Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Šokujúci televízny prestup: V Markíze končí najvernejší moderátor, zlákala ho RTVS!

RTVS pod novým šéfom naberá nové tváre, prekvapivo zlákala najvernejšieho moderátora Markízy, ktorý s ňou rozbiehal jej vysielanie.

Nový riaditeľ RTVS, Ľuboš Machaj, po svojom zvolení ohlásil záujem o viaceré známe tváre, ktoré sa bude snažiť zlákať do vlastných radov.

Cieľom nového šéfa je najmä posilnenie úloh telerozhlasu, ktoré nezastúpi žiadna komerčná televízia, akou sú napríklad vzdelávacie programy, ale aj posilnenie kvalitnej pôvodnej tvorby, hodnotnej aj o dvadsať rokov.

RTVS sa aktuálne podarilo do svojich radov zlákať rovno pôvodnú tvár Markízy, Patrika Hermana.

Ten bol súčasťou komerčnej televíznej jednotky od jej začiatkov, v Záhorskej Bystrici tak končí po 26 rokoch.

Jeho najslávnejším televíznym programom bola Lampáreň, ostatne dlhodobo moderoval magazín Reflex, z ktorého tak definitívne odchádza. Súčasťou denného podvečerného magazínu ostávajú moderátorky Kveta Horváthová a Miriam Kalisová.

„Chcem poďakovať televízii Markíza za všetko, čo som vďaka nej zažil a čo som sa vďaka nej naučil a tiež ďakujem všetkým kolegom, s ktorými mi bolo cťou spolupracovať,“ povedal Herman.

Od tejto jesene Herman posilní tím verejnoprávneho spravodajstva.

V RTVS bude pracovať nielen ako moderátor, ale intenzívne sa zapojí aj do vzdelávania a školenia nových redaktorov a moderátorov.

Zároveň bude pripravovať nové inovatívne formáty a jeho úlohou bude aj rozvíjanie charitatívnych aktivít.

„Veľmi sa teším, že na naše výzvy na spoluprácu s RTVS pozitívne reagujú aj odborníci z externého prostredia, ktorí chcú verejnoprávnu inštitúciu posúvať dopredu. Patrika Hermana vnímam nielen ja, ale aj verejnosť, ako výraznú osobnosť, ktorá dlhé roky patrí k špičke vo svojej profesii a zároveň má blízko aj k charitatívnym projektom. Som rád, že svoje dlhoročné skúsenosti v týchto oblastiach môže teraz zužitkovať v RTVS. Držím mu v tom palce,“ povedal Ľuboš Machaj.

Patrik Herman začínal svoju profesionálnu kariéru ako redaktor v Trnavskom hlase, neskôr pracoval v Slovenskom rozhlase a Rádiu T. Pôsobil aj ako hovorca Mesta Trnava a od roku 1996 pracoval ako redaktor, moderátor a neskôr aj dramaturg v komerčnej Televízii Markíza.

Tri roky bol šéfredaktorom redakcie publicistiky. Takmer desať rokov pôsobí aj ako vysokoškolský pedagóg a dlhé roky sa venuje mnohým charitatívnym projektom.

„Som vďačný za ponuku RTVS, ktorá mi dáva príležitosť zúročiť doterajšie skúsenosti a posunúť sa ďalej. Teším sa nielen na novú moderátorskú úlohu, ale aj na ďalšie formy spolupráce a možnosť rozvíjať charitatívne projekty a pomáhať ľuďom. Verím, že svojou troškou budem mať šancu prispieť k dobrej veci. Teším sa na spoluprácu s novými kolegami a urobím všetko preto, aby som dôveru, ktorú do mňa vložila RTVS a ľudí, ktorí ju tvoria, nesklamal,“ uviedol Herman.

Zdroj: TS RTVS

Čítať viac...
Nahor