Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza na nič nečaká: Cez prázdniny nakrúti pokračovanie Susedov, s treťou sériou môže rátať od septembra!

Televízia vyplnila novými Susedmi celú jar, pri ľahkej výrobe seriálu môže tak môže spraviť aj na jeseň.

Noví Susedia sa bez prekvapenia dočkajú ďalšej série. Markíza pôvodne rátala s nakrútením prvých desiatich častí pokračovania legendárneho sitkomu, po ktorých mala rozhodnúť o jeho ďalšom osude. Na rozhodnutie však nemusela čakať dlho.

Ďalšie časti Susedov odklepla už po prvých odvysielaných častiach novej generácie seriálu. Druhou sériou na tú prvú nadviazala bez prerušenia, pričom nechala nakrútiť toľko častí, aby jej vykryli prakticky celú jarnú sezónu. Seriál totiž bežal od 1. januára až do 18. júna, čo bolo v prípade Susedov mimoriadne. Pred jedenástimi rokmi televízia zakaždým natočila stanovený počet epizód, teraz rýchlou výrobou nakrúcali tvorcovia na objednávku.

Rýchla výroba Susedov umožní ich pokračovanie po letnej pauze hneď na jeseň. Objavili sa už prvé správy, že Markíza bude nové epizódy sitkomu nakrúcať v priebehu leta, časti pre tretiu sériu tak bude mať k dispozícii už od septembra.

Komediálny seriál sa vrátil po vyše desaťročnej pauze na extrémnych číslach, keď dokázal tak, ako vo svojich najlepších rokoch, zlomiť miliónovú hranicu. Rating na Nový rok predstavoval 22,8 % s mimoriadne vysokým podielom na trhu 45,1 %. Markíza prvú časť neprerušila brejkom. Celkovo si prvých nových Susedov pozrelo až 1,056 milióna divákov. Seriál v priebehu nasledujúcich týždňoch klesal až sa usadil v okolí 11 ratingov a podieli okolo 33 %. Ďalší zlom nastal v okolí mája, kedy už televíziám berie ratingy aj počasie, a Susedia sa ustálili okolo 9 ratingov. Klesol aj podiel na približne 27 %. S aktuálnou poslednou časťou jari klesli ešte nižšie. Susedia dosiahli vo finále jari svoje minimum ratingom 8,1 % a podielom 23,1 %.

Čítať viac...
Nahor