Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto 911 (3. séria) / koláž Mediaboom.sk

Aktuality

Joj v lete: Highlightom nová séria 911, veľká zmena podvečer! Vytasí formát konkurencie

Televízna dvojka od leta zaradí do prime-time aj premiéry, vyskladá ich z akvizičných seriálov. Nasadí niekoľko noviniek, prekvapí zmenou v podvečernom slote.

Joj už od leta ráta aj s premiérovým programom. Komerčné televízie momentálne vysielajú v accesse aj prime-time, mimo filmov, už iba reprízy, čo spôsobila koronakríza, pri ktorej sa prepli do reprízového režimu. Kým Markíza v ňom plánuje vytrvať až do jesene, Joj už naplánovala prvé premiéry aj na prázdniny.

Jednou z nosných súčastí letného programu bude nová tretia séria akvizičného seriálu 911, ktorý je po rokoch prvým, ktorý televízii, aj všeobecne na trhu, dokázal na hlavnej stanici v prime-time uspieť. Joj seriál pôvodne nasadzovala do mimosezónneho obdobia od januára, kde mu patril druhý večerný slot. Po úspechu ho televízia následne v druhej sérii presunula už do hlavného večerného okna, keď ho vysielala počas leta 2019 v utorky v dvoch častiach za sebou.

Toto leto pobeží seriál 911 opäť, pričom už bude jedným z nosných programov. Televízia ho plánuje nasadzovať dvakrát do týždňa opäť v utorky a zároveň vo štvrtky o 20:35, každý deň už po jednej epizóde. Večer má následne v druhom pásme vypĺňať ďalšími akvizičnými seriálmi.

Joj chystá do letnej štruktúry zaradiť aj seriálové novinky. Na utorky tiež ráta s čerstvým seriálom FBI: Most Wanted, ktorý mal premiéru na americkej stanici CBS iba tento rok. Seriál sa dočkal celkovo 14 častí a potvrdená už bola aj druhá séria. Seriál je spin-offom krimisérie FBI, ktorú Joj vytiahla tento rok v januári na stredy do druhého slotu na 21:40. Bez viditeľnej kampane seriál skončil mimo záujmu divákov. Spin-off FBI: Most Wanted pobeží v utorky o 22:30.

Vrátiť by sa mal aj seriál Knight Rider s jeho najnovším spracovaním, ktoré roky taktiež patrilo medzi hlavné letné opory Joj. Pred tromi rokmi ho získala pre seba Markíza, ktorá mu pripravila aj vlastný dabing, na menšej stanici Dajto však seriál v novom znení nezaujal. Joj teraz práva na seriál získala späť.

Ďalšou akvizičnou premiérou televízie má byť podľa prvých plánov romantická komediálna miniséria nakrútená na motívy známej filmovej komédie Štyri svadby a jeden pohreb. Miniséria, ktorá nesie rovnaký názov, vznikla pre streamingovú službu Hulu a uvedená bola vlani s celkovo desiatimi časťami. Joj by podľa prvých informácií mohla so seriálom vyrukovať v priebehu leta v stredajší večer.

Z ďalších dní bude televízia pokračovať klasikou. V pondelky pobeží tradične Inkognito, v piatky ostávajú reprízy Všetko, čo mám rád. V stredy by mali nateraz bežať romantické komédie. Víkendové večery budú taktiež tradične v letnom režime patriť filmom.

Kde však Joj chystá zásadnú zmenu, je podvečerný slot. V ňom opäť stabilne vysiela dennú šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá si prešla od nástupu Oteckov v roku 2018 turbulentným obdobím, zmenami vysielacieho času aj pauzou vo vysielaní na jar minulého roka. Následne sa do programu vrátila a zotrváva v ňom dodnes.

Toto leto pritom Joj staví na zmenu. Prekvapujúco pritom vyskúša overený formát od susedov, ktorý na jej spriaznenej televízii Prima beží už od roku 2010.

Joj na podvečer v lete nasadí výber novších vydaní z dennej šou Prostřeno, ktorá na Prime beží taktiež v podvečernom slote o 17:40. Českej stanici prináša už roky potrebné čísla, vďaka čomu s ňou na obraze otvorila druhú dekádu.

Zaujímavosťou je, že tento formát je slovenským divákom dobre známy. Prostřeno je totiž rovnakým licencovaným formátom Come Dine With Me ako šou Bez servítky, ktorú roky vysielala podvečer Markíza, až kým sa jej relácia nevyčerpala a nevymenila ju za denné seriály. Bez servítky na Markíze bežalo od roku 2009 do 2012, s reláciou televízia skončila, nakoľko ju v slote začala porážať konkurenčná Súdna sieň.

Markíza skúsila Bez servítky oživiť na jar 2015, kedy zaznamenávala v podvečernom čase veľké trápenie. Od ukončenia seriálu Chlapi neplačú jej vôbec nevyšla stávka na novú dennú sériu Kukučka, od ktorej zažila prepadáky ako s návratom Bez servítky, tak ďalšieho staršieho formátu Koleso šťastia, skúšala tam aj reprízy starých Susedov a nakoniec tam uzavrela Búrlivé víno. Oživiť slot sa jej podarilo až denným seriálom Oteckovia, ktorý jej však roky trápenia plne vynahradil.

Čítať viac...
Nahor