Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Let´s Dance posilnilo, Markíza sa zbavila kritického brejku pred polnocou! Na vrchol týždňa vystrelili Noviny

Jednotka s českým filmom Teória tigra bojovala s Joj o pozíciu dvojky večera.

Let´s Dance ratingovo s tretím priamym prenosom porástlo. Tanečná šou medzitýždenne posilnila o pol ratingu na 8,2 %, podielovo trochu klesla na výkon 26,5 %. Markíza svojmu highlightu sezóny už tento týždeň pomohla, keď do dlhého prenosu zaradila o jeden brejk menej ako pred týždňom. Vypustila pritom kritickú reklamnú prestávku pred vyraďovaním okolo 23:20, po ktorej v minulom kole diváci definitívne pri obrazovke nevydržali a pre neskorú hodinu sa pobrali do postele. Tento krok spôsobil, že Markíza v treťom kole oželela dramatizáciu vyraďovania a neposielala páry postupne do bezpečia. Ohlásila len priamo vypadávajúci pár. Tlačil ju čas, po prenose končiacom po 23:35 musela do polnoci odvysielať oba plánované brejky.

Tanečná šou bola túto nedeľu bezpečným lídrom. O pozíciu dvojky bojovali hneď dve televízie, nakoľko sa výrazne darilo Jednotke s českým filmom Teória tigra, s ktorým získala rating až 6,5 % a podiel 16,5 %. Joj uviedla ďalšiu z jej filmových premiér Everest, dosiahla rating 6,2 % s podielom 18,5 %. Film na Joj dosiahol takmer podobnú dĺžku ako Let´s Dance, Teória tigra mala ratingovo výhodu kratšej minutáže, končila už po 22. hodine.

Joj však vyskočili Noviny, ktoré sa stali rovno najsledovanejším programom celého týždňa v oboch cieľovkách. U mladých dosiahli vysoký rating 11 % s podielom pod 29 %, tesne tak predbehli pondelňajšiu Hornú Dolnú. S výrazným náskokom ale dominovali v celkovom publiku, kde sa mali blížiť až k úrovni 740-tisíc divákov. V porovnaní s ostatnými programami týždňa šlo o vysoko nadpriemerný výkon, keď po Novinách v celom týždni najvyššie vyskočilo nedeľné Najlepšie počasie s približne 610-tisíc divákmi.  Televízne noviny dosiahli v nedeľu svoj najlepší výkon v rámci týždňa, blížili sa ku 590-tisíc divákom, v mladej cieľovke získali rating pod 10 % s podielom vyše 26 %. Správy RTVS mali rovnako v nedeľu svoj najsilnejší deň, dostali sa pod hranicu 370-tisíc divákov s podielom takmer 17 % v univerzálnej cieľovke. U mladých prekročili share 14 %.

Medzi menšími v nedeľu Okamih zlomu na Doma uhral 4 %, Amerika má talent na Plus zas 3,5 %. Dajto už vôbec neuspelo s maratónom Zoo, hýbalo sa v prime-time len okolo 1,5 %, Kosti na Wau šli na vlažné 2 %, Vražedné Miami už padlo len medzi 1 – 1,5 %. Nové bývanie podvečer na Joj prekročilo 21 %, Horná Dolná na Markíze zas 20 %.

Markíza v druhom týždni jesennej sezóny vyhrala prime-time s náskokom vyše troch podielových bodov, celodenne viedla o viac ako päť bodov. Podobné rozdiely dosiahli aj samotné skupiny.

Čítať viac...
Nahor