Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Nové projekty

RTVS vyrukuje o 20:30 s novinkou: Milujem Slovensko nahradí súboj najväčších šampiónov Duelu!

Verejnoprávna televízia pripravila pre rok 2022 špeciálnu verziu legendárneho kvízu Duel, finálová časť sa dostane priamo do hlavného vysielacieho času.

Vyše desať rokov vysiela RTVS dnes už legendárny popoludňajší kvíz Duel, ktorý sa dočká ďalšej špeciálnej verzie.

Po minuloročnom uvedení detskej podoby kvízu pod názvom Duel Junior telerozhlas pripravil verziu venovanú najúspešnejším súťažiacim a najznámejším tváram Duelu, v ktorej zabojujú o titul šampióna roka 2022.

„Počas vysielania relácie Duel sa v nej vystriedalo množstvo úspešných hráčov, na prvý pohľad možno obyčajných ľudí, ktorí sú ale mimoriadne vzdelaní, pohotoví, so širokými znalosťami z najrôznejších oblastí nášho života. Mnohí úspešní súťažiaci, viacnásobní víťazi Duelu, si získali srdcia divákov, ktorí oceňovali ich vedomosti, pohotovosť a neraz aj vtip a radi by ich v súťaži videli opäť,“ uviedol moderátor relácie Duel, Gregor Mareš.

Plní priania divákov

RTVS sa takto rozhodla splniť časté priania divákov, ktorí chceli najväčších šampiónov vidieť vo vzájomnom súboji.

„RTVS sa na žiadosť divákov rozhodla pozvať najúspešnejších súťažiacich opäť pred televízne kamery, aby si navzájom zmerali sily a súťažili o titul šampióna v relácii Duel šampiónov,“ dodala televízia.

Telerozhlas pripravil novinku Duel šampiónov, s ktorou chce vyrukovať dokonca aj do hlavného vysielacieho času.

Vyvrcholenie nahradí Milujem Slovensko

RTVS odvysiela celkovo 28 epizód relácie Duel šampónov.

Prvých 19 častí  odvysiela vždy v piatok a sobotu podvečer okolo 18. hodiny na Jednotke. Novinka štartuje už tento piatok 11. februára o 17:40.

Posledná finálová fáza ponúkne 9 častí, pričom RTVS s ňou počíta v prime-time, a to dokonca v jej najsilnejšie piatkové večery.

Finálové kolá Duelu šampiónov by mali odštartovať v piatok 22. apríla o 20:30 na Jednotke, kedy nahradia v programe aktuálne vysielané Milujem Slovensko.

Len tento týždeň pritom prepadák zažila doterajšia jarná piatková šou Čo ja viem, ktorú RTVS pre tento rok presunula na štvrtky. Oproti minuloročnému štartu novej série stratila takmer polovicu divákov. Jej návrat na piatky po uvoľnení priestoru by tak mohla zvažovať.

Duely šampiónov z minulosti

Zaujímavosťou je, že špeciálnu verziu denného kvízu pod názvom Duel šampiónov už televízia v minulosti vysielala.

V roku 2007 prišla s novinkou, v ktorej však súťažiacich doprevádzali v súťaži známe osobnosti, ktoré hráčom radili v hre. Aj táto verzia sa dokonca vysielala vo večernom čase.

Rovnako tak už RTVS v minulosti aj priamo s porovnaním vedomostí najúspešnejších hráčov klasického kvízu.

Po rekordných úspechoch hráčov Martina a Sláva na jeseň 2016, ktorí si rovnako získali sympatie divákov, televízia zrealizovala ich vzájomný súboj, ktorý odvysielala dva dni pred Štedrým dňom na konci roka 2016. Spoločný duel vyhral Slávo.

Martin a Slávo sa po rokoch predstavia v Dueli opäť, keď budú súčasťou aj aktuálnej novinky.

Pravidlá hry a súťažiaci Duelu šampiónov

Duel šampiónov predstaví siedmych najúspešnejších hráčov z histórie relácie, pričom najznámejší z nich, spomínaný Slávo, zvíťazil v Dueli až 33-krát.

Ďalšími súťažiacimi (na fotografii zľava po Slávovi) sú jeho niekdajší konkurent Martin, ktorý vyhral 24-krát, Dušan (17x), Ondřej (17x), Eva (12x), Pavol (12x) a Andrej, ktorý v Dueli zaznamenal 15 výhier.

Duel šampiónov a jeho pravidlá sa budú mierne líšiť od tradičnej súťaže.

Súťažiaci budú odpovedať na 40 otázok, okrem toho však budú aj komentovať svoj výkon. Divák sa tak dozvie, prečo sa rozhodli pre danú odpoveď, dôvod finančnej stávky, ale aj ich vnímanie súpera. Výkony súťažiacich budú zaznamenané v tabuľke šampiónov, takže diváci budú mať prehľad o ich úspešnosti.

Moderátorom relácie bude opäť Gregor Mareš.

Čítať viac...
Nahor