Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Markíza

Aktuality

Markíza upokojovala situáciu s hereckými hviezdami! Ďurianovú mala lákať na štedrú ponuku

Po mediálnych otrasoch a vyhadzove Michala Kovačiča chce Markíza imidžovo posilňovať.

Naštrbený imidž televízneho lídra majú vylepšiť populárne tváre.

Po turbulenciách v spravodajskej redakcii, ktoré prenikli nielen na verejnosť, ale aj priamo do živého vysielania najsledovanejšej televízie sa Markíza snaží situáciu zastabilizovať.

Kapitolu s Michalom Kovačičom, vzburou väčšiny spravodajskej redakcie a znepokojením viacerých jej kľúčových tvárí z Dunaja, k vašim službám, Pána profesora, Výnimočnej Nikol, Druhej šance, Mamy na prenájom či Možné je všetko chce uzavrieť a potvrdiť postavenie dôveryhodnej televízie.

Hviezdy spravodajstva

Jednou z ciest je aj oslovovanie hviezdnych mien, ktoré by sa mali objavovať na jej obrazovke.

Rovno v priebehu verejného odporu redaktorov Markízy, vyhlasujúcich štrajkovú pohotovosť, mediálny obraz vyvažovalo oznámenie jednej z najväčších spravodajských stálic Markízy Zlatice Švajdovej Puškárovej.

Tá zaujala neutrálny postoj a ohlásila návrat do Televíznych novín s vlastnou sériou rozhovorov, ktoré budú súčasťou sobotných vydaní hlavnej spravodajskej relácie. Ich nakrúcanie už prebieha, s vysielaním sa začne čoskoro.

Denník Plus jeden deň zároveň tento týždeň vykopol dvere s návratom ďalšej mimoriadne populárnej spravodajskej tváre Marianny Ďurianovej do Televíznych novín.

Jedna z najznámejších moderátoriek televízneho spravodajstva je mimo Markízy už 11 rokov, pričom posledných šesť rokov spolupracuje s verejnoprávnou Slovenskou televíziou.

Súčasná STVR sa však aktuálne nachádza uprostred veľkej neistoty a otáznej budúcnosti jej ďalšieho smerovania, ktoré chcú mať pod kontrolou politici okolo vládnej Slovenskej národnej strany.

Práve v tomto čase mala Markíza prísť so štedrou ponukou.

Podľa Plusky jej televízia ponúkla rovno najžiadanejšie moderátorské miesto v Televíznych novinách, v ktorom by sa mohla posadiť veľa bývalého kolegu Jaroslava Zápalu. Súčasne by Ďurianová nahradila Puškárovú, ktorá sa do pozície moderátorky správ vrátiť nechce.

Ďurianovú mohla motivovať aj výrazne lepšími podmienkami, než aké mala ako moderátorka športu v bývalej RTVS.

Marianna Ďurianová vo vysielaní RTVS (zdroj: RTVS)

Padla už dohoda?

Ponuku pre Ďurianovú potvrdila samotná verejnoprávna televízia. O definitívnom odchode moderátorky nehovorila.

STVR v stanovisku uviedla, že je pripravená na Ďurianovej odchod ku koncu leta v prípade, ak sa tak moderátorka rozhodne.

„Marianna Ďurianová je skúsená a profesionálna moderátorka, ktorá nás informovala o ponuke, ktorú dostala. V prípade, ak sa rozhodne prestúpiť do inej televízie, sme sa dohodli, že pre Slovenskú televíziu a rozhlas bude pracovať do konca augusta,“ vyjadrila sa vedúca odboru komunikácie STVR Zuzana Vincelová.

Zákulisné správy však hovoria, že o všetkom je dnes už rozhodnuté.

Podľa Topiek už mala Ďurianová vo verejnoprávnej televízii oznámiť svoj koniec a potvrdiť spoluprácu s Markízou. Potvrdzuje sa zároveň, že by svoje pôsobenie v bývalej RTVS mala ukončiť do konca leta.

„Podľa našich informácií už mala dať v STVR výpoveď a od septembra by si mala sadnúť na moderátorskú stoličku v Markíze,“ napísali Topky.

S rovnakou informáciou pred nimi prišla aj Pluska, ktorá taktiež hovorí o návrate Ďurianovej do Televíznych novín od septembra.

Podľa Nového času sa k prestupu Marianny Ďurianovej nechceli vyjadrovať žiadne oslovené známe tváre Markízy.

Výnimkou bola len Zlatica Švajdová Puškárová, ani tá ale o pravdepodobnom návrate jej bývalej kolegyne do Záhorskej Bystrice nevedela. „Nemám o tom informácie… Ale ak je pravda, že sa Maja vracia, tak sa veľmi teším. Je to skúsená profesionálka. Spolu sme začínali a boli sme skvelá partia,“ povedala pre Nový čas Puškárová.

S hercami upokojovala situáciu

Popri posilách v spravodajstve Markíza „hasila“ potenciálny problém s tvárami jej seriálov či zábavných programov.

„Ani nám, tváram zo zábavných formátov nie je jedno, ako sa situácia v spravodajstve vyvíja. Ctíme si slobodnú žurnalistiku, ktorá je kľúčovým demokratickým pilierom v celom civilizovanom svete,“ uviedlo 23 známych osobností z televíznej zábavy, ktorí začiatkom júna vyjadrili podporu spravodajskej redakcii lídra.

Markíza mala s viacerými hercami absolvovať rozhovory, na ktorých si obe strany potvrdili pokračovanie vo vzájomnej spolupráci.

„Musím povedať, že televízia na našu výzvu reagovala korektne. Stretla som sa so svojimi nadriadenými v zábave a veci sme si vyjasnili, pričom debata bola veľmi korektná a slušná,“ povedala v rozhovore pre Denník N herečka Petra Polnišová, ktorá patrila medzi signatárov výzvy smerovanej vedeniu Markízy.

Herečka je tvárou televízie dlhé roky, v minulosti účinkovaním v Hornej Dolnej, Partičke, Pánovi profesorovi či Kredenci, momentálne vďaka seriálovému hitu Dunaj, k vašim službám.

Polnišová uviedla, že podpísaním výzvy počítala s možnosťou, že o prácu v Markíze príde. Predstavitelia televízie však hercov ubezpečili o opaku.

„Uistili nás, že nik nikdy nebude za svoje názory vyhodený. Myslím si, že všetci by sme si robili najradšej svoju prácu v pokoji.  Otázka pre mňa znela skôr inak – ako sa to dá, keď je pokojný priestor narušený,“ hovorí herečka.

Stabilné vzťahy s hercami potvrdzujú aj aktuálne prebiehajúce či plánované nakrúcania a spolupráce.

Nič sa nateraz nemení napríklad v zostave celebrít Let´s Dance Turné, ktoré prebehne po celom Slovensku na jeseň, podľa plánu majú prebiehať aj seriálové výroby.

Čítať viac...
Nahor