Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza

Pikošky

Koniec špekuláciám: Toto je skutočný vrah z Dunaja! O život pôjde trom postavám

Diváci tipovali rôzne mená, Markíza odkryla jeho identitu. Upozorňujeme, že článok obsahuje spoiler.

Jedna z hlavných liniek jarného vysielania Dunaja, k vašim službám vrcholí.

Tvorcovia dobového vzťahového seriálu zakomponovali od tohto roka do deja tajomnú postavu sériového vraha, ktorý mesiace terorizuje miestnych obyvateľov a všetkým naháňa strach.

Jeho obeťami sú pravidelne mladé ženy, ktoré o život prichádzajú najmä v temných uličkách mesta. Najnovšie sa do jeho rúk dostane aj jedna z najpopulárnejších seriálových postáv Eva Dušeková (Petra Dubayová), ktorú vrah napadol taktiež počas tmavej noci.

Nasledovný text prezrádza detaily z deja.

V ohrození viacerí

Najnovšie epizódy Dunaja vystavia podľa anotácie televízie nebezpečenstvu hneď niekoľko postáv.

Svedkom útoku na Evu sa podľa upútavky stane otec Kláry Kučerovej Ernest Almásy (Ady Hajdu), ktorý sa vo večerných hodinách vracia do domu Kučerovcov.

Keď si všimne neďaleko stojaceho muža, ako drží v náručí bezbrannú ženu, vydá sa jej na pomoc. Ani len netuší, že neznámy útočník je obávaným vrahom, ktorý nemá žiadne zábrany. Kým Evu si chce vychutnať a uniesť ju na neznáme miesto, s jej záchrancom sa poráta okamžite sebe vlastným spôsobom…

V rovnakom čase sa zmráka nad Leninou láskou Kasperom (László István Béhr).

Ten sa len v poslednej chvíli dostal vďaka liekom, ktoré dokázala zaplatiť Lena, z pazúrov zákernej choroby, aby naňho zakrátko číhalo ďalšie nebezpečenstvo. Tentoraz má podobu tváre Waltera Klausa (Ján Koleník), ktorý sa má v miestnej nemocnici vydať po stopách nemeckého Žida.

Kasper nemá kam ujsť a garda napriek šíriacemu sa týfusu prehľadá celú nemocnicu.

Na pomoc by mali v poslednej chvíli prísť Vilma (Monika Hilmerová) s Albertom (Ján Dobrík), ktorý sa však stane novým Klausovým objektom…

Medzitým o holý život bojuje Eva.

Niet pochýb, že jej únos má na svedomí obávaný vrah, ktorý si chce do svojho pamätnícka zapísať ďalšiu obeť. 

Kým Eva netuší, kto má jej únos na svedomí, vrahovi je na stope Anton Holubec (Filip Tůma). Aj vďaka rodenej donášačke a špiónke Tereze Lapšanskej (Barbora Chlebcová) vyselektuje okruh podozrivých, až sa priblíži k menu muža, ktorý mal počas tragickej módnej prehliadky nastúpiť do výťahu so zavraždenou predavačkou Pavlínou.

Markíza odhalila vraha

Diváci už vďaka Voyo zistili, že ich dlhodobé odhady boli správne.

Ako uvádzajú v komentároch, obávaným vrahom z Dunaja má byť skutočne básnik Valerián Furdek, ktorého viacerí fanúšikovia seriálu začali tipovať za páchateľa sériových vrážd práve po krvavej módnej prehliadke.

Bol to on, ktorý bol na mieste činu medzi prvými, aj keď do rúk polície spadol Anton.

 


Valerián sa v Dunaji neobjavil náhodou: Skutočný básnik, ktorého zločiny sa roky snažia zahladiť!Čítajte →

Vrahom v Dunaji má byť charizmatický básnik Valerián (zdroj: vysielanie TV Markíza)

Valerián sa zameral na Evu už pred mesiacmi.

Ako vážený občan a príslušník miestnej smotánky si ju vyhliadol pri jej predstaveniach a okúzliť ju dokázal svojimi básňami aj šarmantným vystupovaním. Evu sa k sebe snažil pripútať romantickou básňou s venovaním, publikovanú v novinách, ktorú pre ňu chcel nechať dokonca zhudobniť.

Keď sa odhodlal k ďalšiemu kroku a Evu pobozkal, zašiel z jej pohľadu priďaleko. Ohrdnutie však v sadistovi, pod maskou talentovaného básnika, zdá sa, prebudilo hnev aj túžbu a Evy sa zmocnil po svojom…

Ako sme už však informovali, tvorcovia sa obľúbenej postavy Evy nevzdajú a nájdu spôsob, ako ju vyslobodia. Valeriánove vyčíňanie tým však neskončí…

Čítať viac...
Nahor