Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Mama na prenájom sa vytratí z obrazoviek: Na jar ju čaká hneď niekoľko prestávok!

Denný seriál bude v ďalšej časti jari chýbať hneď v priebehu niekoľkých dní, prinášame ich prehľad a vysvetľujeme, prečo sa nevysiela.

Pravidelný divák stabilných relácií či seriálov patrí k tým najkonzervatívnejším.

Televízie dobre vedia, že divácky návyk je kľúčom k dlhodobému úspechu a akékoľvek zmeny môžu byť citlivé a pre niektoré programy až fatálne. Hovoriť by o tom vedeli mnohé z nich.

Jedným príkladom za všetky je bývalá podvečerná šou Jednotky 5 proti 5, ktorá už vo svojich začiatkoch patrila k najúspešnejším denným programom vtedajšej STV. V roku 2008 dokonca zasahovala aj do vysielania Televíznych novín Markízy, ktoré dokázala oslabiť, no od roku 2009 ju STV vysunula o polhodinu a relácia razom rapídne padla. Po sezóne bola rovno dočasne zrušená.

V iných prípadoch televízie reagujú na aktuálne udalosti či okolnosti. Výsledkom sú jednorazové zmeny vysielacích časov prípadne vysielacích dní jednotlivých programov, prípadne ich úplne vynechanie.

Diváci sú citliví najmä na to, keď ich obľúbené programy náhle z vysielania vypadnú.

Príkladom je Markíza, ktorá tretí rok po sebe na jeden týždeň prerušovala vysielanie svojich pondelňajších dramatických seriálov. Kým v prípade Druhej šance a Klamstva tak urobila z dôvodu Veľkej noci, tohtoročnú Zradu vynechala minulý týždeň pre predvolebnú diskusiu.

Zaujímavosťou je, že po tejto prestávke zaznamenala Zrada výrazný prepad a najslabší výkon od štartu. Viac v tomto článku.

 


Dunaj tento týždeň náhle vypadne z programu! Zrada po pauze najslabšia od štartuČítajte →

Mama na prenájom sa vytratí viackrát

Podobné prestávky teraz čakajú aj na denný podvečerný seriál Markízy.

Mama na prenájom zažíva túto jar opäť vydarenú sezónu, keď je stabilným lídrom na trhu. Kým vlani na jeseň s kuchárskou šou Bez servítky zvádzala vyrovnané boje a neraz ťahala za kratší koniec, v tretej sérii jej úspešnosť opäť porástla a vyhráva prakticky v každý jeden deň. Navyše sa jej darí viac ako mnohým večerným programom.

Napriek úspechu čaká fanúšikov Mamy na prenájom vo zvyšku jarnej sezóny niekoľko prestávok.

Aj keď sa vynechanie pravidelných seriálov zakaždým stretáva s diváckou kritikou, Markíza si pošetrí premiérové časti denného seriálu hneď pri viacerých príležitostiach.

Prvou bude Veľká noc, keď v tomto roku Mama na prenájom vypadne z programu rovno počas dvoch sviatočných dní v piatok 29. marca aj v pondelok 1. apríla.

Vlani seriál vynechávala iba počas Veľkonočného pondelka.

Dobou správou pre divákov je, že by denný seriál nemal chýbať počas dvoch májových sviatkov 1. a 8. mája.

Hokejová prestávka

Do jeho vysielania však krátko na to zasiahnu Majstrovstvá sveta v hokeji.

Televízie pravidelne vynechávajú premiérovú pôvodnú tvorbu minimálne v konkurencii zápasov slovenskej hokejovej reprezentácie. Dosahujú totiž tak drvivú sledovanosť, že uvedenie nákladných premiér sa Markíze ani Joj neoplatí.

Pred rokom však hokejový šampionát nasadzovanie Mamy na prenájom neovplyvnil.

Popoludňajšie zápasy sa totižto začínali už o 15:20 a končili spravidla pred začiatkom podvečerných programov. Mama na prenájom aj Bez servítky tak skôr ťažili z nábehu hokeja a množstva divákov pri obrazovke.

Na tohtoročných majstrovstvách budú ale zápasy začínať o hodinu neskôr, prvé buly poobedných duelov tak bude vhodené až o 16:20.

V tomto prípade už Markíza seriál vynechá a chýbať bude opäť dvakrát a rovnako v okolí víkendu v piatok 10. mája a v pondelok 13. mája.

Náhradou budú zakaždým Rodinné prípady.

Mama na prenájom môže z programu vypadnúť ešte aj vo štvrtok 23. mája v prípade, ak by slovenská reprezentácia postúpila do štvrťfinálových vyraďovacích bojov.

Zároveň by sa náš zápas musel odohrávať popoludní a nie večer.

V rovnakých dňoch z programu s určitosťou vypadne kuchárska šou Bez servítky, nakoľko zápasy Slovenska na MS v hokeji má vysielať Joj na hlavnej stanici. 

Naopak, Bez servítky pôjde bez prerušenia počas veľkonočných sviatkov v klasickom nastavení od pondelka do piatka.

Čítať viac...
Nahor