Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza po veľkom úspechu narýchlo kvôli Joj vyťahuje Utajeného šéfa: Viac častí však už nenakrútila!

Šou sa vráti na obrazovky v expresne rýchlom čase.

Viac ako pol roka Markíza vyčkávala s nasadením novej šou Utajený šéf od jej pôvodne naplánovaného spustenia mimo sezóny v júni tohto roka. Nakoniec s ňou vyrukovala v obchodne dôležitej časti roka počas novembra, kde prekvapila mimoriadnym úspechom, keď sa v komerčnej cieľovke zaradila k najsledovanejším programom nielen jesene ale aj roka mimo športových prenosov.

Markíza v prípade Utajeného šéfa nakrútila iba štyri epizódy a viac nateraz ani neplánovala. Dôvodom mala byť už samotná problematická výroba, ktorá podľa zákulisných informácií mala skončiť skôr hrou na divákov ako skutočnou „špionážou“ šéfa podnikov, nakoľko v slovenských reáliách zamestnanci zámer prítomnosti kamier prekukli a šéfa odhalili. Následne už mali hrať len divadlo pre kamery.

Ani to, či nie veľmi prirodzené maskovanie šéfov, nenaštrbili divácku úspešnosť, pričom Markíza z nej bude chcieť vyťažiť čo najviac. Mimo akýchkoľvek dostupných plánov vracia Utajeného šéfa hneď do januárových plánov, pričom jej má pomôcť v boji, do ktorého sa ostro pustila, proti dôležitej konkurenčnej novinke na obrazovke Joj, ktorá štartuje nový denný seriál Nový život.

Markíza Utajeného šéfa vráti od utorka 7. januára, pričom premiérové slovenské časti neuvedie. Okrem štyroch odvysielaných epizód žiadne ďalšie časti nenakrútila a aktuálne by to už ani pri rýchlom „divadelnom“ režime so zamestnancami nestihla.

Čo však Markíza k dispozícii má, sú české časti šou, ktoré odvysielala ešte vlani jej česká sestra Nova. Aj na jej obrazovke zaznamenal Utajený šéf úspech, pričom televízia v minulosti potvrdila pokračovanie formátu, aj keď aj v Česku s jeho výrobou mali mať problémy.

Markíza bude mať v prípade zaradení českých častí šou k dispozícii spoločne šesť vydaní, ktoré Nova nakrútila. Vystačia jej tak do prvej polovice februára, kde by v prípade aspoň čiastočného nadviazania na jesenný úspech výdatnejšie konkurovala Novému životu, než ako pôvodne plánovala.

Prvotne mala v utorky vysielať novú šou Svadba na prvý pohľad, ktorú presunula na štvrtky, ktoré by boli jej najväčšou slabinou, nakoľko tam mali bežať reprízy Kuchyne. Nový život bude Joj vysielať trikrát týždenne od utorka do štvrtka, v stredy mu konkurenciu bude robiť premiérová Chart Show.

Čítať viac...
Nahor