Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Odchod po takmer 20 rokoch: V Markíze končí najdlhšie vysielajúca moderátorská dvojica!

Televízia ohlásila koniec najstabilnejšieho moderátorského páru.

Televíznych odchodov pribúda.

Individuálne konce v televíznej brandži pokračujú a dotknú sa ďalších výrazných mien. Najnovšie odchod z obrazovky ohlasuje dlhoročná moderátorka Telerána Lenka Šóošová, ktorá na vlastnú žiadosť odchádza z rannej relácie aj z Markízy.

Teleráno je moja srdcová záležitosť, splnený sen, časť mojej identity a tiež kus života. Životnú energiu však nemáme bezodnú a čas prináša do života nové priority. Cítim, že s Teleránom sme si už všetko odovzdali a náš spoločný čas sa naplnil. Odchádzam na vlastnú žiadosť. Toto rozhodnutie sa nerodilo ani ľahko, ani krátko. Dozrel čas, aby som sa v živote posunula ďalej,“ povedala Šóošová v stanovisku.

Týmto rozhodnutím tak končí jedna z najstabilnejších moderátorských tvárí v celej histórii televízneho vysielania na Slovensku.

Šóošová takmer 20 rokov tvorila moderátorský pár s Romanom Juraškom, s ktorým svoje posledné Teleráno odmoderuje budúci týždeň v utorok.

„Takmer dve dekády spríjemňovali Lenka Šóošová a Roman Juraško divákom a diváčkam televízie Markíza ranné vstávanie. Najdlhšie vysielajúcu stabilnú moderátorskú dvojicu na slovenských obrazovkách však čaká v utorok 28. mája 2024 ich posledné spoločné Teleráno,“ uviedla Markíza.

Zdroj: Markíza

V Teleráne skončí aj Roman Juraško.

Markíza sa však s ním dohodla na ďalšej spolupráci a od júna sa stane novým moderátorom magazínu Reflex. Prvé vysielanie ho čaká v pondelok 3. júna.

„Končí sa pre mňa jedna obrovská životná etapa a ja sa chcem v prvom rade poďakovať Lenke za všetky tie roky, ktoré neboli len o práci, ale aj o priateľstve na celý život. Naše spoločné ranné vstávania síce končia, avšak priateľstvo pokračuje a to je to najdôležitejšie. Teleráno navždy zostane mojou srdcovou záležitosťou. Je to skvelá relácia. Veľa som sa v ňom naučil, no predovšetkým mi vďaka nemu vstúpili do života úžasní kolegovia a kamaráti, hostia a samozrejme naši diváci. Je však načase ísť ďalej a ja sa veľmi teším, že môžem ako moderátor doplniť skvelý tím magazínu Reflex,“ vyjadril sa Juraško.

V Teleráne budú pokračovať dve moderátorské dvojice.

Súčasťou ranného magazínu ostáva ďalšia dlhoročná tvár Kvetka Horváthová s jej novším moderátorským partnerom Tomášom Juríčekom. Vstávať s divákmi budú naďalej taktiež Lucia Hlaváčková s Matúšom Krnčokom.

K ďalšiemu výraznému odchodu z Telerána dochádza iba po troch rokoch.

Uprostred roka 2021 oznámila svoj koniec v Markíze Adriana Poláková, ktorá rannú reláciu moderovala od roku 2005. Neskôr k nej pribudol jej moderátorský kolega Dárius Richter, s ktorým tvorila dvojicu Telerána viac ako 14 rokov. Napokon v relácii skončili obaja.

Čítať viac...
Nahor