Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Jojka po rokoch oživí ďalšiu známu televíznu šou! Po prvýkrát chystá jej veľkú verziu

Televízia môže chystať väčšiu verziu bývalej zábavnej relácie.

Oživovanie bývalých projektov pokračuje.

Trend oprašovania niekdajších televíznych formátov neutícha vo svete ani na Slovensku, kde v posledných rokoch zažili comeback mnohé známe programy.

Programov sa vracia stále viac

Návratu sa túto jar na Markíze dočkali populárna reality šou Áno, šéfe!, a to v novej podobe pod názvom Na nože, ako aj najsledovanejšia zoznamka v histórii peoplemetrového merania na Slovensku Nevesta pre milionára. Aj tá dostala nové spracovanie so zmeneným názvom Ruža pre nevestu.

Oba programy splnili očakávania televízneho lídra a budú pokračovať aj ďalšími časťami.

Už čoskoro k tomu k obnoveným reality formátom pribudne aj priekopník medzi kontajnerovými šou Big Brother. Viac v tomto článku.

Vlani sa zas Markíza vrátila k realizácii nákladnej tanečnej šou Let´s Dance, z ktorej po viac ako desiatich rokoch opäť spravila pravidelný sezónny program. Joj takto pred rokom vzkriesila jeden z vôbec prvých formátov v jej vysielaní Riskuj!, s ktorým pokračuje tretiu sezónu po sebe. Po prvýkrát však kvízu v jeho novej podobe zmenila vysielací čas.

Formátov, ktoré sa však za posledné roky vrátili, je mnoho.

Oživenia sa dočkalo niekoľko relácií a seriálov ako Susedia, Inkognito, Bez servítky, Koleso šťastia, Sedem alebo Fenomén, trend sa nevyhýba ani filmovému plátnu, keď na svoje uvedenie už nejeden rok čaká pokračovanie kultovej rozprávky Perinbaba a dva svety. Jej premiéra sa pravidelne odkladá od prepuknutia pandémie covidu.

Joj po Inkognite obnoví ďalšiu zábavnú reláciu

Je to už viac ako 8 rokov, čo Jojka vracala do vysielania svoj bývalý najúspešnejší zábavný program Inkognito.

V súčasnom modernom spracovaní sa na jej obrazovke vysiela dokonca dlhšie ako pôvodné časti. Po prvý raz sa Inkognito na Joj objavilo 1. septembra 2003, posledné vydanie odvysielala po štyroch 28. júna 2007. Celkovo vzniklo 175 dielov. Televízia ho následne oživila od 18. mája 2015 a vysiela ho doteraz. Celkovo už v jeho novej podobe nakrútila viac ako 450 častí.

V rokoch 2017 a 2018 sa televízia pokúsila rozšíriť v zábavné pondelky premiérový program novinkou.

K Inkognitu Jojka nasadila do vysielania novú zábavnú šou Heslo, pričom opäť siahla po jednom z najstarších televíznych formátov na svete.

Heslo je adaptáciou americkej šou Password, ktorá sa po prvýkrát objavila už na začiatku 60. rokov minulého storočia. Samotný originál Inkognita – formát What’s My Line?, štartoval dokonca už v 50. rokoch.

Oba na Slovensku zastrešuje produkčná spoločnosť Fremantle.

Novinku Heslo pôvodne Joj nakrúcala ako menší formát do druhého večerného pásma.

Otestovala si ho počas leta 2017, kde sa jej s ním po 22. hodine darilo dosahovať priemerné podiely na trhu okolo 17 – 18 % v obchodnej cieľovke. Následne tak televízia rozhodla o ďalšom nakrúcaní s nasadením od začiatku budúceho roka.

Heslo sa od januára 2018 vysielalo po premiérovom Inkognite aj v skoršom čase pred 22. hodinou a pokračovalo v podobných výkonoch.

O sledovanosť však radikálne prišlo uprostred jari 2018, kedy Joj presunula reláciu z pondelka na utorky a zaradila ju za komediálnu seriálovú novinku Semafor, ktorá bola prepadákom. Následne s Heslom skončila.

Vráti sa vo väčšej podobe

Jojka sa po 5 rokoch k zábavnej šou Heslo vracia.

Napriek jednoduchému obsahu aj spracovaniu sa relácia v jej vysielaní, až do programovej zmeny, zapísala ako jedna z úspešnejších, pričom z formátu bude chcieť televízia vyťažiť viac.

Heslo totiž Joj prinesie v novom väčšom spracovaní, s ktorým by mohla mať ambíciu obsadiť hlavný vysielací čas o 20:30.

Pôvodná slovenská verzia Hesla bola menším formátom, do ktorého televízia volala iba známe osobnosti.

Televízia však v týchto dňoch spustila kasting, prostredníctvom ktorého hľadá medzi divákmi účastníkov do tohto formátu. Označuje ho ako „novú šou“, pričom v náborovej upútavke nevyužíva vlastné zábery z pôvodnej verzie, ale prebrané zo zahraničia.

Vo svete sa totiž formát Password vysiela vo väčšej podobe večernej šou, v ktorej proti sebe stoja dve dvojice zložené zo známej osobnosti, ktorá pomáha k výhre civilnému súťažiacemu.

Samotný koncept aj dramaturgia sú podobné ako bývalá slovenská verzia.

Joj tak po novom adaptuje Heslo v jeho plnej zahraničnej podobe a nebude prekvapením, ak si to s ním namieri do prime-time.

Televíznej dvojke v hlavnom vysielacom čase absentujú zábavné programy, od presunu Inkognita do druhého pásma jej večernú štruktúru tvoria prevažne seriály. Posledným zástupcom z radov zábavných šou ostáva v jej prime-time Česko Slovensko má talent.

 

Čítať viac...
Nahor