Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza uchmatla Joj úspešného Knight Ridera, vytiahne ho na Dajto! Stanica chystá ďalší seriálový maratón

Dajto už tradične na Veľkú noc pripravil seriálový maratón, bude trvať šesť dní.

Na menšiu stanicu Markízy, Dajto, pribudnú v apríli dva akvizičné seriály. Kým jeden stihne odvysielať v priebehu pár dní a pôjde o novinku, druhý sa usadí na niekoľko týždňov, pričom slovenským divákom je dobre známy.

Dajto pripravil aj tento rok na obdobie veľkonočných sviatkov seriálový maratón, chystá ho od štvrtka 13. apríla do utorka 18. apríla. V priebehu šiestich dní stihne uviesť dve série amerického akčného sci-fi seriálu Posledná loď, ktorý sa na domácej stanici TNT začal vysielať v roku 2014.

Posledná loď ponúkla divákom v Amerike zatiaľ tri série, pričom už teraz je isté, že dostane ďalšie dve. Seriál sa pravidelne vysiela uprostred roka v letnom období, štvrtú sériu diváci uvidia už toto leto, piatu o rok.

Dajto počas tejto Veľkej noci uvedie prvé dve série seriálu, teda spolu 23 častí. Už tradične bude maratón každý deň trvať do noci, za jeden večer odvysiela stanice štyri časti. Dajto už začalo ďalší maratón v jeho vysielaní promovať, nasadilo prvé dva teasre. Nájdete ich na konci článku.

posledna-lod

V rovnakom období sa na obrazovke Dajto objaví ešte jedna nová seriálová akvizícia. V tomto prípade pôjde o známu sériu Knight Rider z rokov 2008 – 2009, ktorú niekoľko rokov vysielala Joj ako na hlavnej stanici tak menšej Plus. Tento seriál bol jeden z mála zahraničných, ktorý dokázal uspieť na veľkej komerčnej stanici. Joj ho posledne v prime-time vysielala počas leta 2014.

Po novom ho pre seba získala Markíza, ktorá ním obsadí tradičný sobotný seriálový slot na Dajto. Prvýkrát sa v ňom objaví v sobotu 22. apríla od 20:15, pravidelne pobeží v dvoch častiach za sebou.

O seriáli Posledná loď
Posádka torpédoborca Nathan James vedená komandérom Chandlerom sa vydáva na šesťmesačnú misiu do Arktídy, kde má testovať výkonnosť stroja. Pridávajú sa k nim dva virológovia, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, ktorí sa údajne do Arktídy vydávajú študovať miestne vtáctvo. Keď je misia posádky takmer na konci, zaútočia na posádku ruské vrtuľníky. Útok sa podarí odraziť a potom Scottová Chandlerovi prizná, že pred tromi mesiacmi vypukla svetová epidémia neznámeho vírusu, ktorému sa doteraz podarilo zabiť 80% ľudskej populácie na Zemi. Vírus sa šíri stále rýchlejšie, pretože ho niekto na Zemi zmutoval a doposiaľ sa proti vírusu nepodarilo vyvinúť ochrannú vakcínu, pretože nikto nemal k dispozícii vzorky pôvodného vírusu. Tie však má k dispozícii Scottová zo svojej lekárskej misie v Egypte. Chandlerovi nezostáva nič iné, než o situácii informovať posádku. Hromada mužov a žien stratila doma svoje rodiny. Chandlerov zástupca, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členom posádky bolo umožnené vystúpiť v ochranných oblekoch na pevninu a rozlúčiť sa s rodinami. Chandler to považuje za samovraždu a rozhodne sa pokračovať ďalej v plavbe. Nariadi plávať do námorníckej základne v Guantáname, kde hodlá doplniť zásoby potravín a paliva.

Čítať viac...
Nahor