hornú Dolnú, ktorej časti sa jej však minuli pred začiatkom obchodne silného obdobia, naopak, prepadákom skončil seriál Autoškola, ktorý rozbiehala televízia v januári 2019. Práve k týmto sériám sa zaradí aj novinka Najhorší týždeň môjho života.

Ako sme vás informovali, televízia nasadzuje nový seriál na netradičný deň, od 7. januára ho bude vysielať vo štvrtky o 20:30. Bežne kratšie komediálne série nasadzovala na pondelky.

Markíza v priebehu sviatkov začala s promovaním komediálnej novinky, z ktorej už ukázala prvé zábery. Naznačujú, že pôjde o bláznivú sériu, ktorá tak bude mať bližšie k seriálom ako Autoškola či Divoký Zapadákov. Oba skončili neúspechom.

Nové spoty na seriál Najhorší týždeň môjho života

V rámci obsadenia seriálovej novinky ústredný manželský pár Marcela a Mel stvárnia Roman Poláčik a Kristína Svarinská. V ďalších úlohách sa objavia Jozef Vajda, Dominika Kavaschová, Vlado Černý, Zdena Studenková alebo Ľubomír Paulovič.

Zdena Studenková hrá v seriáli matku nevesty. Je žena v domácnosti a je zvyknutá na luxus, v ktorom žije, a veľmi jej záleží na tom, ako sa jej rodina prezentuje – všetko musí byť dokonalé a nablýskané. Mohli by sme ju nazvať aj snobkou. Dagmar nie je negatívna postava, no býva hysterická, čo komplikuje život ľuďom okolo nej. Jej manžela hrá Jozef Vajda, ktorý hrá v seriáli milujúceho otca a nad rodinu sa snaží držať ochranné krídla. Pôsobil ako generál v armáde, no už desať rokov obchoduje s nehnuteľnosťami, vďaka ktorým nadobudol slušný majetok. Nastávajúceho zaťa odmieta, pretože sa mu nezdá príliš dobrý pre jeho dcéru,“ uvádza televízia.

Režisérom seriálu je mladý iba 23-ročný režisér Peter Hoferica, pre ktorého ide o režisérsku prvotinu mimo študentských projektov.

Seriál je adaptáciou britského sitkomu The Worst Week of My Life, ktorá sa vo svete dočkala už viacero lokálnych adaptácií, väčšinou však v kratšom čase po jej odvysielaní. Originál sa vysielal v rokoch 2004 až 2006. Vlastné verzie nakrútili napríklad v Nemecku, Rumunsku, Taliansku ale aj v Spojených štátoch či v Grécku. Markíza adaptuje vyše 15-ročný seriál do súčasných podmienok a slovenských reálií.

Anotácia seriálu Najhorší týždeň môjho života
Týždeň pred svadbou by mal byť najlepší vo vašom živote, ale keď sa novinár Marcel (Roman Poláčik) pripravuje na manželstvo so svojou milovanou Mel (Kristína Svarinská), stane sa z neho nočná mora. Úprimné Marcelove pokusy robiť veci správne vôbec nevychádzajú. Nech robí čokoľvek, všetko sa obráti proti nemu a nasleduje jedna katastrofa za druhou. Všetky snahy vyhovieť Melániinmu otcovi Alanovi (Jozef Vajda), ktorý si myslí, že pre jeho dcéru nie je Marcel dosť dobrý, končia ďalším a ďalším zúfalstvom. Situácii nepomáha ani jeho kolegyňa Silvia (Sarah Arato), ktorá je do neho chorobne zamilovaná a urobí všetko pre to, aby mu svadbu prekazila. Naozaj všetko! Prežije Marcel tento katastrofálny týždeň? Prekoná ich láska všetky prekážky?

Fotografie nového seriálu

Čítať viac...
Nahor