Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Leošovi Marešovi zrušili vlastnú show, dostane novú?

Česká Prima sa rozhodla zrušiť reláciu QI (licencia britskej show QI: Quite Interesting), ktorú do vysielania nasadila iba túto sezónu. Show bola šitá na mieru moderátorovi a šoumenovi Leošovi Marešovi, ktorý sa tento rok stal tvárou Primy po svojom odchode z konkurenčnej Novy. Mareš show moderoval spolu s Patrikom Hezuckým. Šou sa nedarilo a posledný víkend vo vysielaní doslova prepadla s podielom 5% v prime time, čo je pre Primu neprijateľný výsledok, ktorý dosahujú zväčša malé stanice. Prima okamžité zrušenie show komunikuje po svojom:

[quote]Pořad QI splnil svou úlohu v omlazování publika, proto se s ním úplně neloučíme,“ tvrdí programový riaditeľ Primy Roman Mrázek.[/quote]

Leoš Mareš aktuálne účinkuje aj v nosnom show formáte sezóny Česko Slovensko má talent, ktorý na Slovensku dosahuje skvelú sledovanosť na TV JOJ.Na Prime sa mu však nedarí tak, ako v uplynulých sezónach a podiel sa pohyboval len okolo 15%, posledné vydanie uplynulú nedeľu však prinieslo výraznejší nárast divákov a show atakovala 20%-nú hranicu podielu na sledovanosti, čo je pre Primu aktuálne výrazne nadpriemerné číslo. Posledne odvysielaný diel pritom na slovenskej JOJ dokázal získať podiel viac ako 36%.

Či Leoš Mareš dostane ďalšiu moderátorskú príležitosť je otázne. V kuloároch sa spomína nový česko – slovenský projekt, ktorý by sa na obrazovkách mohol objaviť v roku 2014 a kde by hral Leoš Mareš významnú úlohu.

 

Zdroj a foto: Prima

Čítať viac...
Nahor