Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Markíza

Aktuality

Teleráno má náhradu za Šóošovú s Juraškom: Nová tvár Markízy sa blysla premiérou na Jojke!

Po odchode najdlhšie vysielajúcej moderátorskej dvojice staví televízia na úplne nové tváre.

Teleráno pokračuje v obmene svojich tvárí.

Uprostred roka 2021 oznámila svoj koniec v Markíze Adriana Poláková, ktorá rannú reláciu moderovala od roku 2005. Neskôr k nej pribudol jej moderátorský kolega Dárius Richter, s ktorým tvorila dvojicu Telerána viac ako 14 rokov. Napokon v relácii skončili obaja.

V máji tohto roka sa rozpadla aj najdlhšie vysielajúca moderátorská dvojica rannej šou Lenka Šóošová a Roman Juraško. Šóošová sa po 20 rokoch strávených v Markíze rozhodla v televízii skončiť, z Telerána s ňou odišiel aj Juraško, ktorý však ostáva tvárou Markízy. Od júna sa presunul do magazínu Reflex.

Dlhoročnú dvojicu v Teleráne nahradia úplne nové tváre.

Markíza predstavila nový moderátorský pár, ktorým sa stali Marek Polomský a Simona Ondrušková. Premiéru budú mať v utorok 18. júna.

„Obaja majú s kamerami bohaté skúsenosti a moderovaniu sa venujú už roky. Svoju premiéru na obrazovkách televízie Markíza absolvujú v utorok 18. júna a doplnia tak dve terajšie obľúbené moderátorské dvojice, ktoré tvoria Kvetka Horváthová s Tomášom Juríčekom a Lucia Hlaváčková s Matúšom Krnčokom,“ uviedla televízia.

Simona Ondrušková a Marek Polomský

V oboch prípadoch ide o mladé talenty, ktoré si Markíza vybrala po úspešnom absolvovaní kamerových skúšok.

„Preukázali na nich, že majú nielen talent pre túto prácu, ale aj zanietenosť pre typ obsahu, ktorý Teleráno divákom každý deň prináša, vrátane rôznych bláznivých nápadov a nečakaných situácií. Obom im držím palce,“ uviedla šéfredaktorka publicistiky TV Markíza Zuzana Štelbaská.

25-ročná Simona Ondrušková, rodáčka z Trenčína, je známa z éteru rádia Europa 2, zároveň ju môžu poznať aj diváci z videoobsahu portálu Startitup.sk.

„Je to pre mňa veľká česť a zároveň zodpovednosť. Viem však, že spoločne s Marekom zo seba vydáme to najlepšie a urobíme všetko pre to, aby to tak cítili aj diváci pri obrazovkách. Sme tu totiž práve pre nich, ktorí reláciu sledujú roky a nesmierne si ju obľúbili. Verím, že ranné vstávania budú pre nich príjemné aj v našom podaní,“ povedala k novej výzve Ondrušková.

33-ročný Marek Polomský, pochádzajúci z Banskej Bystrice, má s moderovaním skúsenosti od strednej školy. Časť publika ho mohla zaregistrovať ako moderátora v ringoch MMA, od roku 2016 sprevádza vlastnou talkshow Povec ty, do ktorej si volá úspešných ľudí z rôznych oblastí.

„Ponuku moderovať Teleráno som prijal s veľkým rešpektom a pokorou. Nie som práve ranné vtáča, takže vyjdem zo svojej komfortnej zóny, už teraz sa však veľmi teším na divákov, svoju novú parťáčku Simonu, ako aj na všetky skúsenosti, ktoré vďaka Teleránu načerpám. Rád sa totiž učím nové veci a snažím sa na sebe neustále pracovať,“ prezradil Polomský.

Toho si televízni diváci mohli po prvý raz všimnúť na konkurenčnej obrazovke.

Minulý rok sa totiž stal spolumoderátorom veľkého televízneho galavečera Miss Slovensko 2023, ktorého priamy prenos vysielala Jojka. Organizátori v uplynulom ročníku výrazne experimentovali, a to ako s dramaturgiou, tak tvárami programu.

Okrem toho, že po prvýkrát nestavali ideál ženskej krásy a výber súťažiacich iba na dokonalých mierach, ale dôraz chceli dávať aj na osobnosť finalistiek, do neprebádaných vôd šli rovnako medzi moderátormi.

Ako hlavného sprievodcu večerom si napríklad vlani zvolili bývalého hokejistu, dnes hokejového experta a podcastera Borisa Valábika. V priebehu prenosu sa divákom prihováral aj práve neopozeraný Marek Polomský, ktorého v tom čase niektorí prirovnávali k dvojníkovi Tomáša Tarra – ženícha z Ruže pre nevestu, ktorá vyvrcholila krátko pred konaním Miss Slovensko.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa P O L O (@marekpolomsky)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lukas Kimlicka (@lukaskimlicka)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa P O L O (@marekpolomsky)

Čítať viac...
Nahor