Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Nové projekty

Kriminálky sú opäť v kurze: Jojka na jeseň konečne vyrukuje s očakávanou Prokurátorkou!

Joj ešte minulú jar začala s nakrúcaním kriminálneho seriálu, ktorý sa na vyšetrovanie prípadov pozrie z nového uhla. Jeho nasadenie sa očakávalo tento rok už na jar.

Kriminálky sú opäť v kurze.

Dlhé roky televízie obchádzali pri príprave nových seriálov kriminálny žáner a sústredili sa viac na komediálne či dramatické námety, ktoré im nakoniec aj priniesli úspech. Druhá šanca, Pán profesor, Nemocnica, Iveta, Dunaj, k vašim službám alebo Klamstvo bodovali u slovenských divákov, kým v susednom Česku naďalej valcujú najmä kriminálky.

V poslednom období sa však krimiseriály vracajú aj naše obrazovky.

Joj už vlani na jeseň uviedla novú vlastnú Kriminálku Kraj, Markíza sa v rovnakej sezóne pridala s komediálnou detektívkou Výnimočná Nikol. Oba seriály dostanú aj druhú sériu.

Tento rok Markíze navyše zafungovali vo večernom vysielacom čase české série Polícia Modrava a Odznak Vysočina. V sledovanosti si viedli rovnako dobre alebo lepšie ako viaceré slovenské programy.

Kriminálok vzniká pre slovenský trh momentálne viac.

Obe televízie sa pustili do nakrúcania vlastných česko-slovenských seriálov z prostredia slnečného Chorvátska – Markíza a Nova tam začali nakrúcať 8-dielnu detektívku Dobro došli: More neskryje všetky tajomstvá, Jojka s Primou zas 6-dielnu minisériu Na vlnách Jadranu. Viac v tomto článku.

Joj zároveň už od minulého roka pripravuje niekoľko ďalších sérií – túto jar už stihla uviesť osemdielnu krimisériu Einstein, ešte na jeseň môže stihnúť odvysielať aj ďalší komediálne ladený krimiseriál Duch.

Odštartuje Prokurátorka

Medzi pripravovanými projektami je od začiatku minulého roka aj netradičná krimiséria Prokurátorka, ktorej nasadenie sa očakávalo už v minulej sezóne.

Jojka ju nakoniec oficiálne potvrdila svojim partnerom v jesenných plánoch, pričom podľa prvých informácií s ňou vo vysielaní vyrukuje od septembra.

Seriál prinesie nový uhol pohľadu na vyšetrovanie policajných prípadov z pohľadu prokurátorov.

V hlavnej úlohe sa ako prokurátorka predstaví Zuzana Mauréry, ktorá zahviezdila začiatkom tohto roka v kontroverznej minisérii Iveta. V novom seriáli bude tentoraz ona predstaviteľkou ústrednej postavy.

Joj seriál Prokurátorka nakrútila v spolupráci s jedným z najznámejších prokurátorov Jánom Šantom. Mediálne sa zviditeľnil vďaka kauze zmeniek Markízy, v ktorej žaloval aj dostal do väzenia Mariána Kočnera.

Nový seriál je postavený práve na skutočných prípadoch Jána Šantu, ako aj kauzách z jeho pracovného prostredia.

Tvorcovia mali do seriálu napríklad zapracovať tiež prípady historicky prvého slovenského ponovembrového generálneho prokurátora, ktorým bol v rokoch 1990 až 1994 Vojtech Bacho.

„Nový kriminálny seriál prinesie neštandardný uhol pohľadu na vyšetrovanie zločinov cez prácu prokurátora. Každá epizóda predstaví jeden uzavretý prípad, pričom všetky pochádzajú z reálnych prípadov, ktoré sa stali aj v skutočnosti. Budú to príbehy z pera Jána Šantu, známeho slovenského prokurátora,“ uviedla v predstavení seriálu televízia.

Za námetom okrem Šantu stoja Katarína Gažová a Valéria Schulczová, ktorá spoločne s Romanom Olekšákom pripravila aj scenáre. Obaja boli scenáristami kriminálky Za sklom.

Réžiu mali na starosti Pavel Soukup a Viťa Procházka.

Nakrúcanie prebiehalo minulý rok od 27. februára počas celej jari 2022.

Obsadí celú jeseň

Diváci by sa v každej epizóde seriálu mali dočkať jednej uzavretej kauzy.

Celkovo televízia avizuje 16 dielov novej kriminálky, ktorá sa v tomto prípade pozrie na vyšetrovanie prípadov aj za prítomnosti prokurátorov.

Joj by tak v prípade vysielania jednej epizódy do týždňa vykryla s Prokurátorkou celú jesennú sezónu. 

Od začiatku septembra až do Vianoc bude mať jesenná televízna sezóna celkovo práve 16 týždňov.

„Nový kriminálny seriál s názvom Prokurátorka prinesie v každej časti uzavretý prípad, vychádzajúci zo skutočných káuz elitného slovenského prokurátora. Dejom sa zároveň bude tiahnuť nevyriešené zmiznutie manžela hlavnej hrdinky, policajného operatívca, ktorý sa stratil pred desiatimi rokmi, pričom veľký prípad bude stáť na začiatku snáh o diskreditáciu nepodplatiteľnej prokurátorky,“ znie dej seriálu.

Ústrednou postavou seriálu bude prokurátorka Sára Wolfová, ktorú si zahrá spomínaná herečka Zuzana Mauréry. Hlavnú dvojicu vytvorí s českým hercom Lukášom Vaculíkom, ktorý bude hrať šéfa vyšetrovateľov polície, Viktora Bartoša.

Z ďalších hercov sa predstavia Dominika Morávková, ktorá sa v minulosti zviditeľnila vďaka seriálu Divoké kone aj moderovaním šou Zem spieva, Ivan Martinka známy z filmu Jánošík – Pravdivá história alebo Marta Potančoková, ktorú registruje časť divákov ako čašníčku z Paneláku či bývalú študentku Ivana Dolinského z Búrlivého vína.

Čítať viac...
Nahor