Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Markíze unikli všetky duetá nedeľnej premiéry Superstar! Na problém si zarobil youtuber

Na najväčší videoserver ich zavesil youtuber, môže si spôsobiť problémy. 

Markíza pred vysielaním novej časti SuperVýberu speváckej šou rieši nemalý problém. Televízii sa opäť vypomsťuje jej biznis model s platenou internetovou službou Voyo, kam vešia vopred premiérové diely mnohých jej programov, ktoré snaživci zakaždým vešajú ešte pred ich vysielaním na rôzne servery.

Najnovšie sa pritom takto na verejnosť mimo platenej služby dostali kľúčové pasáže novej časti Superstar, ktorá je túto jar jednoznačným hitom sledovanosti. V komerčnej cieľovke je ostatné týždne neprekonateľným programom, o čo viac sa na podobné úniky Markíza nepozerá s radosťou.

O to viac, ak si aktívny youtuber dá prácu s rozstrihaním všetkých vystúpení najnovšieho dielu Superstar a zavesí ich priamo na Youtube, kde sa dokážu rozšíriť v priebehu pár hodín.

Nahnať si takto zhliadnutia a počet odberateľov sa rozhodol youtuber Radek Flesi, ktorý, podľa všetkého nelegálne, stiahol novú epizódu Superstar zo služby Voyo a zverejnil na svojom kanáli na Youtube všetky duetá najnovšej časti.

Tým, že obsah, na ktorý by takto nemal práva, nezverejnil anonymne ale rovno sa identifikoval pod svojím menom, si pritom môže zarobiť na nemalý problém. O to viac, ak by sa Markíze postaral o finančnú stratu, či už možnou stratou potenciálneho predplatiteľa na Voyo alebo prípadným zásahom priamo do sledovanosti šou v televízii.

Aktualizácia: Youtuber v priebehu nedele po tom, čo si zarobil na problém, videá z najväčšieho videoservera zmazal. Vyhol sa tak zablokovaniu účtu, na ktorom má desiatky tisíc followerov, nie však pozornosti televízie, ktorej nelegálne šírenie obsahu jej kľúčového jarného formátu mohlo zasiahnuť do biznisu.

Čítať viac...
Nahor